losing-weight-while-sick-50-time-hard-18838

یکی از مهمترین علل چاقی زنان می تواند استفاده از وسایل الکترونیکی باشد!

با پول یک پیتزا لاغر شو

به کمک این کلینیک تخصصی می تونید بیش از ۷ کیلو در یک دوره (۲۱روزه) وزن کم کنید و به اندام ایده آل خودتون برسید.
پشتیبانی و مشاور رایگان
کاهش وزن تضمینی بدون بازگشت

 ماشین ظرف شویی، ماشین لباس شویی، مایکروفر و صدها وسیله دیگری که زندگی را برای همه به خصوص خانم های خانه دار راحت تر کرده اند. اما ماشینی شدن کارهای خانه چه تأثیری بر سلامت جسمانی اهالی خانواده گذاشته است؟ این وسیله های دوست داشتنی که به نوعی ذخیره ساز زمان ما هم هستند، چه تغییری در شرایط جسمانی ما به ویژه خانم های خانه دار داشته اند؟

 احتمالاً اختراع و ساخت وسایل برقی خانه و آشپرخانه هیچ کس را به اندازه زنان خوشحال نمی کند، زنانی که حالا می توانند زمان بیشتری را صرف امور شخصی خود بکنند و راحتی بیشتری را برای خودشان فراهم کنند. اما اینکه زنان این روزها زمان کمتری برای انجام کارهای خانه می گذارند و بخش زیادی از آنها را به وسایل برقی واگذار کرده اند، نقش مهمی در ابتلای آنها به چاقی یا اضافه وزن داشته است. بنا بر مطالعات انجام شده، زنان امروزی نسبت به آنهایی که در دهه 80 میلادی زندگی می کردند 20 درصد کمتر زمان برای انجام کارهای خانه می گذارندو

رشد سریع پیشرفت های فناورانه بدین معنی است که، زنان به عنوان افرادی که از قدیم به عنوان مسئول اصلی انجام کارهای خانه بوده اند بخش کمتری از این کارها به وسیله دست انجام می دهند. هر چند این پدیده مزایای بسیاری به دنبال داشته است، ولی به سبک زندگی نشستنی این روزهای ما دامن زده است. به عنوان مثال: اگر در گذشته زنان برای پاک کردن زمین حدود 200 کالری می سوزاندند، در حال حاضر همان میزان کالری را حین انجام کار پشت میز و با خوردن یک شکلات جذب می کنند.

بنابراین، کار خانه هر چه قدر هم که کسل کننده به نظر برسد می تواند تا حدی به سلامتی ما کمک کند و از افزایش وزن ما جلوگیری می کند. هر چند این روزها، بسیاری از خانم ها کالری هر خوراکی که می خورند حساب می کنند و از غذاهای پُر چرب پرهیز می کنند، ولی این مسئله نمی تواند جبران کم تحرکی آنها را بکند. در نتیجه، افزایش وزن به یک پدیده رایج در میان زن ها بدل شده است، اتفاقی با عوارض جبران ناپذیر که می توان با قدری تحرک در حد انجام کارهای خانه از آن جلوگیری کرد.

منبع دیلی میل