images_Baby-w-Gas
در اینم مطلب قصد داریم به عمده ترین دلایل ایجاد شکم درد در میان اطفال اشاره کنیم.

جواد احمدی اظهار داشت: یکی از جراحی‌های عمده در میان کودکان مربوط به افتراق آپاندیسیت است که این بیماری در صورتی که به موقع تشخیص و درمان نشود، سبب مرگ در کودکان خواهد شد.

وی با بیان اینکه عدم تشخیص به موقع آپاندیسیت منجر به ترکیدن ضایعه آپاندیسی شده و در ادامه عفونت زیاد منجر به مرگ فرد خواهد شد، گفت: البته امروزه با پیشرفت علم و تجهیز امکانات، مرگ و میر ناشی از افتراق آپاندیس نداریم ولی با این وجود افراد باید نسبت به دردهای شکمی به ویژه میان کودکان حساسیت بیشتری داشته باشند.

این جراح اطفال در مورد علایم افتراق آپاندیسیت اظهارداشت: ظاهر شدن درد اطراف ناف و پس از آن در سمت راست شکم همچنین استفراغ از مهمترین علائم افتراق آپاندیس به شمار می‌رود که این بیماری در افراد 50 تا 60 سال و کودکان 6 تا 9 سال شیوع بیشتری دارد.

احمدی ادامه داد: درد ناشی از آپاندیسیت طی چند ساعت ظاهر شده و هر چه شدت التهاب بیشتر شود، علائم و درد نیز افزایش می‌یابد.

وی تصریح کرد: علت اینکه امروزه افتراق آپاندیسیت شایع شده است؛ تشخیص سریع و افزایش جمعیت بوده که پیش از این بسیاری از افراد به این بیماری مبتلا ولی به دلیل عدم تشخیص و نبود آگاهی جان خود را از دست می‌دادند.

این جراح اطفال در پایان با بیان اینکه نمی‌توان از بروز آپاندیسیت در کودکان جلوگیری کرد، افزود: تنها دغدغه در این زمینه تشخیص به موقع و درمان آن به ویژه میان اطفال است.

منبع: شفاف