202

شیر کاکائو هر چیزی از پروتئین، کربوهیدرات، قند گرفته تا حتی طعم خوبی که مورد نظر شماست را تامین کرده، و همچنین به ورزشکاران کمک زیادی می کند، سوال بزرگی که در اینجا مطرح می شود این است که آیا این نوشیدنی لبنی برای جایگزینی انرژی مناسب است؟

با پول یک پیتزا لاغر شو

به کمک این کلینیک تخصصی می تونید بیش از ۷ کیلو در یک دوره (۲۱روزه) وزن کم کنید و به اندام ایده آل خودتون برسید.
پشتیبانی و مشاور رایگان
کاهش وزن تضمینی بدون بازگشت

طبق گفته ی محققان، در طول یک تمرین شدید ورزشی، پروتئین های ماهیچه ای تجزیه شده و سطح گلیکوژن به اندازه 60 تا 75 درصد کاهش پیدا میکنه. اما برای رشد ماهیچه ها بعد از ورزش، باید گلیکوژن و پروتئین از دست رفته را بازگردانید، که البته می توانید آنها را به راحتی در شیرکاکائو پیدا کنید. البته، شدت و طول تمرین مشخص می کند که چه مقدار انرژی مصرف شده و به چه مقدار انرژی نیاز دارید.برای مثال، تمریناتی با شدت بالا مثل دویدن روی پله ها، بوکس، فوتبال و … که ضربان قلب 80 تا 85 درصد بالا می رود کالری بیشتری سوزانده می شود، در حالی که تمریناتی با شدت کم مثل پیلاتس، پیاده روی و گردش کردن که ضربان قلب 60 تا 65 درصد بالا می رود، کالری کمتری سوزانده می شود. بنابراین تمرینی با شدت کم به بازیابی انرژی کمتری نیاز دارد. البته می توانید شیر کاکائو را با چیزهای دیگری هم مخلوط کرده و میل کنید، مثلا با بلوبری (که سرشار از آنتی اکسیدان بوده و به زمان بهبودی عضلات سرعت می دهد)، آب پرتقال (که سرشار از پتاسیم و کربوهیدرات است و به بازگرداندن سطح سوخت بدن کمک می کند)، عصاره نارگیل (که سرشار از پتاسیم بوده و سدیم کمی دارد و برای تمریناتی با شدت کم مناسب است) و آب (که کلید بهبودی بعد از تمرین است).

این مطلب توسط تیم مترجمین مجله پزشکی دکتر سلام تهیه شده است. استفاده از آن فقط با ذکر منبع دکتر سلام(hiDoctor.ir) مجاز می باشد.