easiest-way-prevent-alzheimers-fb

اگر می خواهید از افت حافظه تان و از ابتلا به آلزایمر پیشگیری کنید با ما همراه باشید.

با پول یک پیتزا لاغر شو

به کمک این کلینیک تخصصی می تونید بیش از ۷ کیلو در یک دوره (۲۱روزه) وزن کم کنید و به اندام ایده آل خودتون برسید.
پشتیبانی و مشاور رایگان
کاهش وزن تضمینی بدون بازگشت

یک روانپزشک گفت: احتمال ابتلا به آلزایمر در افراد سیگاری بیشتر است.
دکتر لیلا کاشانی اظهارکرد: بروز آلزایمر بیشتر به صورت اختلال در حافظه کوتاه مدت است.
وی خاطرنشان کرد: این اختلال معمولا در 50 تا 60 سالگی آغاز می شود و با پیشرفت تدریجی، رفتارهای فرد را تحت شعاع قرار می دهد.
کاشانی افزود: با افزایش سن همه ارگان های بدن به مرور زمان دچار افت عملکرد می شوند و بدیهی است مغز هم از این قاعده مستثنی نیست.
این روانپزشک خاطرنشان کرد: افت عملکرد مغز و افزایش سن یک موضوع اجتناب ناپذیر است اما با انجام یک سری اقدامات، می توان مسیر آن را کندتر کرد.
دکتر کاشانی گفت: داشتن تغذیه مناسب همراه با مصرف سبزیجات و میوه هایی که دارای آنتی اکسیدان هستند به ویژه اسفناج، کلم بروکلی، کاهو، توت فرنگی و انگور در سنین جوانی در جلوگیری از افت عملکرد مغز بسیار موثر است.
این متخصص اعصاب و روان اضافه کرد: علاوه بر این، مصرف ماهی، ویتامین ها به خصوص ویتامینE ، مصرف مناسب چای و قهوه کمک زیادی به جلوگیری از این بیماری می کند.
وی یادآورشد: تحقیقات ثابت کرده احتمال ابتلابه آلزایمر درافراد سیگاری که زمینه ژنتیک برای ابتلا به این بیماری را دارند بیشتر است.
این روانپزشک تصریح کرد: این به آن معناست که مصرف سیگار می تواند در تشدید بیماری آلزایمر نقش داشته باشد، بنابراین عدم مصرف سیگار و دیگر مواد مخدر می تواند از به وجود آمدن این بیماری پیشگیری کند.
وی درپایان با اشاره به راه های ذهنی جلوگیری از ابتلا به آلزایمر گفت: ورزش های ذهنی و تمریناتی که به افزایش تمرکز کمک می کند؛ مانند حل جدول، بازی شطرنج، حل معما و یادآوری یک خاطره از سال های گذشته می تواند از بروز این بیماری جلوگیری کند.

ایسنا