header-tmj-orthodontic-treatment1

وقتی به طور خودسرانه ارتودنسی تصصمیم به انجام ارتودنسی می گیریم چه پیامدها و عواقبی متوجه ما می شود!

یکی از چیزهایی که امروزه در تبلیغات اینترنت بسیار شایع شده این است که به راحتی می‌توانید با کمی فشار، دندان کج و معوج خود را صاف و مرتب کنید. ایده‌ی ارتودنسی خودسرانه مایه‌ی نگرانی انجمن ارتودنتیست‌های آمریکا (AAO) شده است. ارتودنتیست‌های AAO از خطرات غیرقابل جبرانی خبر داده‌اند که بیماران زیادی بابت آن به کلینیک‌های‌شان مراجعه می‌کنند.

این انجمن به کسانی که از این روش استفاده می‌کنند هشدار داده که ارتودنسی خودسرانه به «از بین رفتن همیشگی دندان» و «مشکلات دندانی» می‌انجامد.
دکتر آنتونیو رِ، رئیس دانشکده‌ی مدیسون مرکز سلامت است. او طی دوران کاری‌اش، ابزارهای رایجی برای ارتودنسی ساخته و نیز چند کلینیک دندان‌سازی را در کشورهای فقیر آفریقایی تأسیس کرده است. او نیاز به دندان‌سازی ارزان و خدمات ارتودنسی و تقاضا برای ارتودنسی خودسرانه را کاملاً درک می‌کند. وی معتقد است: اگر فشار بیش از حدی به دندان وارد شود، به احتمال زیاد دندان می‌میرد. این یعنی عصب دندان می‌میرد و دندان چرک کرده و رفته‌رفته باید آن را کند. سایر گزینه‌ها شامل نوارکش‌هایی هستند که زیر لثه گیر می‌کنند و باید هزینه‌ی زیادی را برای درآوردن آنها متحمل شد.
دکتر رِ می‌گوید: دهان شما چیزی فراتر از دو ردیف دندان است. این دهان شبکه‌ی پیچیده‌ای از عضلات و استخوان بوده که همه با هم مرتبطند. جابجایی یک دندان آسیب‌هایی به همراه خواهد داشت که به مشکلات جدی در تمام دهان منجر می‌شود.