Child-Teeth

سلامت آب استخرها بسیار مهم و حائز اهمیت است و همچنین در سلامت کسانی که از آن استفاده می کنند نیز بسیار تاثیر گذار است!

«رضا سلیمانی»، مسئول بهداشت محیط مرکز بهداشت شهید بلندیان شهرستان قزوین اظهار کرد: رعایت مسائل بهداشتی در ورزش شنا اهمیت خاصی دارد.

وی افزود: بهداشت استخرها هم از طرف کسانی که برای شنا به استخرها مراجعه می‌کنند و هم از طرف مسئولان نگه‌داری استخرها باید مورد توجه قرار گیرد.

سلیمانی تصریح کرد: کنترل عوامل شیمیایی و میکروبی آب استخرها در محدوده‌ی استاندارد، عدم پذیرش شناگران بیش از ظرفیت استخرها، نظارت کامل در تمام مدت سانس‌ها بر دوش گرفتن قبل از ورود و وارد شدن در حوضچه‌ی کُلر و عدم عرضه مواد غذایی گرم در محوطه‌ی استخر از جمله مواردی است که باید متولیان استخرها به آن‌ها توجه کنند.

وی خاطرنشان کرد: هم‌چنین نظافت همه‌ی قسمت‌های استخر در پایان هر سانس و بکارگیری مشاوران بهداشت محیط برای نظارت فنی بر کیفیت بهداشتی استخرها از دیگر موارد مهم در بهداشت استخرهاست که باید مورد توجه مسئولان این مراکز قرار گیرد.

مسئول بهداشت محیط مرکز بهداشت شهید بلندیان شهرستان قزوین هم‌چنین به دوش گرفتن کامل و استفاده از شوینده‌ها در زمان ورود به استخر، استفاده از لباس مایو مخصوص استخر، استفاده از کلاه و عینک در زمان استفاده از استخر و وارد شدن به داخل آب کُلر حوضچه ورودی و توقف 20 ثانیه‌ای در آن توسط شهروندانی که به استخرها مراجعه می‌کنند، تأکید کرد.

سلیمانی خاطرنشان کرد: رعایت نکات بهداشتی گفته شده می‌تواند جلوی بسیاری از بیماری‌های منتقل شده پوستی و روده‌ای از طریق آب استخرها را بگیرد و شهروندان و مسئولان استخرها می‌توانند عامل مهمی برای قطع این زنجیره باشند.

(ایسنا)