drugfood

در استرالیا ، محققان  در رابطه با افرادی که مسکن زیاد استفاده می کنند به این نتیجه رسیدند که این افراد در درازا مشکلات زیادی پیدا خواهند که ، که از مهمتترین آنها اینست که فرد دیگر بدنش به مسکن ها جوابگو نمیباشد و دردش افزایش خواهد یافت . لطفا جهت مطالعه ی بیشتر در این رابطه به ادامه مطلب مراجعه نمایید.

 

نتیجه این اتفاق این است که مصرف بیش از حد مسکن موجب می شود درد این افراد بیشتر شود ، به عنوان مثال فردی که برای رهایی از سردرد مسکن می خورد با مصرف بیش از حد این دارو گرفتار سردردهای شدیدتری می شود.

کدئین از جمله داروهایی است که در سراسر دنیا تعداد زیادی از افراد آن را مصرف می کنند و تصور عمومی بر این است که این دارو در تسکین دردها بسیار موثر است اما واقعیت این است که تاثر مسکن های کدئین دار کمتر از آن است که مردم گمان می کنند . بسیاری از داروهای مسکن از جمله ککدئین و مورفین ها از دسته داروهای مخدر هستند که سیستم عصبی فرد را هدف قرار می دهند ، اگر چه کدئین کمتر از مورفین درد را کاهش می دهد اما هر دو دارو به یک میزان حساسیت به درد را افزایش می دهند.

کدئین از جمله داروهایی است که علاوه بر افزایش حساسیت به درد عوارض جانبی دیگری نیز دارد و این عوارض جانبی برای کودکان بیشتر از بزرگسالان است به همین دلیل محققان مصرف ایندارو برای کودکان زیر ۱۲ سال را به هیچ وجه توصیه نمی کنند