massage

ماساژ صورت باعث افزایش گردش خون به بافت صورت شده، و در نتیجه  پوست روشن تر، جوان تر ، می شود. ماساژ صورت همچنین باعث  سفت شدن پوست، کاهش  پف و چین و چروک می شود.  ماساژ صورت  به شل شدن عضلات صورت  کمک کرده، که به نوبه خود باعث کاهش چین و چروک می شود. ماساژ صورت  خطوط اخم، خطوط لبخند و پا کلاغی را از بین می برد.  به ویژه برای افراد بالای 40 سال بسیار توصیه شده است

پیدایش  چین و چروک‌های دور، گوشه، بالا و کنار چشم بدترین اتفاق برای کسانی است که پا به سن می‌گذارند. چین و چروک‌هایی که مثل گسل‌ها و چین‌خوردگی‌ها هر وقت به آینه نگاه می‌کنید اعصاب‌تان را خرد می‌کند. همین‌هایی که مثل پنجه‌های کلاغ است و ردهایی روی پوست دور چشم‌تان انداخته که انگار هموار کردنش بعید به نظر می‌رسد. اما لطفا ناامید نشوید؛ برای هر دردی درمانی وجود دارد دیگر چه برسد به این پنجه‌های کلاغ. پنجه‌هایی که می‌توانید با ماساژ و راه‌های طبیعی خودتان در خانه از پس‌شان بربیاید تا  از راهی که آمده‌اند، برگردند. همین حالا دست به کار شوید. با دست‌ها و انگشت‌های‌تان می‌توانید این چین‌ها را صاف کنید.
massage-skin

خطوط ریز اطراف چشم‌ها که اصطلاحا به آن «پنجه کلاغی» گفته می‌شود شما را خیلی بزرگتر از سن‌تان نشان می‌دهد. یک روش فرانسوی برای از بین بردن این خط‌ها وجود دارد؛ هر روز صبح وقتی می‌خواهید صورت‌تان را بشویید یک حوله یا یک لیف صورت سرد و تمیز را برای چند دقیقه روی چشم‌های‌تان بگذارید. بعد از این کار با یک کرم ضد چین و چروک روی پنجه‌های کلاغ دور چشم‌تان را بپوشانید و به مدت 10 دقیقه به آرامی این خطوط را با انگشت از گوشه خارجی چشم به طرف شقیقه ماساژ دهید. همیشه در همین جهت و در امتداد چین‌ها به‌طور افقی پوست و عضلات‌تان را ماساژ دهید؛ هیچ وقت انگشت خود را بالا و پایین نبرید.

چین‌ها را کادو کنید

هر شب قبل از رفتن به تختخواب اول آرایش‌تان را پاک کنید و بعد روی چین‌های پنجه کلاغی نوار چسب بچسبانید. نوار چسب اگر کاغذی و چسب پانسمان و ضدحساسیت باشد بهتراست. بگذارید تمام شب این چسب روی پنجه‌ها بماند. قبل از اینکه نوار چسب را روی چین‌ها بزنید با دو انگشت خود چین‌ها را کامل بکشید تا صاف شود و بعد روی آنها چسب بزنید. برای این کار یک انگشت را نزدیک انتهای خارجی ابرو بگذارید و انگشت دیگر را تقریبا به فاصله 5/2سانتی‌متر زیر آن قرار دهید و دو انگشت را از هم دور کنید تا پوست نیز کشیده شود؛ سپس نوار چسب را بچسبانید. این کار باعث می‌شود چین‌ها براثر کشش باز شوند و سلول‌های پوست دوباره ساخته شود.

ماساژ درمانی ابرو و صورت

همه اعضای صورت به هم ربط دارند؛ اگر اخم کنید همه عضلات درگیر می‌شود و همزمان با هم برای همه جای صورت باید منتظر چین و چروک و شکستگی باشید. اما ماساژ هم همین خاصیت را دارد. اگر صورت را ماساژ دهید، یعنی همه عضلات آن را درگیر کرده‌اید و می‌توانید جلوی پیشرفت چین‌ها را بگیرید.

پیشگیری کنید

چین و چروک‌ها منتظر یک لحظه غفلت‌ هستند تا هجوم بیاورند؛ برای اینکه به آنها پاتک بزنید، در هر ساعت از روز که 10 دقیقه وقت آزاد دارید این حرکت‌های تمرینی را انجام دهید تا راه ورود چین و چروک‌ها را ببندید.

1- چشم‌ها را تا حد امکان باز کرده و بالا و پایین را نگاه کنید؛ این عمل را 10بار انجام دهید. وقتی چشم‌ها را باز می‌کنید، فشار را روی عضلات صورت حس می‌کنید.

2- دهان‌تان را به طرف چپ و راست حرکت دهید؛ سپس آنها را جمع کنید و سعی کنید لب‌ها را به طرف بالا و پایین متمایل کنید.

3- لب‌ها را مانند اینکه بخواهید سوت بزنید جمع کنید و به حالت اول برگردانید.

4-دهان‌تان را تا حد امکان باز کرده و پنج ثانیه مکث کنید.

5-مشت‌تان را روی شقیقه بگذارید و حدود ۳۰ ثانیه صبر کنید؛ اما فشار ندهید.

6-به کندی نفس بکشید؛ سپس نفس را بیرون بدهید.

7-گردن‌تان را به طرفین حرکت دهید.

8-دندان‌های‌تان را روی هم بگذارید و به هم فشار دهید؛ البته نه تا حدی که دردآور باشد.

احتیاجی نیست به کلینیک بروید. جلوی آینه بایستید و این حرکات را مثل تصاویر انجام دهید:

1-با سرانگشتان خود ابروها را ماساژ دهید، به‌گونه‌ای که انگشت وسط که بلندترین انگشت است، روی ابروها حرکت کند و بقیه انگشتان، عضلات بالا و پایین ابرو را لمس کنند.

massage-skin1

2-وقتی به پایان ابرو نزدیک می‌شوید، با چرخشی به سمت پایین روی شقیقه‌ها را نیز لمس کرده و این کار را چند بار تکرار کنید.
massage-skin2

3- این ماساژ را در جهت خواب ابرو از داخل به سمت شقیقه‌ها و به مدت سه تا پنج دقیقه‌ تکرار کنید.

massage-skin3

4. با سرانگشت‌ها، از حرکت عضلات مطمئن شوید.
massage-skin4

5. با استفاده از عضلات گونه، لب‌های خود را جلو و عقب ببرید (لب‌ها را جمع کنید و دوباره به حالت عادی برگردید.)

massage-skin5

6. هر روز صبح وقتی می‌خواهید صورت‌تان را بشویید یک حوله یا یک لیف صورت سرد و تمیز  را برای چند دقیقه روی چشم‌های‌تان بگذارید.
massage-skin6

7. لب‌ها را جمع کنید و تا 10 بشمارید، سپس استراحت کنید؛ حالا دوباره این حرکت را 10 بار انجام دهید.
massage-skin7

8. با لب‌های بسته، لبخند بزنید و بعد سعی کنید گونه‌ها را به سمت داخل دهان و دندان‌ها بکشید. برای انجام این نرمش به آینه نگاه کنید.
massage-skin8

9. لب بالای‌تان را جمع کنید؛ گوشه لب‌ها به سمت بالا باشد و عضلات گونه را به سمت چشم‌ها حرکت دهید. در این مرحله سعی کنید لب بالا، بینی‌تان را لمس کند. تا 10 بشمارید و در همین حالت بمانید؛ سپس استراحت کنید و دوباره این حرکت را تکرار کنید.

منبع : مجله سیب سبز