knee-pain

وقتی شخصی دچار درد زانو می شود اول دلیلش را پیدا می کند که چه انگیزه ای باعث زانو دردرش شده است .اینجا توصیه های دکتر جوزف بوسکو، جراح متخصص ارتوپد در پزشکی ورزشی و مراقبت از زانو در بیمارستان مرکز پزشکی لانگون دانشگاه نیویورک را برای تان بازگو می کنیم.

95 درصد درد های زانو ناشی از آرتروز است  که به خاطر پارگی در مفاصل ایجاد می شود. انواع دیگر درد زانو مانند روماتیسم مفصلی کمتر شایع است.

آسیب های ACL، مینیسک، و یا لیگامنت از صدمات وارد به زانو هستند.

فرق مهم آرتروز با سایر درد های زانو اینست که هیچ زخم یا آسیبی به آن مربوط نیست. کسی که دچار آسیب ACL یا مینیسک شده است، دقیقن می داند که چه زمانی این اتفاق افتاده است. اما یک فرد مبتلا به آرتروز یک درد کسل کننده و همیشگی دارد که به مرور زمان بد تر هم می شود.

هر کس یک آستانه درد متفاوت دارد. اگر صدمه ای به زانو یتان وارد شده و از درد زانو رنج می برید، حتمن باید به پزشک مراجعه کنید. حتا اگر بعد از مدتی دردش کم شد، باید دوباره آزمایش دهید؛ چرا که ممکن است مشکلی در داخل مفصل ایجاد شده باشد.

البته کنترل وزن بسیار مهم است. همین طور انجام ورزش هایی که برای تان مفید باشد؛ که در این مورد بهتر است با پزشک معالج خود مشورت کنید.

منبع : www.alodoctor.ir