ab7c9438f53c632005386402868c053c388ed446

خندیدن شما توسط فیسبوک به راحتی قابل تشخیص است و شکلک و کلماتی که استفاده می کنید توسط فیس بوک به راحتی قابل حدس است.

آیا شما فرد خندانی هستید و همیشه صدای خنده شما می‌آید؟ و یا حتی اگر فردی باشید که در شبکه‌های اجتماعی نیز بیشتر از کلمه‌هایی نظیر “LOL” و “خخخخخخ” استفاده می‌کنید این باعث خواهد شد که زبان بدن شما نیز خنده روی بودن‌تان را نشان دهد. اگر ترجیح می‌دهید که تنها در شبکه‌های اجتماعی لبخند بزنید، باز هم گویا فیس‌بوک می‌فهمد که شما فرد خندانی هستید. بر اساس گزارشی که اخیرا محققان فیس‌بوک منتشر کرده‌اند، خنده الکترونیکی در حال تحول است و شبکه‌های اجتماعی اطلاعات موجود را آنالیز می‌کنند.

شاید برایتان جالب باشد که بدانید فیس‌بوک اطلاعات مختلف شما را بررسی کرده تا پی ببرد افراد از چه شکلک‌ها و کلماتی برای خنده و در چه مواقعی استفاده می‌کنند.

سن، جنسیت و منطقه جغرافیایی در شیوه خندیدن افراد در شبکه های اجتماعی تاثیر گذار است: افراد جوان و بانوان بیشتر ترجیح می‌دهند که از شکلک‌ها استفاده کنند و این درحالی است که بیشتر آقایان ترجیح می‌دهند که در حین خنده از کلمه‌هایی نظیر hehehe استفاده کنند که این نوشته را نیز طول می‌دهند.

البته برخی از افراد ترجیح می‌دهند که از دو حالت استفاده کنند و برخی نیز بر این باور هستند که متن‌های خنده خود را بر اساس خنده‌دار بودن پست طول بدهند که معادل فارسی این حرف “خخخخخخ” است.

6 حالت از خنده بسیار رایج است و در حالت عمومی افراد که با صدای بلند می‌خندند، از نوشته‌های hahaha طولانی استفاده می‌کنند و البته این افراد کمی هاهاها خود را بیشتر از افرادی که hehehe می‌نویسند طول می‌دهند.

در ادامه می‌توانید اطلاعات آماری بیشتری را در خصوص نوع خنده در فیس‌بوک به دست آورید. شما چگونه در شبکه‌های اجتماعی می‌خندید؟

منبع: آی تی رسان