190

کارهای عادی و روزمره هر صبح می توانند خوشایند تر شوند اگر صورتتان را خوب و صاف اصلاح کنید. نکاتی که در ادامه ذکر میکنیم به شما کمک می کنند تا سلامتی مطلوب پوست را تامین کرده

و از بروز مشکلات مربوط به اصلاح پیشگیری کند. به این ترتیب هم احساس خوبی خواهید داشت و هم ظاهر بهتری خواهید داشت.مشکلات پوستی شایع ترین مشکلی است که زنان و مردان به طور یکسان با آن مواجه می شوند. مهم است که مردان به پوستشان توجه بیشتری کرده و سعی کنند خیلی از مسائل مربوط به اصلاح را حل کنند.شایع ترین مسئله درباره پوست مردان این است که اصلاح باعث قرمزی می شود. این مطلب فقط درباره دوری از تحریک و قرمزی نیست ، بلکه درباره حفظ نرمی و صافی پوست هم می باشد.ژیلت های در بازار وجود دارند که تیغ فوق العاده ای دارند، و باعث دقیق تر شدن اصلاح شده و پوست را قرمز نمی کنند. تیغ های این ژیلت ها نازک بوده و با تراشیدن موها در یک حرکت پوست را صاف می کنند، در نتیجه اصلاحی تمیز و یکدست خواهید داشت. اما چیزهای دیگری هم هستند که در یک اصلاح باید به آنها توجه کنید:

1-زمان

-در هنگام اصلاح صورت، عجله نکنید.-صورتتان را بشورید.-پاک کننده های صورت می توانند به نرم شدن پروتئین مو کمک کنند. قبل از شستشوی صورت، پاک کننده را برای یک دقیقه روی پوست گذاشته و بعد کرم یا ژل شیو را برای دو تا سه دقیقه روی صورت بگذارید. می توانید برای اینکه زمان بگذرد، دندان هایتان را مسواک بزنید.

2-پاکسازی

-یک مقدار ژل مخصوص اصلاح برداشته و روی ریش ها ماساژ دهید تا به بلند شدن موها و آسان کردن روند اصلاح کمک کرده و یک لایه بین پوست و تیغ ایجاد کند.-ژل ها معمولا چربی بیشتری داشته و ژل هایی که شفاف هستند باعث می شوند موها را دیده و با دقت بیشتری آنها را اصلاح کنید.-همیشه از یک ژیلت یا تیغ با کیفیت استفاده کنید.

3-دما

-مهمترین کار برای یک اصلاح خوب این است که پوست داغ و مرطوب باشد.-از یک حوله گرم و مرطوب برای آماده سازی پوست قبل از اصلاح استفاده کرده و با آب داغ ژیلت را آماده کنید.-اصلاح را با شستشوی آب سرد دنبال کنید زیرا آب سرد التهاب را کاهش می دهد.

4-بایدها

-شاید با تراشیدن موها برخلاف جهت رشدشان، اصلاح تمیزتری انجام دهید، اما با انجام این کار تیغ کند شده و موهای صورت زیرپوستی رشد می کنند.-اصلاح بیش از حد یک نقطه از صورت، پوست را تحریک می کند. اگر موهای ضخیمی دارید، سعی کنید در جهت رشد موها، اصلاح را انجام دهید.

.

.

.

این مطلب توسط تیم مترجمین مجله پزشکی دکتر سلام تهیه شده است. استفاده از آن فقط با ذکر منبع دکتر سلام(hiDoctor.ir) مجاز می باشد.