تکنیک انتخاب جوراب خوب

Sock

جوراب برای هر شخصی لازم است در این بخش آموزش خرید یک جفت جوراب خوب را آموزش میدهیم  در ادامه مطلب 6 نکته در این مورد داریم که توجه شما را به آن جلب می کنیم

با وجود اینکه جوراب‌ها بخشی از زندگی روزمره‌ی اکثر مردم هستند، اما ما اغلب برای انتخاب بهترین نوع جوراب زمان زیادی نمی‌گذاریم و خوب فکر نمی‌کنیم. هر فردی دارای علایق، بیزاری‌ها و نیازهای منحصر بفردی است، بنابراین بسیار مهم است که در هنگام انتخاب بهترین جفت جوراب برای خودتان، این عوامل مختلف را در نظر بگیرید:

۱. از جوراب مورد نظرتان برای چه فعالیتی استفاده می‌کنید؟

دویدن در ماراتن؟ خرد کردن چوب در هوای سرد؟ گردش در مرکز خرید؟ باور کنید یا نه، ممکن است هر یک از این فعالیت‌ها به جوراب‌های مختلفی نیاز داشته باشند! امروزه پارچه‌ها و گزینه‌های جدید و متنوعی برای جوراب وجود دارد، بنابراین بسیار مهم است که قبل از رفتن به خرید، در مورد نیازهایتان فکر کنید.

۲. جوراب مورد نظر را با چه نوع کفش‌هایی می‌خواهید بپوشید؟

این مورد به سوال شماره ۱ مربوط می‌شود، اما ارزش تکرار را دارد. فقط به این خاطر که یک جوراب دارای علامت «مخصوص دویدن» یا «مخصوص دوچرخه سواری» است، ممکن است برای پوشیدن با کفش‌های خاصی مناسب نباشد. شما باید عادت کنید که همیشه جوراب‌هایتان را بجای ورزش یا فعالیت مورد نظرتان، براساس کفشی که می‌خواهید بپوشید هم انتخاب کنید.

 

۳. آیا شما به سبک یا رنگ خاصی نیاز دارید؟

شاید به یک جفت جوراب نیاز داشته باشید که به لباس رسمی شما بیاید، یا جورابی می‌خواهید که آنرا با یک لباس خاص بپوشید. همیشه بهتر است که در مورد جوراب‌ها، محافظه کار باشید. بطور کلی، جوراب‌های سفید باید برای فعالیت‌های ورزشی یا استفاده‌ی غیر رسمی پوشیده شوند.

جوراب‌های تیره‌تر برای پوشش رسمی و کاری بهتر هستند. اگر همیشه باید یک جفت جوراب را با یک پیراهن یا ژاکت خاص ست کنید، حتما لباس مورد نظر را به فروشگاه ببرید تا بتوانید دقیقا آن را مطابقت دهید.

۴. بودجه‌ی شما چقدر است؟

جوراب‌ها دارای رنگ، جنس، محتوای الیاف و قیمت متفاوتی هستند. مغازه‌های ارزان فروشی، فروشگاه‌های آنلاین و فروشگاه‌های بزرگ، گزینه‌های مختلفی را برای انواع بودجه‌ها ارائه می‌دهند. جوراب‌های کشمیری یا سایر الیاف لوکس همیشه گران‌تر از جوراب‌های پنبه‌ای یا جوراب‌های لباس‌های غیر رسمی هستند.

جوراب‌هایی که برای فعالیت‌های ورزشی خاصی تهیه شده‌اند نیز معمولا گران‌تر هستند. اگر شما در یک ورزش بخصوص مانند دو، دوچرخه سواری یا بسکتبال شرکت می‌کنید، احتمالا ارزشش را دارد که کمی ولخرجی کنید تا مطمئن شوید که بهترین جوراب ممکن را برای پاها و کفش‌هایتان پیدا می‌کنید.

 

۵. آیا می‌توانید جوراب‌هایتان را خشک (بدون آب) بشویید؟

اکثر جوراب‌ها به مراقبت و شستشوی ویژه نیاز ندارند، با اینحال لازم به ذکر است که الیاف خاصی (مانند ترمه یا کشمیر) به مراقبت خاصی نیاز دارند. این نوع جوراب‌ها اغلب برای استفاده‌ی روزمره و غیر رسمی نیستند، اما اگر آنها را به دفعات زیاد می‌پوشید، به شستشو با دست یا خشکشویی نیاز خواهند داشت.

برای اکثر جوراب‌های دیگر، شستشوی معمولی کافی است. همیشه جوراب‌های رنگی و سفید را از هم جدا کنید، زیرا یک جوراب قرمز می‌تواند به جوراب‌های سفید آسیب برساند.

۶. شاید تنوع در زندگی، همیشه جالب نباشد

هر چند همه‌ی ما دوست داریم که در زندگی حق انتخاب داشته باشیم، اما حقیقت امر این است که هر چه تنوع جوراب‌های ما کمتر باشد، نگهداری از آن‌ها و جفت کردنشان آسان‌تر است. اگر آنقدر خوش شانس هستید که برند جوراب مورد علاقه‌تان را پیدا کرده‌اید، هر چند جفتی که می‌توانید بخرید. هنگامیکه اکثر جوراب‌های شما از یک نوع باشند، شستشو (و جفت کردن مجدد جوراب‌ها) سریع‌تر و راحت‌تر انجام می‌شود.

منبع : sorkhabsefidab.com

اشتراک گذاری (چگونه میتوانید این مطلب را برای دیگران بفرستید)

ساختمان پزشکان

  • هنوز دیدگاهی ارسال نشده است.