thyroid_gland

تیروئید، کانون مهم  کنترل  متابولیسمی هر سلول در بدن است و به همین علت، این قدرت را دارد تا در هر قسمتی از بدن‌تان اختلال ایجاد کرده و تغییراتی جدی در قسمت های مختلف زندگی مثل  بوجود آمدن آمدن بیماری‌های جدی، تغییر روحیه، چاقی و کمبود انرژی به همراه داشته باشد. اگر دچار کم‌کاری تیروئید هستید که طی آن غده‌های تیروئید هورمون‌های کمی تولید می‌کنند، احتمال زیاد همیشه انرژی‌تان کم بوده و وزن‌تان رو به افزایش خواهد بود.
روغن‌های لازم و ضروری در واقع روغن‌هایی هستند که از گیاهان گرفته می‌شود و می‌توان از آنها برای حفظ سلامت و تندرستی بدن و همچنین جبران کم‌کاری تیروئید استفاده کرد. در اینجا به چندتا از آنها اشاره می‌کنیم.
علف لیمو
آن را به نام روغن همسان‌ساز هم می‌شناسند. این روغن باعث بهبود جریان گردش خون شده، سیستم گوارش را بهتر کرده و باعث برانگیختن سیستم لنفاوی بدن می‌شود.
روغن اسطوقدوس
یک روغن ضروری عالی برای از بین بردن تشویش، کم‌پشتی مو، اضطراب و بی‌خوابی است. اگر از هر یک از این اختلالات رنج می‌برید، مقداری از آن را روی بالشتان مالیده یا این‌که آن را در شامپویی بریزید و به سرتان بمالید.
روغن فرانکنشتاین
این روغن باعث آرامش روح و روانتان شده، عضلات‌تان را شل و آرام کرده، و به شما احساس شادابی و سرزندگی داده و تشویش، خشم و اضطرابتان را از بین می‌برد.
نعناع فلفلی
از نعناع معمولی قدرت بیشتری داشته و این به خاطر اسانس موجود در آن است که در عین حال یک محرک هم محسوب می‌شود.
نعناع معمولی
باعث تحریک ترشح هورمون‌ها شده و به فعال ماندن متابولیسم بدن کمک کرده و باعث می‌شود به خوبی کار کند. از طرفی با تحریک دستگاه گردش خون، باعث افزایش عملکرد سیستم ایمنی بدن می‌شود.
منبع : www.alodoctor.ir