images.jpg743

انواع روکش های سرامیکی برای دندان به چه منظور بکار می روند و نحوه استفاده از آنان چگونه است؟

افرادی که از یک لبخند زیبا برخوردارند، با نمایش آن خودنمایی می‌کنند. در مقابل، افرادی که از دندان‌های کج، لکه‌دار و شکسته برخوردارند، تمایل چندانی به نمایش لبخند خود ندارند. خوشبختانه، گزینه‌های بسیاری برای ترمیم مشکلات دندان وجود دارد. روکش‌های سرامیکی یکی از رایج‌ترین تکنیک‌هایی است که برای ترمیم مشکلات دندانی در افراد مسن بکار گرفته می‌شود. در ادامه، توضیحاتی در راستای این روکش‌ها و عمکلرد آنها ارائه شده است.
بنا بر تعریف انجمن دندانپزشکی زیبایی آمریکا، روکش‌های دندان یک لایه نازک سرامیکی هستند که سطح دندان‌های شما را پوشش می‌دهند. این روکش‌ها بسیار قوی بوده و طبیعی جلوه می‌کنند. آنها به گونه‌ای طراحی شده‌اند که با فرم و رنگ دندان‌های شما تطابق یابند.
پیش از روکش کردن دندان‌ها، دندانپزشک یک میلی‌متر از سطح مینای هر یک از دندان‌ها را می‌تراشد. سپس، از فرم دهان و دندان بیمار قالبی تهیه شده و به آزمایشگاه فرستاده می‌شود تا روکش‌های دندانی به صورت سفارشی ساخته شوند. زمانی که ساخت روکش‌ها به اتمام می‌رسد، دندانپزشک آنها را با استفاده از یک سیمان مخصوص بر روی دندان‌ها می‌چسباند.
آیا روکش‌های سرامیکی برای شما مناسب هستند؟
دندان‌های تغییر رنگ یافته، لب‌پریده، پوسیده و بد شکل، کاندیدای مناسبی برای دریافت روکش‌های سرامیکی هستند. علاوه‌براین، از این روکش‌ها برای کاهش فواصل و ترمیم شلوغی دندان‌های نیش استفاده می‌شود.
در مورد دریافت روکش‌های سرامیکی با دندانپزشک خود صحبت کنید. اگر کاندیدای مناسبی برای دریافت این روکش‌ها باشید، باید در پروسه طراحی آنها شرکت کنید. دندانپزشک خود را از خواسته‌ها و انتظارات خویش آگاه سازید.