child-custody

اکثر زوجین تصمیم به داشتن فرزند دومی ندارند و تمایلی نیز به داشتن آن نشان نمی دهند علت این بی میلی چیست؟

با پول یک پیتزا لاغر شو

به کمک این کلینیک تخصصی می تونید بیش از ۷ کیلو در یک دوره (۲۱روزه) وزن کم کنید و به اندام ایده آل خودتون برسید.
پشتیبانی و مشاور رایگان
کاهش وزن تضمینی بدون بازگشت

خیلی از مادرها اگر با شما صادق باشند به شما می گویند که هرچقدر هم عاشق بچه باشید بچه داری به هرحال کار بسیار سختی است.

تحقیقاتی جدید نشان می دهد کاهش میزان شادی والدین پس از تولد کودک اول بیشتر از کاهش آن در بسیاری از موارد مانند بی کاری، طلاق و … است. بچه دار شدن سختی های زیادی دارد؛ از اولین لحظه بارداری که چنین اتفاقی برای بدن زن ها غریبه است تا مشکلات در بزرگ کردن و تربیت کودک.

به گزارش سی ان ان، تحقیقاتی در آلمان نشان داده خانواده هایی که خیلی زود بچه دار می شوند معمولا کودک دیگری نمی خواهند.

این تحقیقات در موسسه ماکس پلانک روی دو هزار زوج که 2 سال بعد از ازدواج بچه دار شدند، انجام شده است. 58 درصد از این زوج ها 9 سال بعد از تولد کودک اول خواهان کودک دوم شدند.

همچنین گفته شده برای مادران و پدران آلمانی میزان رضایت از زندگی پس از تولد کودک اول کاهش زیادی پیدا می کند. حتی مقایسه شده که این کاهش حتی بیشتر از مرگ شریک زندگی است.

الکس هارت مادری که فرزندش 15 ماه دارد در این رابطه گفت : استراحت در دایره لغات ما وجود ندارد.

البته تعدادی از والدین نیز با نتیجه موسسه ماکس پلانک مخالفند. مثلا پلارد بیگز به سی ان ان گفت: من تا الان تجربه مرگ همسرم را داشته ام، این ها بسیار ناراحت کننده است، البته که نگهداری از کودکم سخت بود، ولی به هرحال خوشحال بودم.

آلمانی ها می گویند آنها به دنبال کشف عوامل خوشحالی و ناراحتی خانواده ها نبودند. بلکه می خواستند بدانند چرا زوج های آلمانی که در ابتدای ازدواج، 2 بچه می خواهند، پس از تولد بچه اول از به دنیا آوردن بچه دوم منصرف می شوند.

میرکیلا مادری دیگر یه سی ان ان گفت: به صورت کلی با تمام سختی ها و ناراحتی های به دنیا آوردن بچه اول وقتی بچه دوم به دنیا می آید مقدار خوشحالی افزایش می یابد.

رابرت هاگز پرفسور امور خانواده می گوید اگر دولت می خواهد خانواده ها را به دنیا آوردن فرزند دوم تشویق کند باید آنها را در بچه داری حمایت کند.

خبرآنلاین