images.jpg6+

وقتی فرزندی در یک خانواده به دنیا می آید شیوه زندگی و رویه آن را به طور کلی تغییر می دهد!

 با وروددش همه چیز را تغییر می دهد، از ساعت خواب و غذا بگیر تا تفریحات و سرگرمی ها؛ صحبت از نوزادی به ظاهر ضعیف است که با قدرت پنهانی اش معادلات یک زندگی را بر هم می زند. اما آنچه بیش از همه ممکن است تحت تأثیر اضافه شدن این عضو به جمعی دونفره قرار بگیرد، روابط میان زناشویی است. رابطه ای که اگر از آن مراقبت نشود پس از تولد فرزند می تواند روز به روز کمتر و کمتر شود.

اغلب زوج های جوان پس از تولد اولین فرزندشان با چالش های غیرقابل پیش بینی مواجه می شوند، آنها وقت و زمان خود را گم می کنند و از مسئولیت های بیشماری که بر عهده دارند به تنگ می آیند. این چالش ها زمانی بیشتر می شود که یکی از طرفین از زیر بار وظایفش شانه خالی کند و یک نفر مجبور شود بار همه کارها به دوش بکشد. در چنین شرایطی، علاوه بر اینکه توقعات طرفین از یکدیگر برآورده نمی شود، کیفیت رابطه جنسی شان هم به شدت کاهش پیدا می کند.

این در حالی است که نتایج تحقیقات طولانی مدت دانشمندان نشان داده است: تقسیم کار زنان و مردان در نگهداری از فرزندان میزان رضایت آنها از رابطه جنسی را افزایش می دهد. بر این اساس، در خانواده هایی که زنان بیشتر وظایف نگهداری از کودک را بر عهده دارند مردان رابطه جنسی با رضایت بالایی را تجربه می کنند در حالی که زنان لذت خاصی از این بخش زندگی نمی برند. در طرف مقابل، زمانی که مردان بیشتر مسئولیت های یک بچه را عهده دار می شوند میزان رضایتشان از رابطه جنسی کاهش پیدا می کنند، اما در اینجا زنان از رابطه ای دارند خوشنودتر هستند.

به عبارت دیگر، تنها زمانی زن و شوهر از رابطه جنسی به طور برابر لذت می برند که وظایفی تقسیم شده داشته باشند. نکته مهم این ماجرا تأثیر غیر مستقیم کیفیت رابطه جنسی والدین بر کودک است، زیرا کودکی که از پدر و مادری شاد بی بهره است از نظر روحی در شرایط با ثباتی قرار ندارد. بنابراین، یک پدر و مادر خوب تنها زمانی می توانند فرزندی سالم تربیت کنند که در وهله اول به سلامت جسم و روح خودشان اهمیت بدهند، یکی از لازمه های رسیدن به این هدف داشتن یک رابطه جنسی سالم و رضایت بخش است.

منبع medicalnewstoday