209

طبق گفته های یک تحقیق جدید، اضافه کردن اسیدهای چرب امگا 3 به داروهای ضدتومور ممکن است پاسخ به درمان و کیفیت زندگی بیماران مبتلا به سرطان را بهبود دهد.

با پول یک پیتزا لاغر شو

به کمک این کلینیک تخصصی می تونید بیش از ۷ کیلو در یک دوره (۲۱روزه) وزن کم کنید و به اندام ایده آل خودتون برسید.
پشتیبانی و مشاور رایگان
کاهش وزن تضمینی بدون بازگشت

این تحقیق که توسط دانشگاه لستر انگلیس انجام شده است، 50 بیمار مبتلا به سرطان پیشرفته لوزالمعده را مورد بررسی قرار داد.به بیماران هفتگی 1000 میلی گرم اسیدهای چرب امگا 3 داده شد و به دنبال آن 100 گرم امولوسیون غنی امگا 3 برای سه هفته که به دنبال آن یک هفته استراحت قرار داده شده بود.نتایج این مطالعه که در مجله the Journal of Parenteral and Enteral Nutrition منتشر شده است، نشان دهنده شواهدی از پاسخ به این داروها و تثبیت میزان بیماری است. همچنین در حجم متاستاز کبدی کاهش دیده شده و کیفیت زندگی در این گروه بیماران بهبود پیدا کرد.در حالی که این تحقیق برای اولین بار به آزمایش و استفاده از اسیدهای چرب امگا 3 همراه با عامل شیمی درمانی در یک محیط سرطانی پرداخت، محققان معتقدند که این نتایج به دست آمده به قدری هستند که موجب تشویق دیگر محققان برای انجام تحقیقات بیشتری شوند.

این مطلب توسط تیم مترجمین مجله پزشکی دکتر سلام تهیه شده است. استفاده از آن فقط با ذکر منبع دکتر سلام(hiDoctor.ir) مجاز می باشد.