NYC-Fertility-IVF
مادرانی که دچار عارضه کم کاری تیروئید هستند دچار چه نوع عوارضی خواهند شد و این عارضه چه مشکلاتی برای جنینشان ایجاد خواهد کرد!

دکتر مریم نعمتی متخصص زنان، زایمان و نازایی و عضو بسیج جامعه پزشکی کشور  گفت: نحوه عملکرد تیروئید بر باروری زنان تأثیرگذار است و در کل وجود اختلال در عملکرد غدد بر باروری مؤثر است.
وی با اشاره به این که کنترل تیروئید کم کار می‌تواند از ایجاد اختلال در باروری جلوگیری به عمل آورد، تصریح کرد: در صورتی که این هورمون از کنترل خارج شود، با سایر هورمون‌ها وارد مداخله شده و احتمال بروز ناباروری در زنان را افزایش خواهد داد.
نعمتی با بیان این که برخی زنان برای جلوگیری از بارداری روش‌های متفاوتی را در نظر می‌گیرند، افزود: اختلالاتی که در عملکرد هورمون‌ها ایجاد می‌شود، باعث خون‌ریزی‌های نامنظم، ایجاد اختلال در دوره‌های قاعدگی می‌گردد.
این متخصص با تأکید بر این که مصرف قرص‌های ضدبارداری و سایر روش‌ها برای جلوگیری از بارداری سرطان‌زا نیست، تصریح کرد: کسانی که دچار اختلالات هورمونی هستند نباید از داروها استفاده کنند اما این که این داروها مستقیماً باعث ایجاد سرطان شوند. در افرادی که مستعد ابتلا به این بیماری هستند ممکن است تأثیرگذار باشد.
باشگاه خبرنگاران جوان