دکتر علیرضا فقیهی
دکتر علیرضا فقیهی
متخصص گوش و حلق وبينى
دکتر شاهین بهجو
دکتر شاهین بهجو
پیکر تراشی مدرن با روش لیپوماتیک ، بورد تخصصی پلاستیک
بیوتی لیزر
بیوتی‌لیزر
دکتر کیان‌پیشه
دکتر شاهین شمس
دکتر شاهین شمس
متخصص جراحی فک و صورت
دکتر گوگانی
دکتر صابر سید گوگانی
متخصص ارتودنسی
ایران نوین
کلینیک ایران نوین
کاشت مو
کلینیک صدف
دکتر فرح آل قیس
متخصص کاشت و پیوند مو
دیبا
کلینیک تخصصی دیبا
کلینیک دندانپزشکی رویال
کلینیک دندانپزشکی رویال
دکتر خیرخواه
دکتر خیرخواه
جراح و متخصص پوست و مو ، لیفت با نخ
دکتر نوروزعلی
دکتر علیرضا نوروزعلی
جراح - دندانپزشک
دکتر عباسی
دکتر محسن عباسی
متخصص جراحی دهان، فک و صورت، ایمپلنتولوژیست
دکتر بابایی
دکتر بابایی
متخصص پوست،مو، زیبایی، لیزر
کلینیک سیب سرخ
دکتر داوود مقامی
هایفو:لیفت صورت بدون جراحی

علل شیوع اکتینومایکوز اکتینومایکوز قفسه سینه اطلاعات کامل درباره بیماری اکتینومایکوز

 

اکتینومایکوز بلند مدت عفونت  مزمنی است که معمولا بر صورت و گردن است .اکتینومایکوزمعمولا توسط باکتری های بی هوازی به نام israelii Actinomyces  بوجود می آید که یک ارگانیسم های مشترک  است و به طور معمول بیماری در بینی و گلو ایجاد می شود.از آنجا که  محل طبیعی باکتری در بینی و گلو است، اکتینومایکوز اغلب در صورت و گردن ظاهر می شود. با این حال، این عفونت می تواند گاهی اوقات در قفسه سینه ( اکتینومایکوز ریوی) ، شکم، لگن یا نواحی دیگر بدن رخ می دهد. عفونت مسری نیست.

اکتینومایکوز عفونت تحت حاد به مزمن باکتریال ناشی از رشته،، غیر اسید فاست، بی هوازی به میکروآئروفیل باکتری های گرم مثبت است. این است که توسط گسترش به هم پیوسته، چرکی و التهاب گرانولوماتوز، و تشکیل آبسه های متعدد و دستگاه های سینوس که ممکن است گرانول گوگرد تخلیه مشخص می شود. اشکال بالینی شایع ترین اکتینومایکوز گردن (به عنوان مثال، فک ناصاف)، قفسه سینه و شکم می باشد. در زنان، اکتینومایکوز لگن ممکن است.
پاتوفیزیولوژی

Actinomycetes در میان گیاهان طبیعی در حفره دهان است در دستگاه گوارش تحتانی و دستگاه تناسلی زن کمتر برجسته برجسته هستند. ازآنجا که این میکروارگانیسم های بیماریزا نیست، آنها نیاز به یک استراحت دریکپارچگی غشای مخاطی شده و وجود بافت devitalized برای حمله به ساختارهای بدن عمیق تر و باعث بیماری انسان است.

علاوه بر این، اکتینومایکوز معمولا یک عفونت چند میکروبی ، با نمونه شماره به عنوان بسیاری از 5-10 گونه های باکتریایی . ایجاد عفونت انسان ممکن است وجود چنین باکتری های همراه ، که در تولید عفونت هایبا تشریح ماده سمی و یا آنزیم و یا با مهار مکانیسمهای دفاعی میزبان شرکت نیاز دارد. این باکتری همراه به نظر می رسد به عنوان copathogens که موجب افزایش تهاجم نسبتا کم از actinomycetes عمل می کنند. به طور خاص ، آنها ممکن است مسئول تظاهرات اولیه اکتینومایکوز و شکست درمان.

هنگامی که عفونت ایجاد شده است ، میزبان مانت یک پاسخ التهابی شدید (به عنوان مثال ، چرکی ، گرانولوماتوز ) ، و فیبروز پس از آن ممکن است . عفونت به طور معمول گسترش contiguously ، اغلب نادیده گرفتن هواپیما بافت و تهاجم به بافت ها یا اندام های اطراف آن . در نهایت، عفونت تولید تخلیه دستگاه سینوس . انتشار هماتوژن به اعضای دور دست ممکن است در هر مرحله از اکتینومایکوز رخ می دهد، در حالی که انتشار لنفاوی غیر معمول است.
اکتینومایکوز گردن

اکتینومایکوز گردن شایع ترین نوع از عفونت است ، شامل 50-70 درصد موارد گزارش شده است. این عفونت معمولا به دنبال جراحی دهان یا در بیماران با بهداشت پایین دهان و دندان رخ می دهد. اکتینومایکوز گردن است در مراحل اولیه با تورم بافت نرم از منطقه perimandibular مشخص می شود. گسترش مستقیم به بافت های مجاور در طول زمان رخ می دهد، همراه با توسعه فیستول (دستگاه سینوس ) که مواد چرکی تخلیه دارای گرانول های با ظاهر sulfurlike
زرد ( گرانول گوگرد نامیده می شوند ) . حمله به جمجمه و یا جریان خون ممکن است رخ دهد اگر این بیماری درمان نشود می شود.
اکتینومایکوز قفسه سینه

اکتینومایکوز قفسه سینه حساب برای 15-20٪ از موارد . آسپیراسیون ترشحات اوروفارنکس حاوی actinomycetes مکانیزم معمول از عفونت است. گهگاه،نتایج اکتینومایکوز سینه ای از مقدمه ای از موجودات زنده از طریق پارگی مری ، با گسترش مستقیم از یک فرآیند actinomycotic گردن و شکم، و یا از طریق گسترش خونی از یک ضایعه دور. اکتینومایکوزقفسه سینه معمولا به عنوان یک ارتشاح ریوی یا توده ای که ، اگر درمان نشود، می تواند به گسترش شامل پلور ، پریکارد و دیواره قفسه سینه ، در نهایت منجر به تشکیل از سینوس ها که گرانول گوگرد تخلیه شده است.اکتینومایکوز از شکم و لگن اکتینومایکوز از حساب های شکم و لگن برای 10-20 ٪ از موارد گزارش شده است. بهطور معمول، این بیماران دارای سابقه جراحی روده های اخیر و یا از راه دور (به عنوان مثال ، آپاندیسیت سوراخ حاد ، دیورتیکولیت کولون سوراخ زیر ضربه به شکم ) و یا بلع اجسام خارجی (به عنوان مثال ، مرغ یا استخوان ماهی ) ، که در طی آن actinomycetes به معرفی بافت های عمیق است. منطقه ایلئوسکال اغلب درگیر ، و این بیماری به طور معمول به عنوان یک تومور به آرامی در حال رشد است. تشخیص معمولا بعد از عمل تاسیس ، به دنبال عمل جراحی لاپاراتومی تجسسی برای بدخیمی مشکوک . درگیری هر ارگان شکمی، از جمله دیواره شکم ، می تواند با گسترش مستقیم رخ می دهد، با شکل گیری نهایی از تخلیه سینوسها . اکتینومایکوز لگن شایع ترین از رحم صعود در ارتباط با دستگاه های پیشگیری از بارداری داخل رحمی ( IUCDs ) . در چنین مواردی،IUCD در محل به طور متوسط ​​8 سال بوده است.

فرکانس
ایالات متحده

اکتینومایکوز نادر است. در طول 1970s، بروز سالانه گزارش از اکتینومایکوز در منطقه کلیولند 1 مورد در هر 300،000 نفر بود. بهداشت دهان و دندان بهبود یافته و استفاده گسترده از آنتی بیوتیک برای عفونت های مختلف احتمالا به بروز کاهش این بیماری کمک کرده است.
بین المللی

اکتینومایکوز در سراسر جهان رخ می دهد، با شیوع احتمالا بیشتر در مناطق با وضعیت اجتماعی اقتصادی پایین و بهداشت پایین دهان و دندان.
مرگ و میر / عوارض

در دسترس بودن آنتی بیوتیک ها تا حد زیادی بهبود پیش آگهی از تمام اشکال اکتینومایکوز. در حال حاضر، نرخ درمان بالا است، و نه نقص و نه مرگ معمول است.
نژاد

اکتینومایکوز هیچ علاقه شدید به چیزی نژادی.
جنسی

به دلایل ناشناخته، اکتینومایکوز در مردان نسبت به زنان (مرد به نسبت زن، 3:01) است، به استثنای اکتینومایکوز لگن.
سن

اکتینومایکوز می تواند به مردم در تمام سنین تاثیر می گذارد، اما اغلب موارد در جوانان به بزرگسالان میانسال (محدوده سنی 20-50 y) گزارش شده است.

 

 

5 1000
ارسال شده در 9 بهمن 1392 توسط با موضوع بیماری ها
ویزیت یاب

مطالب پیشنهادی

پیشنهاد سردبیر

 • هرآنچه درباره ی ارتودنسی باید بدانید
 • کاهش حرارت بدن با خوردنی های سالم
 • همسران باید همدیگر را بپذیرند نه اینکه تغییر دهند!
 • داروي کلسترول رزواستاتين لختگي خوني را کاهش مي‌دهد
 • آمار فوت مردان تهرانی بیشتر از زنان است!
 • درباره اختلال آفازی بیشتر بدانیم
 • بخاطر زیبایی اضطراب بخود راه ندهید
 • عرضه داروي تقلبي ضد انعقاد خون در كشور
 • محبوبترین ها

 • مصرف مسکن‌های شبه‌آسپیرینی
 • برای درمان آکنه چه داروهایی مفید است؟
 • توصیه هایی در باره استفاده از ايندومتاسين و عارضه های ناشي از آن
 • اگر دارای معده درد عصبی هستید این دارو را استفاده کنید
 • استفاده از مکمل های غذایی چه زمانی لازم است؟
 • موفقيت پژوهشگران دانشگاهي در توليد نانوذرات حامل داروي ضدسرطان
 • سهم داروهاي تقلبي در دنيا رو به افزايش است
 • عوارض جانبی مصرف برخی داروها
 • رپورتاژ

 • لیفت‌پلاس، آخرین تکنیک لیفت صورت، گردن و ابرو
 • دندان تاجی از زیبایی
 • کلینیک سیب سرخ -گونه‌گذاری،فرم‌دهی چانه، برجسته‌سازی لب
 • جوانسازی پوست، تزریق بوتاکس و لیزر
 • کبد چرب خود را با گیاه ماریتیغال درمان کنید
 • کلینیک صدف
  دندانپزشکی دکترسلام

  درباره ی دکتر سلام

  مجله پزشکی دکتر سلام (hiDoctor.ir) در تاریخ دوم اسفند ماه سال ۱۳۹۰ آغاز به کار کرد. در حال حاضر سایت دکتر سلام با بیش از ۱۰۰ پزشک و متخصص، مترجم، کارمند و کسانی که در رشته های مرتبط هستند در حال همکاری است.

  خبرنامه

  با عضویت در خبرنامه ی دکتر سلام از آخرین مطالب و مقالات پزشکی و سلامتی با خبر شوید
  کلیه حقوق محفوظ و متعلق به مجله پزشکی دکتر سلام است بازنشر مطالب فقط با ذکر لینک مستقیم مجاز است همکاری با ما پذیرش آگهی
  x