tree-640x428

آیا می دانستید با زندگی در کنار درختان می توانید عمر طولانی تری داشته باشد

نتایج مطالعات نشان می دهد که زندگی در کنار درختان می تواند در افزایش سلامت انسان ها تأثیر بسزایی داشته باشد.محققان دانشگاه شیکاگو دریافتند زندگی کردن در خیابانی که ۱۱ عدد درخت بیشتر از حد متوسط کوچه های دیگر دارد، سلامت افراد را ارتقا می دهد و باعث صرفه جویی در هزینه های بخش درمان می شود.

این مطالعه با استفاده از داده های مرکز اطلاعاتی‌شهر تورنتو نشان می دهد که وجود ۱۱ درخت اضافی در خیابان ها می تواند احتمال ابتلا به بیماری های قلبی و عروقی، دیابت و چاقی مزمن را کاهش دهد. محققان می گویند مزیت وجود درختان به ارزش افزایش سالانه درآمد ۱۰هزار دلاری خانواده ها ست. براساس این مطالعه کاشتن ۱۰ درخت در همسایگی خانه خود می تواند هفت سال شما را جوان تر کند.

در این تحقیق بیش از 530 هزار اصله درخت در شهر تورنتو و اطلاعات سلامت 30هزار خانوار ساکن در این مناطق بررسی شد. درختان مورد بررسی از درختان موجود در فضاهای عمومی انتخاب شد و باغ ها و فضاهای سبز خصوصی در این مطالعه منظور نشد.

محققان به منظور بررسی سلامت بدن عوامل مهمی مانند سلامت کلی بدن، شرایط سوخت و ساز بدن، سلامت قلبی و روحی افراد را بررسی کردند. براساس این مطالعه اگر در هر خیابان تنها ۱۰ درخت دیگر کاشته شود، احتمال ابتلای ساکنان آن خیابان به بیماری های قلبی و فشار خون کاهش یابد.

در مطالعات سال ۲۰۱۰ نشان داده شد که درختان کیفیت هوا را افزایش و آلودگی ها را کاهش می دهد. از طرف دیگر وجود درختان، فعالیت جسمی مردم را افزایش می دهد.

مهر