exercise

افراد به ورزش نگرش های مختلفی دارند عده ای بسیار علاقمند به ورزش هستند چون با ورزش به اهداف خود می رسند و عده ای هم  اصلا علاقه ای به ورزش ندارند چون هدفی را دنبال نمی کنند  علاقه به ورزش بسیار خوبست کسانی که ا هل ورزش نیستند این را نخواهند فهمید  واقعا می توان عاشق ورزش شد و از آن لذت برد

ورزشی رو انجام می دهند که به معنای واقعی از اون لذت می برند

عاشقان ورزش، وقت خودشون رو با انجام فعالیت های دیگری که علاقه ای به اونها ندارند، هدر نمی دهند. اگر به یک رشته ورزشی علاقه ندارید، مجبور نیستید که در همان رشته ثبت نام کنید. مهم نیست که همسایه شما برای کاهش وزن از ورزش خاصی نتیجه گرفته است. مهم این است که فعالیتی رو انتخاب کنید که حقیقتاً از انجام اون لذت می برید. اگر به ورزشی که می کنید، علاقه نداشته باشید، دیر یا زود اون رو رها خواهید کرد.

 از ابزار تخمین فعالیت کمک می گیرند

استفاده از مچ بندها و پابندهای مخصوص ورزشی که تعداد قدم ها، تعداد ضربان قلب و میزان انرژی سوزانده شده رو نشان می دهند، باعث می شود که انگیزه بیشتری برای ادامه راه داشته باشید.

با همراهی یک دوست به ورزش می پردازند

ورزش کردن دوشادوش یک دوست و همصحبتی با دوست همزمان با انجام حرکات ورزشی، احتمال رها کردن ورزش رو کاهش می دهد. حتماً در میان دوستان شما کسی پیدا می شود که به اندازه شما و بلکه هم بیشتر از شما مشتاق ورزش کردن باشد. حتی می توانید در محیط باشگاه یا پارک یک دوست همراه ورزشی برای خودتون پیدا کنید.

به ورزش در طبیعت، علاقه زیادی دارند

اگر هوا خوب است، لحظه ای در برداشتن دوچرخه یا کفش های دو خود تردید نکنید. به نزدیک ترین مکان طبیعی و خوش آب و هوای اطراف خودتون بروید. طبیعت احساس زنده بودن رو در ما بیدار می کند. ورزش کردن در طبیعت، خستگی و بی حصولگی جسمی و روحی بر جای نمی گذارد.

موانع احتمالی بر سر راه ورزش کردن رو در نظر می گیرند

گاهی موانعی بر سر راه ما قرار می گیرند که ممکن است که مانع از ورزش کردن ما شوند. اگر از قبل جایی رو در برنامه های خود برای وقوع این موانع پیش بینی کنیم و برنامه ریزی ورزشی منعطفی داشته باشیم، می توانیم بعد از برطرف شدن مانع، باز هم به انجام منظم ورزش، اقدام کنیم. افرادی که عاشق ورزش هستند همیشه یک نقشه دوم هم در سر دارند تا زیاد از ورزش دور نمانند و همیشه یک حداقل و حداکثر برای تعداد روزها و جلسات ورزشی خود قائل هستند تا اگر نتوانستند به حداکثر تعداد روزهای ورزشی خود پابند باشند، بتوانند حداقل تعداد جلسات ورزشی رو رعایت کنند.

به مقدار وزنی که کم می کنند، فکر نمی کنند

به جای اینکه بر روی وزنی که کم می کنید، تمرکز کنید، به انرژی و قدرت بیشتر و روحیه بهتری که با ورزش پیدا می کنید، فکر کنید. وقتی که از فکر کردن به اثری که ورزش بر روی وزن شما دارد، دست می کشید، کاهش وزن برای شما آسان تر می شود.

به دنبال روش های “جادویی” ورزشی برای وزن کم کردن، نیستند

ورزش، ورزش است. فرقی نمی کند که در باشگاه باشد یا در پارک محل یا حتی در منزل. همه انواع ورزش، مفید هستند. پس ورزشی رو انجام بدهید که امکان انجامش رو دارید و از انجام اون لذت می برید. حتی اگر فعالیتی که انجام می دهید، باغبانی و مشارکت در بازی های کودکانه فرزندان تان است، باز هم از بی تحرکی و بهانه تراشی، بهتر است.

همزمان با ورزش به موسیقی گوش می دهند

بی جهت نیست که بسیاری از ورزشکاران رو در حالی که هدفون به گوش خود دارند، می بینید. موسیقی یک انگیزه بخش فوق العاده  برای ورزش کردن است و باعث دستیابی به نتایج بهتر ورزشی می شود. موسیقی باعث می شود که برای مدت طولانی تر و با شدت بیشتری ورزش کنید و خستگی رو کاهش می دهد. مجموعه ای از آهنگ های مورد علاقه خودتون رو تهیه کنید و در هنگام ورزش به این مجموعه گوش کنید.

به خودشان جایزه می دهند

هدف شما این است که ورزش رو به یک عادت خودکار بدون عذاب و سختی، تبدیل کنید. مثلاً به ازای هر بار که ورزش می کنید، یک مقدار مبلغ مشخص از پول رو کنار بگذارید و پس انداز کنید. هر قدر که تعداد جلسات ورزشی که انجام می دهید، بیشتر باشد، پول بیشتری هم پس انداز می شود. هر بار هم که از ورزش کردن، شانه خالی می کنید، باید از پولی که پس انداز کرده اید، برداشت کنید. به این ترتیب، پول پس انداز شده با هر بار فرار از ورزش، کم و کمتر می شود. در پایان ماه با پولی که جمع کرده اید، به انجام کارهای مورد علاقه خود یا خرید کردن، بپردازید.

به لباس ورزشی خود اهمیت می دهند

لازم نیست که برای ورزش، لباس های گرانقیمت خریداری کنید. اما خرید لباس ورزشی در رنگ های متنوع، یک انگیزه بخش قوی محسوب می شود. حتی اگر ورزشکار حرفه ای نیستید، لباس خوب ورزشی بخرید. لازم نیست که حتماً قهرمان باشید تا از لذت خرید لباس مناسب، بهرمند شوید. خرید لباس مناسب باعث می شود که بیشتر احساس ورزشکار بودن کنید. پس لباس ه و کفش های قدیمی و نامناسب رو کنار بگذارید و لباس و کفش جدید و مناسب و هر وسیله دیگری رو که فکر می کنید به وجودشون برای ورزش نیاز دارید، بخرید.

منبع : yeka.ir