weight loose

دوست داشته باشیم یا نه ،‌ برای لاغر شدن و لاغر ماندن باید سبک  زندگی خودمان را اصلاح کنیم و تغییر  سبک زندگی نیاز به زمان زیادی دارد  و تا آخر عمر باید آن را ادامه دهیم در غیر این صورت، دوباره چاقی به سراغمان می آید پس پیش از اینکه رژیم لاغری را آغاز کنید، با خودتان صادق باشید و  همه جوانب رادر نظر گرفته و مراحل و  گام هایی را که در پیش رو دارید، به دقت ارزیابی  کنید. لاغری، مثل یک بازی می ماند که قبل از شروع اون باید با قوانین، مراحل و پیامدهای اون آشنا باشیم. برای پیروز شدن در این بازی، فوت و فن هایی رو که در ادامه مطلب با شما در میون می گذاریم، مد نظر قرار بدهید.

برنده ها اهداف کوچک و قابل دسترسی دارند

هدف اصلی شما این است که وزن کم کنید و به نظر می رسد که قدم بعدی این باشد که تصمیم بگیرید که می خواهید چه مقدار از وزن تون رو کم کنید. به همین سادگی! درست است؟ نه ! دانستن اینکه می خواهید چه مقدار از وزن رو کم کنید،‌ برای پیروزی در این بازی،‌ کافی نیست. به جای اینکه بر خط پایان تمرکز کنید،‌ بهتراست که در طول مسیر،‌ هدف گذاری های کوچک انجام بدهید. یعنی مثلاً اگر باید ۱۲ کیلوگرم کم کنید تا به وزن دلخواه تون برسید، این هدف رو کوچکتر کنید و تصمیم بگیرید که ابتدا ۴ کیلوگرم کم کنید. وقتی که به این هدف رسیدید، هدف بعدی رو بر این اساس قرار بدهید که ۴ کیلوگرم دیگر کم کنید و الی آخر.

همچنین، فقط به وزن دلخواه فکر نکنید بلکه اهداف دیگری هم داشته باشید. مثلاً تصمیم بگیرید که دمبل های یک کیلوگرمی رو ۲۰ مرتبه بالا ببرید. به تدریج این هدف رو گسترش بدهید و هفته بعد ۲۵ بار بالا ببرید. هفته بعد ۳۰ مرتبه و الی آخر. و یا دمبل رو به تدریج سنگین تر کنید. یا مثلاً در این هفته به جای یک غذای ناسالم از غذای سالم استفاده کنید. به تدریج در طول روزها و هفته ها عادت های سالم غذایی رو جایگزین عادت های ناسالم کنید. این باعث می شود که کاهش وزن شما،‌ یک کاهش وزن سالم همراه با تقویت تناسب و زیبایی اندام باشد و صرفاً مبتنی بر وزن نباشد.

برنده ها، گاهی به استراحت می پردازند

وقتی که در ابتدای برنامه کاهش وزن هستیم،‌ انگیزه زیادی داریم و حسابی خودمون رو وقف برنامه می کنیم و در واقع،‌ زیاده روی می کنیم. اگر خیلی به خودتون سخت بگیرید، خیلی زود هم خسته شده و به کلی از ادامه برنامه منصرف می شوید. حتماً خودتون هم بارها این رو تجربه کرده اید. وقتی که برای کاهش وزن خودتون برنامه ریزی می کنید،‌ زمان های استراحت رو هم حتماً در برنامه بگنجانید.

مثلاً اگر به مهمانی تولد دعوت شده اید، خودتون رو از یک تکه کوچک کیک محروم نکنید. طوری برنامه ریزی کنید که حتماً در طول هفته،‌ یک یا دو یا حتی سه خوراکی یا وعده آزاد داشته باشید (یک تا سه تا در کل هفته، نه همه وعده های یک روز). هر روز رو به ورزش نپردازید و حتماً ورزش رو برای یک تا دو روز تعطیل کنید. یک برنامه خوب کاهش وزن باید انعطاف داشته باشد و بتوان در اون تغییراتی به منظور لذت بردن شما از غذاهای مورد علاقه شما، اعمال کرد. این به شما کمک می کند تا برنامه رو نیمه کاره رها نکنید و ثابت قدم باشید و ادامه بدهید.

برنده ها، به خودشون افتخار می کنند

ثابت شده است که کسانی که موفقیت های خودشون رو برای دوستان و عموم به اشتراک می گذارند، پیشرفت بیشتری می کنند. همه ما به پشتیبانی و حمایت نیاز داریم و این خیلی مهم است که به دیگران اجازه بدهیم تا در جریان تلاشی که برای رسیدن به هدف رژیمی و ورزشی خودمون می کنیم، باشند. این باعث می شود که به برنامه ای که صحبتش رو با دوستان خودمون کرده ایم، پایبندی بیشتری داشته و اون رو ترک نکنیم. طرز تهیه غذاهای سالم رو با خودتون به گردهمایی های دوستانه برده و بین دوستان پخش کنید. با دوستان خودتون برای برنده شدن در مسابقه دو، رقابت کنید.

منبع : yeka.ir