index.jpg456

بهتر است به توصیه ها و گفته های هیچ کس غیر از پزشک معالجتان توجه نکنید.

اینکه ارائه خدمات در اسپاهای پزشکی، زیر نظر یک پزشک اما توسط دستیارهای او و پرستارهای متخصص انجام گیرد کاملاً طبیعی است.

اینکهارائه خدمات در اسپاهای پزشکی، زیر نظر یک پزشک اما توسط دستیارهای او و پرستارهای متخصص انجام گیرد کاملاً طبیعی است. هر یک از این افراد در حوزه‌‌ای مشخص، خدمات زیبایی و ترمیمی را انجام می‌دهند.
برای مثال یک متخصص زیبایی ممکن است خدمات مربوط به از بین بردن موهای زائد، پاکسازی پوست، لوسیون و تونیک را ارائه دهد. اما معمولاً شخص دیگری امور مربوط به تزریق بوتاکس را بر عهده خواهد داشت. گرچه تزریق بوتاکس توسط یک پرستار متخصص تحت نظر یک پزشک ایرادی ندارد.
مشکل زمانی رخ می‌دهد که یکی از کارکنان در حوزه‌ای که در آن تخصص ندارد فعالیت کند. این امر احتمال بالا بردن ریسک برای مراجعه کننده را به همراه خواهد داشت. در یک بررسی بین جامعه متخصصان پوست آمریکا، در سال ۲۰۰۷، حدود ۵۶ درصد جراحان ابراز داشتند که عوارضی چون صدمه به عصب‌ها، تاول و سوختگی پوستی را در مواردی که خدمات ترمیمی و زیبایی توسط افراد غیر پزشک انجام شده بود مشاهده کرده‌اند.
قابلیت کارکنان مراکز اسپای پزشکی نه تنها از لحاظ سلامت مراجعه‌کنندگان مهم است، بلکه در صورت نداشتن توانایی‌های لازم کارکنان، این مسئله به نوعی فریب مراجعه‌کننده نیز محسوب می‌شود. افرادی که به این نوع مراکز مراجعه می‌کنند تصورشان این است که کارکنان این مراکز از قابلیت‌های لازم برخوردارند. اما متأسفانه در برخی موارد قابلیت و توانایی‌های کارکنان خیلی جدی گرفته نمی‌شود.