56486

مواد غذایی کشنده و خطرناکی که در این مطلب می خواند می توانند باعث مرگ شما شوند.

با پول یک پیتزا لاغر شو

به کمک این کلینیک تخصصی می تونید بیش از ۷ کیلو در یک دوره (۲۱روزه) وزن کم کنید و به اندام ایده آل خودتون برسید.
پشتیبانی و مشاور رایگان
کاهش وزن تضمینی بدون بازگشت

انسان از اولین قدمی که روی زمین برداشته تا کنون در تلاش بوده از قرارگیری در معرض سموم مختلفی که می توانند اندام های داخلی بدن را از کار انداخته و منجر به مرگ او شوند، جلوگیری کند.
براساس گزارش ساینس الرت، انسان ها همواره از مواد سمی گریزان بوده اند و اطلاعات دقیقی درباره این مواد به دست آورده اند، موادی مانند جیوه و پلونیوم که تبخیر یک گرم از آنها می تواند 50 میلیون نفر را از پا درآورد.

اما در مقابل، انسان ها در دانستن ضرر مواد به ظاهر بی ضرر که از قابلیت مرگبار بودن نیز برخوردارند، استعداد چندانی ندارند، برای مثال بسیاری از انسان ها نمی دانند که اگر در طول 12 ساعت ساعتی 6 فنجان قهوه بنوشند، قطعا خواهند مرد زیرا 70 فنجان قهوه حاوی حجم کافئینی است که هرکسی را به سکته قلبی مبتلا خواهد کرد.

مثال دیگر در مورد الکل است: مصرف متوالی 13 فنجان الکل انسان را از پا در می آورد، زیرا این ماده فعالیت های اولیه و حیاتی بدن مانند تنفس و تپش قلب که برای زنده ماندن الزامی هستند را متوقف می سازد.

حتی گاه ممکن است ماده ای به بی خطری آب نیز منجر به مرگ انسان شود، اما برای رخ دادن چنین اتفاقی فرد باید 6 لیتر آب بنوشد تا سلول های مغزش متورم شوند، دچار سردرد و تشنج شده و در نهایت در شرایط بحرانی جانش را از دست بدهد.

همچنین اگر فردی نوشیدن مایعات را متوقف کرده و مقدار زیادی نمک مصرف کند، سلول های بدنش کوچک شده و مبتلا به وضعیتی به نام هایپرناترمی، افزایش سطح خونی یون سدیم در بدن می شود. مصرف یکجای 48 قاشق چای خوری از ادویه مخصوص سالاد می تواند چنین واکنشی را در بدن انسان ایجاد کرده و پس از تشنج، کما و سپس مرگ را به دنبال داشته باشد.

افرادی که عادت به قورت دادن هسته های آلبالو دارند نیز بهتر است کمی احتیاط کنند زیرا اگر به صورت تصادفی دو هسته آلبالو را زیر دندان خرد کنید، به اندازه ای سیانید در بدن پخش خواهد شد که مرگی وحشتناک را به دنبال داشته باشد: سلول ها توانایی تجزیه اکسیژن را از دست داده و بدن دچار خفگی می شود.

موارد به ظاهر بی خطر تری نیز وجود دارند که می توانند به مرگ انسان منجر شوند. برای مثال بلندی قد می تواند سرنوشتی خطرناک برای انسان به دنبال داشته باشد زیرا فشار بیش از اندازه بر سیستم خون رسانی و استخوان ها می تواند طول عمر فرد را کاهش دهد. محققان تخمین زده اند که افزوده شدن هر 2.5 سانتیمتر به متوسط قدی 1.54 سانتیمتر می تواند 1.3 سال از طول عمر افراد بکاهد.

حتی شکلات دوست داشتنی که در جهان عاشقان زیادی دارد نیز می تواند شما را بکشد. مصرف 85 تخته کامل شکلات می تواند 1000 میلیگرم تئوبرومین وارد بدن انسان سازد، آلکوئید گیاهی که مصرف بیش از اندازه آن عوارض مرگباری بر بدن انسان دارد

همشهری آنلاین