images.jpg4564565
برخی از بهترین و متنوع ترین توصیه های بهداشتی را در این مطلب آروده ایم.

کارشناسان توصیه‌های سلامتی منحصربفردی دارند که می‌تواند به حفظ زیبایی افراد کمک فراوان کند.
گفتنی است، به ویژه در فصول گرم سال افراد اغلب برای جلوگیری از ایجاد بوی نامطبوع تعریق بدن از انواع اسپری و دئودورانت‌های خوشبو کننده استفاده می‌کنند.
کارشناسان به افراد توصیه می‌کنند، از این محلول‌های خوشبوکننده شبها به هنگام خواب استفاده کنند، زیرا این مواد بهتر جذب بدن می‌شوند و هنگام صبح یک حفاظت کامل از بدن ایجاد می‌کنند.
استفاده از این اسپری‌ها هنگام صبح به دلیل تعریق زیاد بدن نمی‌تواند از ایجاد بوی نامطبوع جلوگیری کند.
کارشناسان همچنین هشدار می‌دهند، انجام یک رسم سنتی میان بانوان که شانه کردن 100 بار موهای سر در هر روز است می‌تواند خطری جدی برای موهای سر ایجاد کند و هیچ حالت محافظتی از موها به وجود نیاورد.
بازکردن تمام گره‌های موی سر و شانه کردن بیش از حد سبب ریزش موی سر و حتی ریزش موهایی می‌شود که در حال خواب بسر می‌برند.
شانه کردن بیش از حد موها همچنین می‌تواند سبب موخوره، ایجاد شوره سر و نیز به وجود آمدن الکتریسیته ساکن در موها شود.
کارشناسان همچنین توصیه می‌کنند، افراد تنها از کرم ضدآفتاب برای محافظت از پوست خود استفاده نکنند و حتما از کرم برای محافظت از تمامی قسمت‌های بدن خود به ویژه دست‌ها استفاده کنند.
مسواک زدن بلافاصله دندانها پس از غذا خوردن نیز می‌تواند به علت افزایش اسید محیط دندان به خاطر خوردن مواد غذایی که اغلب اسیدی هستند، سبب آسیب شدید به مینای دندان و بروز پوسیدگی دندان شود.
استحمام بیش از حد و یا با آب بسیار گرم نیز می‌تواند تمامی چربی ساخته شده توسط پوست بدن را از بین ببرد و سبب خشکی و واکنش‌‌پذیری پوست شود.
کارشناسان براین اساس توصیه می‌کنند افراد از آب ولرم برای شستشوی بدن خود استفاده کنند و سعی کنند مدت زمان استحمام آنها حدالامکان کوتاه باشد، پس از استحمام نیز خشک کردن بدن به آرامی با حوله خشک نرم و استفاده از مرطوب کننده می‌تواند سبب حفظ حالت ارتجاعی، جلوگیری از خشکی و چین و چروک پوست شود.
بهترین زمان برای استفاده از نخ دندان، قبل از مسواک زدن است، زیرا سبب بیرون راندن باقی مانده موادغذایی می‌شود که برس مسواک نمی‌تواند به آن دسترسی پیدا کند.
نخ دندان بهترین وسیله برای حذف بقایای میکروسکوپی مواد غذایی موجود بین دندانهاست.
عدم استراحت کافی  و خواب به مدت 8 ساعت در شبانه‌روز نیز می‌تواند علاوه بر خستگی باعث ایجاد مشکلات پوستی، ریزش مو، تیرگی زیرچشم‌ها و افتادگی پوست صورت شود.
کارشناسان با توجه به خاصیت اسیدی موادغذایی چون پرتقال، گریپ فروت و لیمو به افراد توصیه می‌کنند پس از مصرف این مواد نیم ساعت صبر کرده، آنگاه دندان‌های خود را مسواک بزنند و یا قبل از خوردن صبحانه مسواک بزنند و پس از خوردن صبحانه تنها با یک دهانشویه ملایم با حتی آب‌نمک رقیق محیط دهان خود را شستشو دهند.
یکی از اشتباهات رایج که می‌تواند خطرات جدی برای سلامت افراد ایجاد کند، فشردن انتهای خمیردندان توسط مکیدن سر آن با دهان است که می‌تواند سبب آلوده شدن خمیردندان و انتقال عوامل بیماری‌زا به دهان شود، کارشناسان استفاده از رول‌های مخصوص فشرده‌سازی بدنه خمیردندان و یا فشردن آن با دست و اجتناب از مکیدن خمیردندان با دهان را توصیه اکید می‌کنند.