1453251_178889205644908_2016069056_n

انتخاب سبزیجات سالم مانند هویج، کدو ، کلم پیچ، گل کلم، کلم و کلم بروکلی و میوه ها یی مانند سیب، پرتقال و هلو برای سلامت  مفیدند و بخش مهمی از رژیم غذایی کاهش وزن بسیار ضروری می باشد

این غذا را نخورید ! کم بخورید ! آرام بخورید ! دیر به دیر بخورید ! فقط آب بخورید ! ساعتها گشنه بمانید ! خیلی ورزش کنید !

رژیم غذایی تا این اندازه مشکل است ؟
چه لذتی دارد این رژیم غذایی؟
آنها که رژیم گرفتند و همه چیز را هم خوردند و عذاب نشکیدند ، چگونه این لاغر شده اند ؟

◄ با غذا خوردن هم میشود لاغر شد ؟ ►

این سوالی است که ما در این مقاله به آن پرداختیم و قصد داریم روشی را که بدون عذاب باشد معرفی کنیم و جواب بالا را با غذا خوردن اما لاغر شدن پاسخ بدهیم ، توصیه میکنیم به تمام شما عزیزان که تا آخر آن را مطالعه کنید…

1. گوشت های خالص:
گوشت چاق می کند. درست. اما چه گوشتی و چرا؟ گوشتی چاق می کند که سرشار از چربی اشباع باشد. مثل گوشت قرمز. اما گوشت مرغ و ماکیان، البته قسمت های بدون چربی و بدون پوست آن از بهترین غذاهای یک رژیم کاهش وزن اند. چرا؟ چون دارای مقادیر بالای پروتئین و مقادیر اندکی از چربی است. همان طور که می دانید پروتئین اگر به میزان متعادل و مناسب مصرف شود، صرف ایجاد توده عضلانی می گردد. به علاوه آنکه با عضلانی شدن بدن، مصرف انرژی توسط فرد افزایش یافته و سرعت سوخت و ساز و متابولیسم بالا می رود. اما شاید دوست داشته باشید یک راز دیگر را هم بدانید. انرژی که بدن شما برای هضم و جذب و ذخیره پروتئین مصرفی صرف می کند، بسیار بیشتر از انرژی لازم برای چربی و قند است. پس هرچه بیشتر پروتئین ناب و خالص بخورید، بدن شما کالری بیشتری می سوزاند. تخم مرغ بسیار خوب پروتئین است که می تواند باعث تسریع سوخت و ساز شود گوشت ماهی همچنین ماده غذایی مناسبی برای کاهش وزن سریع است. ماهی نظیر ماهی سالمون و ماهی تن حاوی مقادیر بالایی از روغن امگا 3 است. این روغن ها در دسته روغن های خوب یا غیراشباع قرار می گیرند. اصلا چرا چربی های بد چاق می کنند؟ تجمع چربی در بدن به دلیل فعالیت هورمون خاصی به نام لپتین است که چربی را در بدن ذخیره می کند. چربی های امگا 3 باعث کاهش عملکرد این هورمون می شوند در نتیجه شما سریع تر و با شکم سیر وزن کم می کنید. پس هر دو نوع گوشت مرغ و ماهی برای کاهش وزن مفید هستند. البته فراموش نکنید که پوست و چربی آن جدا شود. اما از گوشت قرمز دوری کنید و مصرف آن را به حداقل برسانید.

2. روغن زیتون:
روغن مصرفی تان را با روغن زیتون عوض کنید. روغن زیتون کاملا عاری از روغن های بد و اشباع است و مقادیر بالایی از چربی های غیراشباع را به بدن ارائه می دهد. این چربی های غیراشباع نه تنها اشتهای ما را کاهش می دهد بلکه با افزایش کلسترول هم مبارزه می کند. کلا مصرف روغن زیتون سطح کلسترول و چربی بدن را پایین نگه می دارد.

3. توت ها:
توت ها میوه های خوبی برای وزن کم کردن هستند. توت سفید، سیاه، قرمز، فرنگی و خلاصه هر توتی که دم دست دارید بخورید تا لاغر شوید. زغال اخته نیز از این قاعده مستثنا نیست. چگونگی تأثیر این توت ها در کاهش وزن ممکن است متفاوت باشد. در میان همه ی این توت ها، توت فرنگی بیش ترین تأثیر را در کاهش وزن دارد. توت فرنگی نه تنها خیلی خوشمزه است بلکه مصرف آن باعث کاهش وزن نیز می شود.

4. حبوبات:
درباره مزیت پروتئین در رژیم غذایی که صحبت کردیم، مزایای فیبر و غذاهای پر فیبر در کاهش وزن و کاهش اشتها را هم که بارها گفته ایم. حالا فکرش را بکنید هر دوی این مواد با هم در یک ماده غذایی باشد: حبوبات. نخود، لوبیاها، مخصوصا سویا، عدس و … بهترین منابع برای پروتئین گیاهی اند که نه تنها درصدی چربی اشباع ندارد بلکه سرشار از فیبر هستند. لوبیای سویا، جوی دو سر، غلات کامل و نان های سبوس دار، ذرت کامل، و قطعا میوه ها و سبزی ها از دیگر مواد غذایی کاهنده اشتهایند که اهمیت و اثر آن ها در کاهش وزن بر هیچ کس پوشیده نیست.

5. تخم مرغ:
تخم مرغ بسیار خوب پروتئین است که می تواند باعث تسریع سوخت و ساز شود. تعجب کرده اید؟ حتما بارها خطرات تخم مرغ برای سلامتی را شنیده اید. مثلا اینکه کلسترول را افزایش می دهد. اولا، کاملا درست است که تخم مرغ حاوی کلسترول نسبتا بالایی است. اما این کلسترول در قسمت زرده است و سفیده تخم مرغ سرشار از پروتئین. دوما، مطالعات اخیر نشان داده اند خود کلسترول رژیم غذایی به تنهایی کمترین اثر را بر کلسترول خون دارد. در افزایش کلسترول خون محتوی کل چربی رژیم غذایی متهم اصلی است. اما اگر باز هم نگران کلسترول خون خود هستید از سفیده تخم مرغ استفاده کنید. تا به حال ساندویچ سفیده تخم مرغ را برای صبحانه امتحان کرده اید؟ این را هم بگوییم که تخم مرغ غنی ویتامین B12 است. ویتامینی که در شکستن و فروپاشی سلول های چربی مهارت دارد. لبنیات کم چرب بر اساس نتیجه چندین مطالعه در زمینه چاقی، زنانی که محصولات لبنی کم چرب نظیر ماست کم چرب و شیر کم چرب را به طور دائم در رژیم غذایی خود مصرف می کردند، 70 درصد بیشتر از گروهی که در رژیم غذایی خود لبنیات نداشتند چربی سوزانده و وزن کم کردند. مزایای لبنیات کم چرب در کاهش وزن علاوه بر کمتر بودن چربی آن، به میزان بالای کلسیم لبنیات نیز نسبت داده شده است. اگر شما به مصرف لبنیات علاقه دارید این بسیار عالی است. اما حالا زمان آن رسیده که برای بهره مند شدن از تمام مزایای لبنیات انواع کم چرب و حتی بدون چربی آن را انتخاب کنید.

◄ سایر مواد غذایی :
لوبیای سویا، جوی دو سر، غلات کامل و نان های سبوس دار، ذرت کامل، و قطعا میوه ها و سبزی ها از دیگر مواد غذایی کاهنده اشتهایند که اهمیت و اثر آن ها در کاهش وزن بر هیچ کس پوشیده نیست. درباره مزیت پروتئین در رژیم غذایی که صحبت کردیم، مزایای فیبر و غذاهای پر فیبر در کاهش وزن و کاهش اشتها را هم که بارها گفته ایم. حالا فکرش را بکنید هر دوی این مواد با هم در یک ماده غذایی باشد: حبوبات پس: اشتهای کمتر= غذا خوردن کمتر= وزن کمتر! همان طور که می بینید، تمایل و قصد کاهش وزن به معنی گرسنگی و عذاب نیست. امروزه رژیم های غذایی متفاوت و البته عجیب غریبی برای کاهش وزن توصیه می شود. اما با اطمینان می گوییم که هیچ کدام از آن ها نمی تواند “رژیم وزن کم کردن با خوردن” را زمین بزند. مطمئن باشید اگر شما درست غذا بخورید، نه تنها وزن کم می کنید بلکه سالم خواهید بود. رژیم های غذایی سخت و البته خیلی وقت ها موفق در کاهش وزن، معمولا مشکلاتی برای سلامتی نیز ایجاد می کند. ریزش مو، خشکی پوست، لاغری صورت و افتادگی پوست و … . اما غذاهایی که اینجا به آن ها اشاره شده، با تامین ویتامین ها و مواد معدنی و نیز آنتی اکسیدان ها، از این گونه عوارض پیشگیری خواهد کرد.