5.

هندوانه یکی از جمله میوه هایی است که در فصل گرما استفاده می شود اما شما می توانید زمانی که زیر آفتاب میروید و دچار آفتاب سوختگی میشوید ماسک هندوانه بزنید.

مواد لازم:

یک تکه هندوانه یک تکه سیب زمینی یک تکه خیار3 قاشق غذاخوری نخود پخته( نخود آبگوشتی)1 قاشق چای خوری روغن بادام شیرین1  قاشق غذاخوری خامه تمام مواد را در مخلوط کن ریخته تا خوب مخلوط شود. سپس ده دقیقه روی پوست بگذارید بماند. بعد با آب ولرم بشویید. این ماسک را می‌توانید در هفته ۳ الی ۴ بار استفاده کنید.

نکته:

نخود پخته در این ماسک به عنوان تغذیه کننده پوست است.توجه داشته باشید پوست هندوانه را از قسمت گوشت آن بطور کامل پاک کنید و بشویید و چند تکه کنید. تکه‌ها را در یخچال بگذارید و در میان روز پوست را از داخل یخچال بردارید و روی صورت بگذارید. برای آرامش و شادابی پوست می‌توانید همین مرحله را بعد از ماسک تکرار کنید.

درمان آفتاب سوختگی

آب هندوانه می‌تواند از پوست شما در مقابل آفتاب سوختگی محافظت کند . کافی است چند تکه خیار را با یک چهارم فنجان هندوانه مخلوط کنید , البته بهتر است این ماسک با مخلوط کردن مقدار مساوی خیار و هندوانه تهیه شود . باید هر کدام را پوست بکنید سپس آنها را له کرده و به مقدار مساوی با هم مخلوط کنید و حدود ۲۰ دقیقه روی پوست بگذارید . این ماسک آفتاب سوختگی‌های پوست تان را التهام می‌بخشد و رنگ چهره تان را روشن تر می‌کند .

اگر پوست‌تان با آفتاب سوخته ‌است

آب هندوانه می‌تواند از پوست شما در مقابل آفتاب‌سوختگی محافظت کند.

مواد لازم:

  • خیار: چند تکه خرد شده
  • هندوانه: یک چهارم فنجان

این ماسک با مخلوط کردن مقداری مساوی خیار و هندوانه تهیه می‌شود. باید هر کدام را پوست بکنید، سپس آنها را له کرده و به مقدار مساوی با هم مخلوط کنید و حدود ۲۰ دقیقه روی پوست بگذارید. این ماسک آفتاب‌سوختگی‌های پوست‌تان را التیام می‌دهد و رنگ چهره‌تان را روشن‌تر می‌کند.

منبع: تک رژ