مشاوره زیبایی
کلینیک سیب سرخ
دکتر داوود مقامی
هایفو:لیفت صورت بدون جراحی
ایران نوین
کلینیک ایران نوین
کاشت مو
کلینیک یکتا/ساختمان پزشکان
کلینیک یکتا
مجهزترین کلینیک پوست و مو زیبایی با دستگاه لیزر الکساندرایت
کلینیک دندانپزشکی پارسا/ساختمان پزشکان
کلینیک دندانپزشکی پارسا
ایمپلنتوژیست
ساج
کلینیک ساج
زنان و زایمان
دکتر مجید صالح
دکتر مجید صالح
متخصص جراحی فک وصورت،زیبایی بینی
دکتر خیرخواه
دکتر خیرخواه
جراح و متخصص پوست و مو ، لیفت با نخ
دکتر شاهین بهجو
دکتر شاهین بهجو
پیکر تراشی مدرن با روش لیپوماتیک ، بورد تخصصی پلاستیک
ساختمان پزشکان، دکتر حبیب سهرابی
دکتر حبیب سهرابی
متخصص گوش،حلق،بینی جراح زیبایی بینی
دکتر فرزاد فرامرزی
دکتر فرزاد فرامرزی
فوق تخصیی آندوسکوپی و کولونوسکوپی بدون درد
دکتر عارفی
دکتر وحید عارفی
جراح و متخصص بیماری های لثه
گروه پزشکان برنا
دکتر غلامرضا اکبری
پزشک پوست و مو
دکتر هادی صادق /کلینیک
دکتر پژمان هادی صادق و دکتر پریسا هادی صادق
متخصص ارتودنسی
دکتر مقیمی
دکتر مهرداد مقیمی
فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی
کلینیک سیب سبز
کلینیک سیب سبز
آفر ویژه برای پکیجها
چشمخانه، ساختمان پزشکان
کلینیک چشمخانه
به روز ترین تجهیزات و دانش چشم پزشکی

401px-Actinomycosis_PHIL_2856_lores

 

اکتینومایکوز بلند مدت عفونت  مزمنی است که معمولا بر صورت و گردن است .اکتینومایکوزمعمولا توسط باکتری های بی هوازی به نام israelii Actinomyces  بوجود می آید که یک ارگانیسم های مشترک  است و به طور معمول بیماری در بینی و گلو ایجاد می شود.از آنجا که  محل طبیعی باکتری در بینی و گلو است، اکتینومایکوز اغلب در صورت و گردن ظاهر می شود. با این حال، این عفونت می تواند گاهی اوقات در قفسه سینه ( اکتینومایکوز ریوی) ، شکم، لگن یا نواحی دیگر بدن رخ می دهد. عفونت مسری نیست.

اکتینومایکوز عفونت تحت حاد به مزمن باکتریال ناشی از رشته،، غیر اسید فاست، بی هوازی به میکروآئروفیل باکتری های گرم مثبت است. این است که توسط گسترش به هم پیوسته، چرکی و التهاب گرانولوماتوز، و تشکیل آبسه های متعدد و دستگاه های سینوس که ممکن است گرانول گوگرد تخلیه مشخص می شود. اشکال بالینی شایع ترین اکتینومایکوز گردن (به عنوان مثال، فک ناصاف)، قفسه سینه و شکم می باشد. در زنان، اکتینومایکوز لگن ممکن است.
پاتوفیزیولوژی

Actinomycetes در میان گیاهان طبیعی در حفره دهان است در دستگاه گوارش تحتانی و دستگاه تناسلی زن کمتر برجسته برجسته هستند. ازآنجا که این میکروارگانیسم های بیماریزا نیست، آنها نیاز به یک استراحت دریکپارچگی غشای مخاطی شده و وجود بافت devitalized برای حمله به ساختارهای بدن عمیق تر و باعث بیماری انسان است.

علاوه بر این، اکتینومایکوز معمولا یک عفونت چند میکروبی ، با نمونه شماره به عنوان بسیاری از 5-10 گونه های باکتریایی . ایجاد عفونت انسان ممکن است وجود چنین باکتری های همراه ، که در تولید عفونت هایبا تشریح ماده سمی و یا آنزیم و یا با مهار مکانیسمهای دفاعی میزبان شرکت نیاز دارد. این باکتری همراه به نظر می رسد به عنوان copathogens که موجب افزایش تهاجم نسبتا کم از actinomycetes عمل می کنند. به طور خاص ، آنها ممکن است مسئول تظاهرات اولیه اکتینومایکوز و شکست درمان.

هنگامی که عفونت ایجاد شده است ، میزبان مانت یک پاسخ التهابی شدید (به عنوان مثال ، چرکی ، گرانولوماتوز ) ، و فیبروز پس از آن ممکن است . عفونت به طور معمول گسترش contiguously ، اغلب نادیده گرفتن هواپیما بافت و تهاجم به بافت ها یا اندام های اطراف آن . در نهایت، عفونت تولید تخلیه دستگاه سینوس . انتشار هماتوژن به اعضای دور دست ممکن است در هر مرحله از اکتینومایکوز رخ می دهد، در حالی که انتشار لنفاوی غیر معمول است.
اکتینومایکوز گردن

اکتینومایکوز گردن شایع ترین نوع از عفونت است ، شامل 50-70 درصد موارد گزارش شده است. این عفونت معمولا به دنبال جراحی دهان یا در بیماران با بهداشت پایین دهان و دندان رخ می دهد. اکتینومایکوز گردن است در مراحل اولیه با تورم بافت نرم از منطقه perimandibular مشخص می شود. گسترش مستقیم به بافت های مجاور در طول زمان رخ می دهد، همراه با توسعه فیستول (دستگاه سینوس ) که مواد چرکی تخلیه دارای گرانول های با ظاهر sulfurlike
زرد ( گرانول گوگرد نامیده می شوند ) . حمله به جمجمه و یا جریان خون ممکن است رخ دهد اگر این بیماری درمان نشود می شود.
اکتینومایکوز قفسه سینه

اکتینومایکوز قفسه سینه حساب برای 15-20٪ از موارد . آسپیراسیون ترشحات اوروفارنکس حاوی actinomycetes مکانیزم معمول از عفونت است. گهگاه،نتایج اکتینومایکوز سینه ای از مقدمه ای از موجودات زنده از طریق پارگی مری ، با گسترش مستقیم از یک فرآیند actinomycotic گردن و شکم، و یا از طریق گسترش خونی از یک ضایعه دور. اکتینومایکوزقفسه سینه معمولا به عنوان یک ارتشاح ریوی یا توده ای که ، اگر درمان نشود، می تواند به گسترش شامل پلور ، پریکارد و دیواره قفسه سینه ، در نهایت منجر به تشکیل از سینوس ها که گرانول گوگرد تخلیه شده است.اکتینومایکوز از شکم و لگن اکتینومایکوز از حساب های شکم و لگن برای 10-20 ٪ از موارد گزارش شده است. بهطور معمول، این بیماران دارای سابقه جراحی روده های اخیر و یا از راه دور (به عنوان مثال ، آپاندیسیت سوراخ حاد ، دیورتیکولیت کولون سوراخ زیر ضربه به شکم ) و یا بلع اجسام خارجی (به عنوان مثال ، مرغ یا استخوان ماهی ) ، که در طی آن actinomycetes به معرفی بافت های عمیق است. منطقه ایلئوسکال اغلب درگیر ، و این بیماری به طور معمول به عنوان یک تومور به آرامی در حال رشد است. تشخیص معمولا بعد از عمل تاسیس ، به دنبال عمل جراحی لاپاراتومی تجسسی برای بدخیمی مشکوک . درگیری هر ارگان شکمی، از جمله دیواره شکم ، می تواند با گسترش مستقیم رخ می دهد، با شکل گیری نهایی از تخلیه سینوسها . اکتینومایکوز لگن شایع ترین از رحم صعود در ارتباط با دستگاه های پیشگیری از بارداری داخل رحمی ( IUCDs ) . در چنین مواردی،IUCD در محل به طور متوسط ​​8 سال بوده است.

فرکانس
ایالات متحده

اکتینومایکوز نادر است. در طول 1970s، بروز سالانه گزارش از اکتینومایکوز در منطقه کلیولند 1 مورد در هر 300،000 نفر بود. بهداشت دهان و دندان بهبود یافته و استفاده گسترده از آنتی بیوتیک برای عفونت های مختلف احتمالا به بروز کاهش این بیماری کمک کرده است.
بین المللی

اکتینومایکوز در سراسر جهان رخ می دهد، با شیوع احتمالا بیشتر در مناطق با وضعیت اجتماعی اقتصادی پایین و بهداشت پایین دهان و دندان.
مرگ و میر / عوارض

در دسترس بودن آنتی بیوتیک ها تا حد زیادی بهبود پیش آگهی از تمام اشکال اکتینومایکوز. در حال حاضر، نرخ درمان بالا است، و نه نقص و نه مرگ معمول است.
نژاد

اکتینومایکوز هیچ علاقه شدید به چیزی نژادی.
جنسی

به دلایل ناشناخته، اکتینومایکوز در مردان نسبت به زنان (مرد به نسبت زن، 3:01) است، به استثنای اکتینومایکوز لگن.
سن

اکتینومایکوز می تواند به مردم در تمام سنین تاثیر می گذارد، اما اغلب موارد در جوانان به بزرگسالان میانسال (محدوده سنی 20-50 y) گزارش شده است.

 

 

5 1000
ارسال شده در 9 بهمن 1392 توسط با موضوع بیماری ها
کد کم چیست؟

کدکم می تواند از دندان ها اسکن سه بعدی بگیرد و در همان لحظه اقدام به ساخت کل یا بخشی از دندان با ظرافت فوق بالا نماید.

اطلاعات بیشتر

پیشنهاد سردبیر

 • مقابله با تاثیرات سرطان پروستات در بدن
 • پای تره فرنگی را با آموزش تصویری یاد بگیرید
 • افزایش سن در قلب و عروق چه تغییراتی بوجود می آورد
 • وقتی طلاق عاطفی در زندگی مشترک رخ میدهد
 • تاثیر روغن ویتامین E برای درمان زخم
 • تعداد مصدومان حادثه برخورد ۲ قطار در دامغان
 • در باره بلند و براق کردن ناخن این نکات را مرور کنید
 • خجالت و شرم سدی برای روابط جنسی زوجین
 • محبوبترین ها

 • بیان توقعات و انتقادات جنسی به همسر
 • همه چیز در رابطه با مشکل زود انزالی مردان
 • رفع مشکلات رایج زنان در رابطه زناشویی
 • رابطه جنسی دهانی و خطر HIV !
 • شکستگی آلت تناسلی و راههای درمانی برای آن
 • دلایل بی علاقگی زوجین به رابطه جنسی
 • اطلاعات پزشکی درباره زگیل تناسلی
 • مدیریت مزاحمت های جنس مخالف در حین کار
 • رپورتاژ

 • ترک سیگار با جدیدترین روش توسط دکتر احیایی
 • آبدومینوپلاستی چیست؟؟
 • پوستی به لطافت و درخشندگی ابریشم
 • زیبایی دندان های شما از زبان دکتر سهراب بهروزی
 • جراحی لیفت ابرو دکتر نداف کرمانی
 • دندانپزشکی دکترسلام

  درباره ی دکتر سلام

  مجله پزشکی دکتر سلام (hiDoctor.ir) در تاریخ دوم اسفند ماه سال ۱۳۹۰ آغاز به کار کرد. در حال حاضر سایت دکتر سلام با بیش از ۱۰۰ پزشک و متخصص، مترجم، کارمند و کسانی که در رشته های مرتبط هستند در حال همکاری است.

  خبرنامه

  با عضویت در خبرنامه ی دکتر سلام از آخرین مطالب و مقالات پزشکی و سلامتی با خبر شوید
  کلیه حقوق محفوظ و متعلق به مجله پزشکی دکتر سلام است بازنشر مطالب فقط با ذکر لینک مستقیم مجاز است همکاری با ما پذیرش آگهی
  x