ex10

ابتدا به معرفی تجهیزاتی می پردازیم که ارزان هستند سپس درباره کاربرد هریک توضیحاتی می دهیم  تا ببینید با همین وسایل ارزان قیمت هم میشود تناسب اندازم لازم را بدست آورد پیش اینکه وسایل گران قیمت بخرید این تجهیزات ارزان قیمت را هم بشناسید

شاید با دیدن تجهیزات ورزشی گران قیمت در باشگاه‌های ورزشی تصور کنید که حفظ تناسب اندام خیلی پرهزینه است. ولی خبر خوب آنکه فقط با صرف هزینه خیلی کم می‌توانید تجهیزات ورزشی خانگی کافی فراهم کنید.

 

ورزش در محدوده بودجه‌تان

شاید هزینه عضویت باشگاه و تجهیزات ورزشی خانگی باعث شود حس کنید که حفظ تناسب اندام بسیار پرهزینه است. خبر خوب آنکه برای رسیدن به اندام زیبا نیازی به پول فراوان ندارید.
متخصصان مجرب ده ابزار ورزشی کم‌هزینه را به شما توصیه می‌کنند.

ex

 

طناب طناب‌بازی

طناب‌بازی، تفریحی که در کودکی عاشقش بودید، واقعاً ورزش کاملی است. به همین دلیل اغلب می‌بینید که بوکسورها، کشتی‌گیران و دیگر ورزشکاران حرفه‌ای از این ورزش بهره می‌گیرند. طناب‌بازی موجب تقویت پاها، کفل، بازوها و شانه‌ها می‌شود و برای قلب نیز عالی است. یک طناب مخصوص طناب‌بازی ارزان است و حمل آن در هنگام رفت‌وآمد نیز ساده است.

ex1

 

نوار کششی

نوارهای کششی ارزان و قابل حمل هستند انواع ورزشها را برایتان ممکن می‌سازند. می‌توانید یک دسته از این نوارها را با قیمت ارزان بخرید و اغلب آنها دستورالعمل استفاده نیز دارند. تمرین‌های مقاومتی می‌تواند تقریباً تمام عضلات بدن شما را تقویت کند و ورزش فشرده باعث می‌شود کالری بسوزانید.

ex3

 

گام شمار

با قیمتی ارزان، می‌توانید یک مسافت‌سنج یا گام شمار بخرید که می‌تواند انگیزه زیادی برای قدم زدن و پیاده‌روی به شما بدند. ساده‌ترین نوع گام‌شمار قدم‌های روزانه شما را شمرده و مدل‌های پیشرفته‌تر آن می‌تواند به کامپیوتر یا گوشی هوشمند شما مرتبط شده و سابقه پیشرفت شما را ثبت کند.
ex4

 

دمبل‌ها

یک جفت وزنه دستی –که دمبل نیز نامیده می‌شود- وسیله‌ ورزشی عالی برای تقویت بالاتنه است. یک گزینه دیگر: از وسایل سنگین معمولی مانند بطری آب، جوراب پر شده با لوبیای خشک یا شن، یا یک بسته برنج، که می‌توانید به راحتی در دست بگیرید استفاده کنید.
ex5

 

تشک یوگا

اگر بطور مرتب به تمرینات یوگا می‌پردازید احتمالاً تشک یوگا دارید. اما شاید ندانید که این تشک‌ها می‌تواند برای ورزش‌های سبک دیگر مانند بشین-پاشو، شنای روی زمین، خمش زانو و ورزش‌های دیگری مورد استفاده قرار گیرد. هنگام انجام تمرینات ثابت سنگین مانند دویدن در جا یا حرکت پروانه، می‌توانید از این تشک برای نرم کردن زمین سفت استفاده کنید و فقط در ده دقیقه تا 100 کالری بسوزانید.

ex6

 

توپ طبی

توپ‌های طبی شبیه توپ بسکتبال هستند اما سنگین هستند می‌توانند موجب تقویت عضلات، هماهنگی، چابکی و توازن عضلات بدن شوند. برای مثال می‌توانید در حین انجام کشش جانبی توپ را بالای سر نگهدارید تا عضلات غیرمستقیم شکم را تقویت کنید، یا در حین پیچش معکوس، توپ را بین زانوها نگهدارید.
ex7

 

توپ تعادل

در کودکی با توپ‌ها بازی‌های سرگرم‌کننده‌ای داشتید، و حالا به عنوان یک بزرگسال نیز توپ‌ها می‌توانند سرگرم‌کننده باشند و به تناسب اندام شما کمک کنند. توپ‌ها تعادل روشی عالی برای تقویت عضلات میان‌تنه –شکم، کمر، پهلوها و حتی کشاله ران هستند. توپ جنبنده است و برای حفظ تعادل باید از عضلات میان‌تنه کمک بگیرید.
ex8

 

کفش‌های مخصوص پیاده‌روی یا دویدن

پاهای شما فشار هر قدم را جذب می‌کنند، بنابراین داشتن کفش خوب برای کسانی که پیاده‌روی کرده یا می‌دوند مهم است. کمی وقت صرف کرده و راحت‌ترین کفش را انتخاب کنید. بسیاری از فروشگاه‌های ورزشی طرز راه رفتن شما را بررسی کرده و کفش‌هایی را به شما توصیه می‌کنند که برای نحوه راه رفتن یا دویدن شما مناسب باشد. هنگام امتحان کردن کفش‌ها دوری در فروشگاه بزنید، و مطمئن شوید که کفش‌ها کاملاً راحت هستند و پاهایتان از حمایت کافی برخوردار هستند. یک کفش ساده دویدن یا پیاده‌روی ارزان بوده و هرچه حرفه‌ای‌تر باشد قیمتش بالاتر است.
ex9

 

ویدئوهای تناسب اندام

ویدئوهای تناسب اندام نسبت به حق عضویت باشگاه‌ها ارزانتر هستند، اما می‌توانند انواع ورزش‌های مناسب برای قلب یا تقویت عضلات تا یوگا و رقص را به شما آموزش دهند. بسیاری از چهره‌های سرشناس و مربیان تناسب اندام استفاده از این ویدئوها را توصیه می‌کنند. می‌توانید ویدئوهای کارکرده را از حراج‌های خانگی یا فروشگاه‌های ارزان‌قیمت بخرید و برخی مراکز نیز این ویدئوها را به قیمت پایین یا به رایگان به شما کرایه می‌دهند.

 

یک پله (سکوی پله‌ای ارزان یا راه‌پله معمولی رایگان)

تردمیل‌های پلکانی ابزارهای ورزشی فوق‌العاده‌ای هستند –اما گران هستند. می‌توانید از پله‌های محل‌ کار یا زندگی خود استفاده کنید یا اگر خانه یا اداره شما پله ندارد، پارک، ورزشگاه یا ساختمانی در اطرافتان را پیدا کنید که بتوانید از پله‌های آن استفاده کنید. اگر نمی‌خواهید در ملاعام ورزش کنید می‌توانید یک سکوی پله‌ای، مانند سکوهایی که در کلاس‌های ورزش با پله در باشگاه‌ها بکار می‌روند، خریداری کنید. همچنین می‌توانید دی‌وی‌دی‌های آموزشی ورزش با پله را بگیرید تا در جریان ورزش راهنمای شما باشد. سکوهای پله‌ای ارزان هستند و راه‌پله‌ها رایگان هستند.

منبع : www.ariasalamat.com