JS68266670
این دوقلوها تعجب همگان را برانگیخته اند آن ها نه تنها از لحاظ چهره بلکه از لحاظ خصوصیات جسمی و داخلی اعضای بدنشان نیز بهم کاملا مشابهند!
دو دوقلوی پسر همسان در یک پدیده شگفت انگیز پزشکی کاملا مشابه با یکدیگر هستند.
بررسی‌ها نشان می‌دهند، مادر این دوقلوها بارداری دشواری را پس از 3 بار سقط جنین داشته است و آنها در هفته 30 بارداری از طریق جراحی سزارین بدنیا آمده‌اند.
این دو برادر حتی در یک کیسه آب بدنیا آمده‌اند و از بند ناف مشترکی برای تغذیه در دوران جنینی استفاده کرده‌اند.
بر اساس آمارها دوقلوهای آینه‌ای در زیر مجموعه‌ دوقلوهای همسان قرار می‌گیرند و دارای ویژگی‌های متفاوتی هستند از جمله یکی از دوقلوها معمولا چپ دست و دوقلوی دیگر راست دست می‌شود.
حتی در برخی مواقع اثر انگشت آنها شباهت بسیار زیادی با همدیگر دارد و حتی بافت DNA مشترکی در آنها وجود دارد.
قلب، کبد و طحال یکی از دوقلوها در سمت مخالف یک انسان طبیعی وجود دارد اما خوشبختانه کاملا سالم است و عملکردی نرمال دارد، تنها قلب این دوقلو به خاطر جابجایی عروق بزرگ خونی دچار مشکل است و باید تحت نظارت دقیق پزشکان قرار داشته باشد.
در حال حاضر دو برادر لوکاس و لوئیس 22 ماه و کاملا سالم هستند. در مواردی چنانچه تقسیم نطفه به دو یا چند جنین بیش‌تر از 9 الی 12 روز طول بکشد امکان دارد که دوقلوها به هم چسبیده بدنیا بیایند.
این دو برادر همچنین شباهت خیره‌کننده‌ای به هم دارند و پزشکان بلافاصله پس از تولد آنها با پیش‌بینی و مقایسه اسکن دوران بارداری با انجام تصویر برداری متوجه تغییر غیرعادی ارگان‌های بدن یکی از دوقلوها شده‌اند.
این دو کودک پس از تولد به دلیل وزن بسیار کم خود به مدت 6 هفته در بخش NICU بستری بوده‌اند و پس از بر طرف شدن مشکلات ضعف ریوی و آگاهی پزشکان از عملکرد اعضای بدن مرخص شده‌اند.
پزشکان در خصوص یکی از برادرها که دچار مشکل جابجایی ارگان‌های حیاتی بدن است اعتقاد دارند در سالهای آینده در صورت بروز مشکلات حاد در حوزه سلامت امکان انجام عمل جراحی اجتناب ناپذیر خواهد بود.
images.jpg459+