55cd8fd7e9c49

این کودک در دوران جنینی خطر بسیار بزرگی را پشت سر گذاشت و در این دوران عمل جراحی در رحم را تجربه کرد.

وقتی آب در سینه جنین جمع شود و ریه‌اش آسیب ببیند، ممکن است پزشکان چاره ای جز سقط جنین پیش پای پدر و مادر نگذارند، اما همیشه این آخر راه نیست. پزشکان همین حرف را به یک خانم انگلیسی گفته بودند اما او مخالفت کرد و دنبال راه حل گشت.

 خانم میشله کنن نمی‌توانست بچه‌اش را زودتر از موقع و به کمک سزارین به دنیا بیاورد، چون جنین تنها 22 هفته سن داشت بنابراین دنبال راه حل‌های دیگر گشت و سرانجام در اینترنت به چیزی به نام «جراحی داخل رحم» برخورد و پس از تحقیق در مورد آن، تن به یک جراحی نیم ساعته داد.

جراحی داخل رحم تنها چند بار در دنیا انجام شده ولی خانم کانن می‌گوید: «امکان نداشت سر او تسلیم شویم. وقتی درباره مشکل به من گفتند، اشکم درآمد. ولی در یک چیز شک نداشتیم، که می‌خواستیم بچه را نگه داریم.» سرانجام پزشک بیمارستان نزدیک خانه آن‌ها در دانکستر، با وجود اینکه تجربه چنین کاری را نداشت، پذیرفت این جراحی پرخطر را انجام دهد. بنابراین،‌ یک سوزن نیم متری را داخل شکم این مادر مصمم فرو کردند و به وسیله آن،‌ یک لوله کوچک را در سینه جنین گذاشتند. این لوله مایع درون سینه جنین را بیرون می‌کشید و درون شکم مادر می‌ریخت.

حالا 5 ماه از تولد «فیت» (به معنی ایمان) گذشته و او یک نوزاد سالم و سرحال است: «وقتی بزرگ تر شد، برایش درباره جراحی معجزه آسایی که توی شکم مامانش داشته،‌ می گوییم. ما خیلی خوشحال و سپاسگزاریم که او را در زندگی مان داریم.»

55cd8fe243e9b

سایت «دیلی میل»