pain-free-drug-free-headache-treatment1

چگونه می توان انواع سردردها را درمان کرد و تازه ترین راههای پیشگیری برای هرکدام چگونه اند!

 رئیس انجمن علمی سردرد ایران، بلوک‌های عصبی را که یکی از روش‌های درمان سردرد است را تشریح و اظهار کرد: بلوک‌های عصبی چندسالی است که وارد حوزه درمان شده اما موارد خاص را شامل می‌شود.

منصوره تقاء ضمن اعلام خبر برگزاری چهارمین کنگره بین المللی سردرد ایران از 25 تا 27 شهریورماه درهتل المپیک تهران درباره سردردهای وابسته به دارو اظهار کرد: معمولا پزشکان متخصص مغز و اعصاب در هر روز چند بیمار مبتلا به سردرد که وابسته به دارو است دارند.

وی افزود: خوشبختانه مصرف بی رویه قرص‌های مسکن سردرد نسبت به سال های قبل کاهش یافته اما هنوز آمار بالایی دارد.

رئیس انجمن علمی سردرد با بیان اینکه سردردهای جدید اهمیت دارند گفت: سردرد هایی که بیمار متوجه می شود با سردرد های دیگرش متفاوت است، مهم هستند و باید به پزشک متخصص مراجعه کنند.

تقاء در ادامه به معرفی یکی از روش های درمان سردردهای شدید پرداخت و گفت: بلوک‌های عصبی یکی از روش های درمان سردرد که در موارد خاص کاربرد پیدا می کند.

وی افزود: بر این اساس درمجاورت برخی از عصب‌ها که به دلیل سردردهای مکرر تحریک شده، ماده بی حسی و گاهی همراه با کورتیکو استرویید ها استفاده می‌شود که البته موارد تجویزی خاصی دارد.

رئیس انجمن علمی سردرد  با بیان اینکه بلوک‌های عصبی ممکن است در مواردی مثل سردردهای با منشا مشکلات گردن موثر باشند افزود دو گروه از پزشکان این عمل را انجام می دهند، فلوشیپ های درد و دیگری متخصصین مغز و اعصاب.

تقاء با بیان اینکه علاوه بر متخصصان مغز و اعصاب، پزشکان عمومی و داخلی و روانپزشکان، روانشناسان و متخصصان داخلی مغز و اعصاب نیز با بیماران سردرد مواجه هستند گفت: بروز رسانی دانش سردرد از نظر تشخیصی و درمانی می تواند به این همکاران کمک کند.

وی افزود: در این راستا موفق شده ایم عضویت انجمن سردرد ایران را در انجمن جهانی سردرد و نیز انجمن اروپایی سردرد فراهم سازیم و امیدواریم به این وسیله بتوانیم گامهای بلندتری را در جهت ارتقاء دانش سردرد در پزشکان مرتیط با این مقوله را برداریم. بنابراین برنامه فصلی سمینار سردرد را برای این همکاران مدنظر داریم و از افرادی که به موضوع سردرد علاقه مند هستند، دعوت می کنیم تا در کنگره های سالانه سردرد حضور یابند. همچنین امیدواریم بتوانیم امکان استفاده متخصصان جوان از دوره های مختلف علمیدر دنیا را نیز فراهم سازیم.

رئیس انجمن سردرد با بیان اینکه از 25  تا 27 شهریور ماه با حضور صاحبنظران بزرگی از دنیا همچون رییس سابق انجمن جهانی  سردرد، چهارمین کنگره بین المللی سردرد ایران را برگزار خواهیم کرد عنوان کرد: پذیرای مهمانانی از آمریکا ، انگلستان و ترکیه نیز هستیم و 16 تن از صاحبنظران داخلی نیز در کنگره سخنرانی میکنند.

وی افزود: کارگاه های آموزشی در درمان سردرد نیز تدارک دیده شده است و سعی می کنیم تازه های سردرد را نیزبه بهترین نحو مرور کنید

فارس