images.jpg45+56
با ایستادن مکرر و مستمر شما مستعد ابتلا به بیماری میخچه خواهید شد پس بهتر است بیشتر مراقب پاهایتان باشید !

بر‌اساس جدیدترین تحقیقات ایستادن بیش از حد نیز می‌تواند سبب مشکلات سلامتی در افراد شود.
گفتنی است، بر اساس آمارها بیش از نیمی از کارگران، کارمندان و افراد شاغل در دنیا 75 درصد از وقت خود را به صورت ایستاده سپری می‌کنند.
بررسی‌ها نشان می‌دهند، ایستادن برای حفظ سلامت بسیار مفید است اما ایستادن بیش از حد نیز می‌تواند سبب درد عضلات، فشار بیش از حد بر مفاصل بدن و بروز میخچه پا در افراد شود.
ایستادن به اندازه می‌تواند مشکلاتی چون چاقی و سرطان را تا حد زیادی مهار کند اما ایستادن بیش از حد سبب درد کمر و آسیب دائمی به عضله شود.
به گفته محققان دانشگاه ETH شهر زوریخ کشور سوئیس پیامد‌های ناشی از کار عضلانی اسکلتی بخاطر ایستادن بیش از حد می‌تواند منجر به مشکلات مزمن سلامتی شود.
کارشناسان بر این اساس توصیه می‌کنند پس از هر 5 ساعت ایستادن افراد به مدت حداقل 30 دقیقه استراحت داشته باشند و بنشینند.
ایستادن بیش از حد همچنین باعث وارد آمدن فشار بیش از حد بر روی ران، زانو و مچ پا می‌شود.
از جمله سایر بیماری‌های مرتبط با ایستادن بیش از حد می‌توان تورم اندام‌های تحتانی، بروز واریس رگ‌های پا، بیماری عروق کرونر قلب و ورم مفاصل را نام برد.
کارشناسان توصیه می‌کنند برای حفظ سلامتی افراد به صورت متناوب ایستاده و یا نشسته به انجام کار بپردازند.
تنها در کشور انگلستان بر اساس آمارها در حدود 7 میلیون کارگران بیش از 4 ساعت در روز به صورت ایستاده به فعالیت می‌پردازند که اکثر آنها پس از چند سال دچار انواع بیماری‌های مزمن می‌شوند.
کارشناسان شاغلین در حرفه‌های پلیس، کشاورزی، ساخت و ساز، مونتاژ قطعات در کارخانه، خطوط لوله و نفت، توزیع غذا و خدمات آشپزی، خرده فروشی و فروشندگی بشدت در آستانه ابتلا به انواع بیماری‌های مزمن به خاطر ایستادن بیش از حد می‌دانند.
کارشناسان همچنین به مالکین کسب و کارها در دنیا هشدار می‌دهند زمان کافی برای نشستن و استراحت برای کارگران و کارمندان خود در نظر بگیرند تا با کاهش بهره‌وری آنها و ابتلا به بیماری‌های مزمن لاعلاج مواجه نشوند.
ایستادن بیش از حد همچنین می‌تواند منجر به توسعه بیماری آرترید روماتوئید در افراد مستعد به لحاظ ژنتیکی و محیطی به این بمیاری‌های خود‌ایمنی و معلولیت‌زا شوند.