Pregnant
اگر برای حامله شدن عجله دارید و تصمیم گرفته اید بچه دار شوید این مراحل مهم را باید طی کنید!

قبل از بارداری شدن برنامه ریزی هایی وجود دارد که به زوجها کمک می کند طعم شیرین پدر و مادر شدن را تجربه کنند. بویژه زوجهایی که ممکن است در تلاشهای خود برای بارداری موفقیتی بدست نیاورده باشند. این راهنماییها به شما کمک می کند تا سریعتر از آنچه که تصور می کنید باردار شوید:

گام اول: راههای پیشگیری از بارداری را متوقف کنید
چندماه قبل از اقدام برای بارداری روشهای پیشگیری از بارداری را متوقف کنید. روشهای مختلفی برای پیشگیری از بارداری وجود دارد بعضی از خانمها از طریق هورمونی، از بارداری ناخواسته جلوگیری می کنند. برای نمونه تزریق دپو- پروورا است. خانمهایی که از این روش برای جلوگیری از بارداری استفاده می کنند، بهتر است ۹ ماه قبل از اقدام برای بارداری، این روش را کنار بگذارند.

قرصهای پیشگیری از بارداری، پس از چند چرخه به تخمک گذاری منظم بدن کمک می کند تا پیش زمینه ای برای بارداری شود. همچنین به خانمها این فرصت را می دهد تا چرخه های خود را برای تشخیص دقیق روزهای تخمک گذاری دنبال کنند.

رژیم غذایی سالم و بدست آوردن وزن مناسب به خانمها کمک می کند تا سریعتر بارداری شوند.

گام دوم: روزهای تخمک گذاری خود را مشخص کنید
این روزها متخصصین پیشنهاد می کنند از کیتهای تخمک گذاری جهت اندازه گیری دقیق تخمک گذاری استفاده شود. بنابراین شما می توانید از نمودار BBT دمای پایه بدن و کیتهای تخمک گذاری OPKs که روز های تخمک گذاری را هشدار می دهند استفاده کنید تا بتوانید بر اساس آنها برنامه ریزی داشته باشید.

دو نوع کیت تخمک گذاری وجود دارد: کیتهایی که در هفته های نزدیک به تخمک گذاری استفاده می شوند ( این نوع کیتها برای خانمهایی که چرخه قاعدگی منظم دارند بهتر است تا زمان قطعی استفاده از این کیت را اعلام می کند) که به خانمها روز تخمک گذاری را نشان می دهد و نوع دیگر کیتهایی هستند که خانمها هر روز از آنها استفاده می کنند(این نوع کیتها به خانمهایی پیشنهاد می شود که قاعدگی های منظم در آنها کم است و البته این نوع کیتها کمی گرانتر است)

گام سوم: بایدهای مقاربتی
در حین مقاربت و پس از آن نکاتی وجود دارد که شانس باروری را افزایش می دهد. در این خصوص بیشتر بدانید:

-پس از مقاربت به پشت دراز بکشید. از آنجائیکه شیب واژن به سمت پایین است، به پشت دراز کشیدن پس از مقاربت به اسپرم اجازه می دهد تا در آنجا جمع شود، سپس در یک مسیر به سمت تخمک شناور شود. آیا نیاز است پاها نیز به سمت بالا نگه داشته شود؟ این کار بی فایده نیست. اما فایده آن از به پشت خوابیدن بیشتر نیست.

-قبل از خوابیدن مقارت انجام دهید. تحقیقات نشان می دهد تعداد اسپرمها در هنگام صبح بیشتر است، حقیقت این است که هیچ زمان مشخص شده ای در روز که بتوان قطعا گفت برای مقاربت مناسب است وجود ندارد. به هرحال زمانی قبل از خوابیدن را برای این کار انتخاب کنید که در پایان، این امکان برای شما وجود داشته باشد تا مدتی به پشت دراز بکشید

-انتخاب بهترین حالت: راههای مختلفی برای مقاربت وجود دارد اما راهی را انتخاب کنید که در پایان مقاربت به شما اجازه دهد به پشت دراز کشیده و در همان حالت باقی بمانید.

گام چهارم: مقاربت قبل از تخمک گذاری
اسپرمهای سرسخت این توانایی را دارند به مدت ۲ تا ۳ روز به رحم و لوله فالوپ بچسبند، اما تخمک تنها ۱۲ تا ۲۴ ساعت بعد از ترخیص باقی می ماند. بنابراین مقاربت قبل از تخمک گذاری شانس ملاقات اسپرم و تخمک را افزایش می دهد.

 

منبع: نی نی سایت