کلینیک شارلوت
کلینیک شارلوت
کلیه خدمات پوست،مو و زیبایی
دکتر نوروزعلی
دکتر علیرضا نوروزعلی
جراح - دندانپزشک
دکتر گوگانی
دکتر صابر سید گوگانی
متخصص ارتودنسی
دکتر بابایی
دکتر بابایی
متخصص پوست،مو، زیبایی، لیزر
کلینیک دندانپزشکی رویال
کلینیک دندانپزشکی رویال
دکتر آزاده آقازاده
دکتر آزاده آقازاده
ماموگرافی، سونوگرافی دیجیتال
کلینیک صدف
دکتر فرح آل قیس
متخصص کاشت و پیوند مو
دیبا
کلینیک تخصصی دیبا
دکتر شاهین بهجو
دکتر شاهین بهجو
پیکر تراشی مدرن با روش لیپوماتیک ، بورد تخصصی پلاستیک
کلینیک سیب سرخ
دکتر داوود مقامی
هایفو:لیفت صورت بدون جراحی
دکتر عباسی
دکتر محسن عباسی
متخصص جراحی دهان، فک و صورت، ایمپلنتولوژیست
دکتر خیرخواه
دکتر خیرخواه
جراح و متخصص پوست و مو ، لیفت با نخ

 

مشکلات خودایمنی متعادل کردن عملکرد سیستم ایمنی درمان موفقیت آمیز مشکلات سیستم ایمنی درمان مشکلات خودایمنی تشخیص مشکلات خودایمنی بروز اختلال در سیستم ایمنی

می توانید برای درمان مشکلات خودایمنی خود از طب سوزنی کمک بگیرید و عارضه هایی همچون خستگی مزمن ،آرتریت استرس و بسیاری عارضه های دیگر را از خود دور کنید اما تشخیص مشکلات خود ایمنی با برخی نشانه های مهم امکانپذیر خواهد بود که طب گیاهی و سنتی و سوزنی به کمک شما می شتابد

مشکلات خودایمنی زمانی بروز می کند که سیستم ایمنی، به اشتباه، بدن خود فرد را به عنوان مهاجم می بیند که این مسئله منجر به ایجاد یک سری مشکلات می شود . در برخی موارد، تشخیص مشکلات خودایمنی، دقیق و به راحتی صورت می گیرد زیرا تشخیص های دیگر با اینگونه شرایط همخوانی ندارد. درمان های متعارف شامل داروهایی برای تسکین علائم و همچنین داروهای سرکوب کننده سیستم ایمنی است که مکانیسم عمل آن ها فرونشاندن سیستم ایمنی دارای اختلال است.از سوی دیگر، طب چینی برای متعادل کردن عملکرد سیستم ایمنی بدون به خطر افتادن دیگر سیستم های بدن طراحی شده است و بنابراین سیستم ایمنی اجازه ورود عوامل بیماری زا به داخل بدن را نداده و بدن را در برابر حملات جدید نیز حفظ می کند.

درمان موفقیت آمیز مشکلات سیستم ایمنی
خوددایمنی به دلایل متعدد برای بسیاری از افراد به مشکلی عادی تبدیل شده است. تشخیص ها عبارتند از فیبرومیالژیا، کیست های میان بافتی، سرطان، آرتریت(آرتروز)، مشکلات پوستی، خستگی مزمن، دیابت و غیره. یکی از روش های بررسی سیستم ایمنی، در مواردی که این سیستم افراطی عمل می کند استفاده از علم نسبتا جدیدی به نام اپی ژنتیک است.

اپی ژنتیک به نوع نگاه ما به عملکرد سیستم ایمنی به عنوان پیامدی ترکیبی از آنچه از والدین به ما رسیده است، یعنی ژنتیک، و آنچه که محیط و سبک زندگی باعث تبدیل شدن این زمینه ها به بیماری شده است، اشاره دارد.در دیابت نوع ۱، عوامل خطر، ارثی بوده و از والدین به فرد رسیده است و باعث بروز دیابت در دوران اولیه زندگی وی می شوند.اما در صورت وجود شرایط خودایمنی، فاکتورهایی غیر از عوامل ژنتیک، مثل استرس، تغذیه نادرست، بی تحرکی، محیط، عفونت و مواجهه با مواد سمی وجود دارند که منجر به شروع بیماری می شوند.

حتی با وجود چنین پیشرفت هایی در فهم چگونگی بروز اختلال در سیستم ایمنی، درمان های متعارف فعلی برای مشکلات خود ایمنی محدود هستند. این درمان ها غالبا دربردارنده داروهایی قوی هستند که سیستم ایمنی را سرکوب می کنند، مانند متوترگزات، پلاکونل، متاکاپتوپورین (۶-MP)، سیکلوفسفامید (سیتوگزان) و آزاتیوپرین (AZA). این داروها ممکن است آن بخش از بدن شما که به درستی کار نمی کند را بهبود دهد اما می تواند عوارض جدی در پی داشته باشد؛ چرا که سیستم ایمنی شما نیاز دارد عملکرد های متعدد خود را همچنان انجام دهد و دقیقا به همین دلیل است که این داروها عوارض جانبی زیادی در تضعیف بدن دارند.کم خونی، عفونت، ریزش مو، زخم، بهبود کند زخم ها، نقص اندام ها و سرطان نمونه های از عوارض جانبی این داروها است.

بسیاری از بیماران پس از چالش های مختلف در انتخاب درمان های متعارف یا پس از تجربهی عوارض جانبی ناشی از داروهای سرکوب کننده سیستم ایمنی با مجتمع ارتقاء سلامت پارسیان آشنا می شوند. صرفنظر از تصمیمی که در انتخاب نوع درمان دارید یا شرایطی که در حال حاضر با آن روبرو هستید، مجتمع ارتقاء سلامت پارسیان کلینیکی یکپارچه است که با دیگر اعضای تیم پزشکی شما همکاری خواهد کرد.

درمان های ویژه ما برای غلبه بر مشکلات خودایمنی
طب سوزنی

مشخص شده که طب سوزنی، عملکرد سیستم ایمنی بدن انسان را تعدیل کرده و آن را به حالت هموستازی در میآورد. اگر سیستم ایمنی بیش از حد کار کند، همانند آنچه در شرایط خودایمنی رخ می دهد، طب سوزنی با کم کردن این فعالیت، آن را به حالت طبیعی برمی گرداند؛ اما اگر فعالیت این سیستم پایین باشد، همانند آنچه در ضعف سیستم ایمنی یا سرکوب آن با دارو دیده می شود، طب سوزنی آن را به سمت فعالیت بیشتر تنظیم می کند.استفاده سیستماتیک از نقاط مختلف در سرتاسر بدن این امکان را به متخصص طب سوزنی می دهد تا سیستم ایمنی را به صورت یک کل در نظر بگیرد (نه بخش جداگانه ای از بدن)و همچنین علائمی که می تواند در دیگر سیستمهای بدن بوجود آید را نیز تسکین دهد. با درمان های موفقیت آمیز، بدن شما مرتبا به نقطه عملکرد طبیعی خود نزدیک و نزدیک تر می شود.

طب گیاهی
دسته بندی گیاهان دارویی بر اساس عملکرد آن ها در بدن صورت می گیرد. برخی از این گیاهان بدن را خنک می کنند، برخی فعالیت متابولیک آن را افزایش می دهند و برخی دیگر خون را رقیق می کنند. دسته های متفاوتی از گیاهان وجود دارند که برای ایجاد فرمول گیاهی برای مشکل شما بطور انتخابی ترکیب می شوند. برای مثال، در مورد کیست های میان بافتی، یک فرمول گیاهی منفرد وجود ندارد. بلکه به هر بیمار فرمول ویژه ای ارائه می شود که به الگوی علائم اختصاصی او می پردازد. در این اختلال، غالبا تکرر ادرار و دفع ادرار دردناک دیده می شود. پزشکان مجتمع ارتقاء سلامت پارسیان ممکن است ترکیبات گیاهی که چند عمل مثل کاهش تورم مثانه، کاهش اضطرار در دفع ادرار و کاهش التهاب در کل بخش تحتانی بدن را باهم انجام می دهند را انتخاب کنند. پس از مشاوره و بحث در مورد شرح حال شما، یک فرمول گیاهی ویژه برای درمان علائم و شرایط اصلی شما طراحی می شود.

مشاوه تغذیه
یک مشاوه در مورد عادات غذایی شما باعث می شود پزشک و نیز خود شما از آنچه که باعث بوجود آمدن چنین مشکلی در بدن شما شده یا در پدید آمدن آن نقش داشته است، آگاه شوید.متاسفانه، منابع غذایی ما غالبا در بسیاری از مشکلات خودایمنی نقش دارند. استفاده کمتر از عوامل ایجاد کننده التهاب مانند غذاهای فرآوری شده. گلوتن یا شکر به بسیاری از بیماران اگزمایی، بیماران مبتلا به آرتریت و بیماران فیبرومیالژیا کمک کرده است. غذا، نوشیدنی ها و میان وعده های روزانه که تهیه آن ها نیز آسان است برای شما در نظر گرفته می شود.

مکمل های غذایی
مکمل های بسیار زیادی وجود دارند که ما آن ها را برای مقابله با بسیاری از اختلالات خودایمنی توصیه می کنیم. اسید چرب امگا ۳ در چربی ماهی، شاهدانه و بذر کتان به میزان زیادی وجود داشته و غالبا به دلیل داشتن خواص ضد التهابی و به دلیل داشتن آنزیم هایی مانند پاپایین و بروملین و همچنین قابلیت بهبود گردش خون به اینگونه بیماران پیشنهاد می شوند. کارنیتین طبیعی که یک آمینو اسید است را برای کمک به توده عضلانی و ایجاد انرژی در موارد مختلف بسیاری از جمله ام. اس. مورد استفاده قرار می دهیم.

پروتکل سمیت زدایی
پروتکل های اختصاصی ما استفاده های فراوانی داشته و تاثیرات درمانی آن ها بر روی بدن غالبا در بیمارانی که اختلال خودایمنی دارند قابل توجه است. پروتکل سمیت زدایی شامل یک دوره طب سوزنی، طب کمکی، طب گیاهی، تغذیه درمانی، تمرین های جسمی- بدنی می باشد.برای بیماران سرطانی این پروتکل پس از شیمی درمانی توصیه می شود تا بدن از مواد سمی باقیمانده در بدن خلاصی یابد. این پروتکل برای آرتریت، فیبرومیالژیا، دیابت و دیگر مشکلات التهابی در جهت رفع هر گونه ماده زائد تجمع یافته در بافت ها، مفاصل و اندام ها مفید است. با حذف این گونه مواد از بدن، سیستم ایمنی فرصت بهتری برای انجام وظیفه اولیه خود برای محافظت از بدن در برابر بیماری ها خواهد داشت.

 

 

5 1000
ارسال شده در 30 مرداد 1395 توسط با موضوع پزشکی

پیشنهاد سردبیر

 • پیشگیری از اختلال های خوردن
 • تاثیر کارکرد ضعیف تیروئید برقدرت باروری خانم ها
 • خندیدن چه تاثیراتی بر شادابی افراد دارد؟
 • با فواید معجزه آسای آب و لیمو ترش آشنا شوید
 • شناختن مزه دهان استاد یعنی انتخاب واحد خوب
 • سونوگرافی در بارداری
 • پیشگیری از دیابت نوع 1 با خون بند ناف برای نخستین بار در جهان
 • نظر قانون و شریعت درباره لقاح مصنوعی
 • محبوبترین ها

 • درمان سوختن موها بر اثر دکلره
 • در صورت خونریزی بعد تزریق آمپول به پزشک مراجعه کنید
 • استفاده ار روغن گرچک برای روشن کردن کک و مک ها
 • اصلاح گودی کمر با ورزش بدنسازی
 • تاثیر قرص فیناستراید بر ریزش مو و وزن
 • گرفتگی بینی و راهکارهای موثر برای آن
 • علت ایجاد آبسه مغزی و تست توکسوپلاسما
 • علت خلط پشت حلق در اول هر صبح
 • رپورتاژ

 • دکتر مقدم ارائه دهنده برترین خدمات پیشرفته دندان پزشکی
 • جراحی زیبایی بینی دکتر عامری
 • کم کردن حجم معده با روش های غیر جراحی
 • خدمات دندانپزشکی دکتر فريال حاجی زاده
 • کلینیک شنوایی افشین قرایی
 • ارکید
  کلینیک صدف
  دندانپزشکی دکترسلام

  درباره ی دکتر سلام

  مجله پزشکی دکتر سلام (hiDoctor.ir) در تاریخ دوم اسفند ماه سال ۱۳۹۰ آغاز به کار کرد. در حال حاضر سایت دکتر سلام با بیش از ۱۰۰ پزشک و متخصص، مترجم، کارمند و کسانی که در رشته های مرتبط هستند در حال همکاری است.

  خبرنامه

  با عضویت در خبرنامه ی دکتر سلام از آخرین مطالب و مقالات پزشکی و سلامتی با خبر شوید
  کلیه حقوق محفوظ و متعلق به مجله پزشکی دکتر سلام است بازنشر مطالب فقط با ذکر لینک مستقیم مجاز است همکاری با ما
  x