comp-1274667-opener-anna-williams-71915شیوه های طبیعی و خانگی که برایتان معرفی می کنیم  از نظر پزشکان  معتبر است چون طبیعی است و نه تنها زیان نداردبلکه فایده های درمانی بسیار خوبی هم د ارد 6 نوع هستند که همراه با فوایدشان برایتان معرفی می گردد

دانشمندان شواهد قانع کننده‌ای در تصدیق توانایی بسیاری از داروهای مکمل و جایگزین (CAM) برای جلوگیری و درمان بسیاری از بیماری‌های شایع یافته‌اند. در سال ۱۹۹۹، کنگره مرکز ملی طب مکمل و جایگزین در NIH تاسیس شد؛ هدف ین کنگره ارزیابی قدرت ترمیمی محصولات طبیعی مانند گیاهان و مکمل‌ها، و همچنین روش‌های درمانی ذهن و بدن مانند هیپنوتیزم و طب سوزنی بود. با هزاران مطالعه انجام شده و سال‌ها تحقیق، مشخص شد این تراپی‌ها ارزش توصیه شدن به مردم را دارند. این گیاهان و محصولات طبیعی بروی بدن اثری ملایم داشته و اغلب می‌توانند جایگزین داروهای تجویزی باشند. همچنین این روش‌ها معمولا ارزان قیمت‌تر از روش‌های طبی هستند. در اینجا به شما می‌گوییم محققان در چه شرایطی استفاده از این درمان‌های موثر طبیعی را توصیه می‌کنند. ممکن است این تراپی‌ها کمی غیر معمول باشند اما در موارد زیر فوق العاده عمل می‌کنند.

ماساژ: درمان افسردگی

ماساژ می‌تواند در کاهش استرس مزمن روانی و عاطفی که باعث ایجاد افسردگی است، بسیار مفید باشد. پس تعجبی ندارد که بنا به مطالعات انجام شده ماساژ تراپی به درمان افسردگی کمک می‌کند. محققان گمان می‌برند که ماساژ باعث آزاد شدن هورمون اندورفین بیشتری در بدن شده و این هورمون خلق و خوی فرد را بهبود می‌بخشد. شاید بدن در پاسخ به لمس فیزیکی و احساس کردن دست‌هایی صمیمانه اینگونه واکنشی از خود نشان می‌دهد. برخی از مطالعات نشان می‌دهند که ماساژ درمانی به اندازه داروهای ضدافسردگی تجویز شده مثل پروزاک و پاکسیل در کاهش اضطراب موثر است که یکی از عوامل عمده افسردگی است.

مزیت پنهان: ماساژ درمانی گرفتگی عضلات و درد را تسکین می‌دهد و سرعت بهبود زخم‌ها و آسیب‌های ورزشی را نیز افزایش می‌دهد.

تای چی: درمان بی خوابی

دچار بی خوابی مزمن هستید؟ صبح‌ها از صدای پرندگان از خواب پریده و دوباره نمی‌توانید به خواب روید؟ تای چی را امتحان کنید.  این ورزش آهسته، متفکرانه و همراه با مراقبه، در اصل بیش از ۲۵۰۰ سال پیش به عنوان یک هنر رزمی در چین توسعه یافت و امروزه به طور گسترده‌ای در سراسر آسیا تمرین می‌شود. محققانCAM  می‌گویند تای چی باعث بهبود کیفیت خواب در بزرگسالان مبتلا به بی خوابی متوسط می‌شود. دلیل این امر مربوط به توانایی تثبیت شده تای چی برای کاهش استرس است، تاثیری که در  تمرین کنندگان تای چی پس از ۱۶ هفته ظاهر می‌شود. در ابتدا برای شروع تای چی به آموزش منظم نیاز خواهید داشت، بنابراین بهتر است در یک کلاس تای چی ثبت نام کنید.

مزیت پنهان: تای چی به بهبود تعادل بدنی و کاهش خطر سقوط شما کمک می‌کند.

بروملین: درمان تورم

مردم بومی جنوب امریکا قرن‌ها برای پوشاندن و درمان زخم‌ها از بروملین استفاده کرده‌اند. در حال حاضر، تحقیقات تایید می‌کند که یک ترکیب دارویی استخراج شده از ساقه و آب گیاه آناناس (که امروز در قرص‌ها بکار می‌بریم) سرعت بهبود زخم‌ها و آسیب‌های حاد مانند بریدگی و کبودی را افزایش می‌دهد. این ترکیب با متوقف کردن تولید پروستاگلاندین‌ها، ترکیبات شبه هورمونی که همراه با التهاب ایجاد می‌شوند و بهبود گردش خون در محل جراحت به درمان آن کمک می‌کند. در آلمان، به طور معمول قبل و بعد از عمل جراحی برای بیماران بروملین تجویز می‌شود تا تورم اطراف محل عمل به حداقل رسد. اطمینان حاصل کنید که نوع پوشش دار را تهیه کنید، که دارای یک پوسته محافظ است و کمک می‌کند قرص به راحتی به دستگاه گوارش شما منتقل شود. معمولا ۱ تا ۲ روز طول می‌کشد تا بروملین تاثیر کند. اخطار: از آنجایی که بروملین خون را رقیق می‌کند، اگر از داروهای رقیق کننده خون استفاده می‌کنید قبل از مصرف آن با پزشک خود مشورت کنید.

مزیت پنهان: بروملین یک آنزیم گوارشی است و بنابراین در صورتی که همراه با غذا مصرف شود به درمان سوء هاضمه کمک می‌کند.

طب سوزنی: درمان دردهای مزمن

بسیاری از تحقیقات اخیر تایید می‌کنند که این درمان باستانی یک تراپی قدرتمند برای رفع دردهای کل بدن در بسیاری از شرایط است. پس از گذشت فقط شش جلسه از طب سوزنی، افرادی که به صورت منظم به سردرد تنشی دچار بودند بهبود یافتند. یکی دیگر از مطالعه جدید نشان داده است که طب سوزنی بهتر از مراقبت‌های رایج دردهای مزمن در ناحیه کمر را درمان می‌کند. طب سوزنی علاوه بر بر طرف کردن دردها، تحرک افراد مبتلا به آرتروز زانو را نیز بهبود می‌بخشد، که خبر بسیار خوشحال کننده‌ای است زیرا تصور می‌شد آرتروز زانو غیر قابل برگشت به حالت عادی است. اما طب سوزنی چگونه عمل می‌کند؟ بر اساس تعالیم طب چینی، قرار دادن سوزن در نقاط خاصی در طول کانال‌های انرژی بدن، جریان انرژی را متوازن می‌سازد. دانشمندان غربی توضیح دیگری ارائه می‌دهند: سوزن بدن را به انتشار مخدرهای طبیعی خود برای سرکوب درد ترقیب می‌کند. افراد مبتلا به ورم مفاصل و دردهای ناحیه پشت پس از عادت کردن به این شرایط می‌توانند تمریناتی را برای به دست آوردن مجدد قدرت، انعطاف پذیری و تحرک خود انجام دهد.

مزیت پنهان: با طب سوزنی دانش عمیق‌تری نسبت به بدن خود به دست می‌آورید. متخصص طب سوزنی درمانی کامل نسبت به شرایط بدنی شما در پیش می‌گیرد. بنابراین اگر چه ممکن است برای درمان درد در یک قسمت از بدن خود به طب سوزنی روی آورده باشید، با درک بسیار گسترده‌تری نسبت به دیگر بخش‌های بدن خود و نقش آن‌ها در پیش آمدن این درد آگاه می‌شوید.

گلوکوزامین / کندرویتین: درمان درد مفاصل

در طول سال‌ها، گلوکوزامین و کندرویتین مورد مطالعه قرار گرفته است. پزشکان با یافتن ترکیبات طبیعی غضروف‌های سالم و در دسترس قرار دادن این ترکیبات به شکل مکمل توانسته‌اند به کاهش درد مفاصل به بهترین شکال ممکن کمک کنند. مطالعات تحلیلی NCCAM  در نهایت دلیل این موضوع را به صورت واضح شرح می‌دهد: گلوکوزامین به شکل سولفات در موثرترین حالت خود قرار دارد. وقتی با کندرویتین همراه شود، درد مفاصل در افراد مبتلا به آرتریت متوسط و حتی ​شدید را کاهش می‌دهد. اما برای کسانی که از ناراحتی خفیفی رنج می‌برند کمتر مفید و موثر است. محققن دریافته‌اند که مقدار مصرف نیز مهم است: مصرف روزانه قرص ترکیبی حاوی ۱،۵۰۰ میلی گرم سولفات گلوکزامین و ۱،۲۰۰ میلی گرم کندرویتین، کمک بسیار موثری در کاهش درد مبتلایان خواهد کرد.

مزیت پنهان: گلوکوزامین سولفات می‌تواند پیشرفت آرتروز را نیز متوقف کند.

comp-1274680-cocoa-anna-williams-71915

کاکائو: درمان فشار خون بالا

اخبار لذیذ: مصرف روزانه کاکائو به مدت حداقل ۲ هفته (هرچه کاکائو تلخ‌تر باشد بهتر است) می‌تواند فشار خون را در افراد مبتلا به فشار خون بالا کاهش دهد. محققان می‌گویند فلاوانول گیاه کاکائو، که به نام epicatechinsشناخته می‌شود، عملکرد عروق خونی را توسط ریلکس کردن دیواره شریان‌ها بهبود می‌بخشد. بسیاری از تحقیقات نشان می‌دهند اثرات مصرف کاکائو ملایم ولی بسیار مهم هستند، به این معنی که شما باید کاکائو را به عنوان یک مکمل در کنار داروهای فشار خونی که در حال حاضر مصرف می‌کنید، مانند دیورتیک‌ها و یا مهار کننده‌های ACE استفاده کنید. اگر می‌خواهید این روش را امتحان کنید، از پروتکل‌های مورد استفاده در اکثر مطالعات پیروی کنید: معادل ۴۵۰ میلی گرم از فلاوانول، که معادل مقدار موجود در یک فنجان کاکائو داغ است را دو بار در روز مصرف کنید.

مزیت پنهان: مانند شکلات، کاکائو نیز سرشار از آنتی اکسیدان‌ها است: مواد مغذی ارزشمندی که با سرطان مبارزه می‌کنند، سیستم ایمنی بدن را تقویت می‌کنند و روند پیری را کند می‌کنند. و نیازی به گفتن آن نیست که کاکائو بسیار لذیذ و خوشمزه است

منبع : nilgoon-mag.com