index.jpg26+

با بکارگیری و اجرای طرحی جدید می توانید به راحتی ،اختلالات و میزان سلامت رفتاری فرزندتان را اندازه گیری کنید.

پژوهشکده علوم شناختی و مغز دانشگاه شهید بهشتی بنا دارد با ارزیابی سلامت رفتاری کودکان و نوجوانان از به وجود آمدن اختلالات ناشی از مشکلات رفتاری در آینده آنها پیشگیری کند.به گزارش سلامت نیوز به نقل از مهر ،وحید نجاتی، مدیر هسته پژوهشی مغز و علوم شناختی، دانشگاه شهیدبهشتی گفت: بنا داریم در این دانشگاه به ارزیابی سلامت رفتاری کودک و نوجوان بپردازیم تا کمتر شاهد اختلالات ناشی از عدم وجود سلامت رفتاری در آنها باشیم.
وی ادامه داد: به همین دلیل به طراحی سایتی پرداختیم تا از این طریق سلامت رفتاری کودکان و نوجوانان رنج سنی صفر تا هجده سال را مورد ارزیابی قرار دهیم.
نجاتی اظهار داشت: والدین می توانند با شرکت در این طرح از وضعیت و سلامت رفتاری کودکشان مطلع شوند و از مشکلاتی همچون اختلالات نقص توجه، بیش فعالی و موارد این چنینی جلوگیری کنند.
استادیارگروه روانشناسی، دانشکده علوم تربیتی و روانشناسی دانشگاه شهید بهشتی تاکید داشت: به دلیل اینکه مشکلات ناشی از سلامت رفتاری در کودکان قابل پیشگیری است، این سایت را راه اندازی کرده ایم.
وی با بیان اینکه علاوه بر ارزیابی رفتاری سلامت کودکان و بررسی های رفتاری آنها در کلینیک توانبخشی شهید بهشتی درمان می شوند، عنوان کرد: پس از ارزیابی ها می توانیم راهکارهای اولیه را به والدین جهت پیشگیری از به وجود آمدن اختلالات رفتاری ارائه کنیم.