کلینیک دندانپزشکی رویال
کلینیک دندانپزشکی رویال
دکتر خیرخواه
دکتر خیرخواه
جراح و متخصص پوست و مو پلاسماجت
دکتر گوگانی
دکتر صابر سید گوگانی
متخصص ارتودنسی
کلینیک شارلوت
کلینیک شارلوت
کلیه خدمات پوست،مو و زیبایی
دکتر رضا شعبان‌پور
دکتر رضا شعبان‌پور
طراحی لبخند با لومینییرز سرامیکی بدون کوچک‌ترین تراش
دکتر نوروزعلی
دکتر علیرضا نوروزعلی
جراح - دندانپزشک
دکتر وفایی
دکتر حمیدرضا وفایی
جراحی پلاستیک و ترمیمی (لیپوماتیک)
کلینیک ساج
پلی‌کلینیک شبانه‌روزی ساج
هر آنچه شما می‌خواهید
کلینیک یکتا
کلینیک یکتا
کلینیک تخصصی پوست و مو
آزمایشگاه نیلو
آزمایشگاه نیلو
اختلالات اسيد امينه
ایران نوین – رجایی
لاغری با دستگاه یا رژیم
کلینیک ایران نوین
دکتر شاهین بهجو
دکتر شاهین بهجو
پیکر تراشی مدرن با روش لیپوماتیک ، بورد تخصصی پلاستیک
کلینیک سیب سرخ
دکتر داوود مقامی
هایفو:لیفت صورت بدون جراحی

درشت‌ كردن چشم‌هاي ريز برجسته‌ كردن چشم‌هاي فرو رفته آرایش مناسب برای چشمان دور از هم آرایش صحیح چشم ریز آرایش چشم‌ با پلك‌هاي افتاده آرایش چشم

چشم‌هاي هر كسي حالت مخصوص به خود دارد؛ يكي چشم‌هاي فرورفته دارد و ديگري چشم‌هاي بيرون‌آمده؛ يكي چشم‌هاي درشت دارد و ديگری… و مسلما هر كدام از اين مدل‌ها حسن‌هايي دارند كه بايد برجسته‌شده و عيب‌هاي آن پوشانده شوند. در اين شماره ما به شما مي‌گويیم كه چگونه با توجه به مدل چشم‌هایتان بهترين حالت را به آن‌ها بدهيد، به‌گونه‌اي كه زيبايي آن‌ها را چندين‌برابر كنيد.

برجسته‌ كردن چشم‌هاي فرو رفته

اول از همه بايد سراغ ابروها برويد و با مداد ابرو به آن‌ها حسابي شكل دهيد. درون آن‌ها را پر كنيد تا به‌خوبی فرم خود را در صورت نشان دهند. با سايه طلايي دور چشم را رنگ دهيد و بعد با سايه نارنجي روي حدقه چشم را پر كنيد. حواس‌تان باشد رنگ‌ها را حسابي با هم مخلوط كنيد تا مرز ميان آن‌ها مشخص نباشد، درنهايت براي كامل‌كردن سايه چشم خط مژه‌ها را با سايه‌اي قرمز-قهوه‌اي مشخص كنيد. با يك برس تميز رنگ سايه‌ها را يكنواخت كنيد. يك ريمل مشكي هم مي‌تواند پايان‌بخش كارتان باشد؛ كافي است مژه‌ها به‌خصوص سر آن‌ها را با يك لايه ريمل مشكي بپوشانيد.

دوركردن چشم‌هاي نزديك

در اين مدل، فاصله‌ بين دو چشم از اندازه‌ يك چشم كمتر است. به‌منظور ايجاد فضا در گوشه‌هاي داخلي چشم از سايه‌هاي روشن مثل سفيد مات يا براق استفاده كنيد. براي اين كه توجه را به گوشه‌ خارجي چشم معطوف كنيد، بيشتر ريمل بزنيد و از مژه‌هاي مصنوعي، مخصوصا در گوشه‌هاي خارجي چشمان‌تان استفاده كنيد.

نزديك‌ كردن چشم‌هاي دور

در اين مدل كه چشم‌ها فاصله زيادي از هم دارند، براي نزديك‌تر نشان‌دادن آن‌ها، دورتادور داخل چشم‌ها مداد مشكي بكشيد و تا جايي كه امكان دارد تا گوشه چشم‌ امتداد دهيد. بهتر است از خط‌چشم‌هاي گوشه‌دار استفاده كنيد؛ يعني خط‌چشم از گوشه داخلي چشم بيرون بيايد. اين كار باعث مي‌شود فاصله ميان چشم‌هاي شما كمتر خودش را نشان دهد؛ چون خط‌چشم اين فاصله را مي‌پوشاند.

 

درشت‌ كردن چشم‌هاي ريز برجسته‌ كردن چشم‌هاي فرو رفته آرایش مناسب برای چشمان دور از هم آرایش صحیح چشم ریز آرایش چشم‌ با پلك‌هاي افتاده آرایش چشم  درشت‌ كردن چشم‌هاي ريز برجسته‌ كردن چشم‌هاي فرو رفته آرایش مناسب برای چشمان دور از هم آرایش صحیح چشم ریز آرایش چشم‌ با پلك‌هاي افتاده آرایش چشم

اگر چشماني گرد داريد

يك مداد ابروي قهوه‌اي مي‌تواند كاري كند كه چشم‌هاي گرد شما خود را بهتر نشان دهند؛ در مرحله بعد با يك سايه سبز كم‌رنگ تمام ناحيه چشم و خط مژه‌ها در پلك پايين را رنگ بزنيد. سبز پررنگ را هم به پلك‌ها بزنيد و درنهايت با سايه قهوه‌اي دودي خط مژه‌ها را در پلك بالا پررنگ كنيد تا چشم‌ها حالتي دودی‌شکل پيدا كنند. يادتان نرود كشيدن خط‌چشم مايع هم مي‌تواند كاري كند كه چشم‌هاي شما حالت خود را بهتر نشان دهند. براي ريمل‌زدن به مژه‌هاي بالا قناعت كنيد؛ چراكه ريمل‌زدن روي مژه‌هاي پايين چشم را گردتر نشان مي‌دهد.

درشت‌ كردن چشم‌هاي ريز

براي اين كه چشم‌هاي‌تان را درشت‌تر نشان دهيد، اول از همه با مداد قهوه‌اي به ابروهاي‌تان مدل دهيد. بعد سراغ سايه صورتي بسيار كم‌رنگ برويد و ناحيه اطراف چشم را رنگ بزنيد، حالا با سايه قهوه‌اي دور چشم را پررنگ كنيد و با پخش‌كردن آن با انگشت، حالتي دودي به چشم بدهيد. سايه دودي يا سياه ملايم هم مي‌تواند حالت چشم‌هاي شما را بهتر نشان دهد. بعد از سايه سراغ خط چشم مايع برويد و با آن دورتادور چشم را بكشيد و درنهايت مژه‌ها را با ريمل مشكي پررنگ كنيد.

اگر چشم‌هاي ريز آسيايي داريد

براي اين كه چشم‌هاي‌تان حالت‌شان را بهتر نشان دهند، بايد با مداد خاكستري ابرو يك كمان ملايم به ابروها بدهيد و تمام نقاط خالي را كاملا با مداد پر كنيد. در مرحله بعد با سايه سفيد تمام ناحيه چشم را روشن كنيد و حدقه چشم را با سايه خاكستري ملايم رنگ بزنيد. با سايه آبي روي خط مژه‌ها يك خط بسيار باريك بكشيد و كمي آن را در گوشه خارجي چشم ادامه دهيد. يك ريمل سرمه‌اي مي‌تواند پايان‌بخش كار شما باشد.

درشت‌ كردن چشم‌هاي ريز برجسته‌ كردن چشم‌هاي فرو رفته آرایش مناسب برای چشمان دور از هم آرایش صحیح چشم ریز آرایش چشم‌ با پلك‌هاي افتاده آرایش چشم  درشت‌ كردن چشم‌هاي ريز برجسته‌ كردن چشم‌هاي فرو رفته آرایش مناسب برای چشمان دور از هم آرایش صحیح چشم ریز آرایش چشم‌ با پلك‌هاي افتاده آرایش چشم  درشت‌ كردن چشم‌هاي ريز برجسته‌ كردن چشم‌هاي فرو رفته آرایش مناسب برای چشمان دور از هم آرایش صحیح چشم ریز آرایش چشم‌ با پلك‌هاي افتاده آرایش چشم

كوچك‌كردن چشم‌هاي درشت

اگر حدقه چشمان‌تان از مردمك بيرون‌زده، پيشنهاد مي‌كنيم پشت چشم را يك خط‌چشم پهن بكشيد. در ضمن توصيه مي‌كنيم از سايه تيره هم به‌عنوان مكمل استفاده كنيد؛ چون سايه تيره بيرون‌زدگي را مي‌پوشاند. وقتي تيرگي‌هاي پشت چشم زياد شود، چشم فرورفته‌تر جلوه مي‌كند.

چشم‌هاي افتاده

چشم‌هايي كه گوشه‌هايش به سمت پايين است، نياز به بالابردن دارند. در اين مورد خط‌چشم مهم‌ترين نقش را ايفا مي‌كند. ابتدا از سايه براي روشن‌كردن استفاده‌كرده و همان‌طوري كه براي چشم‌هاي گرد سايه مي‌زنيد، آرايش كنيد؛ با اين تفاوت كه خط‌چشم بايد تيره‌تر باشد. بعد از سايه‌زدن، خط‌چشم را از گوشه چشم شروع كرده و تا انتها بكشيد؛ منتها اگر ظاهر دراماتيك‌تري مي‌خواهيد، در انتهاي چشم خط‌چشم را به سمت بيرون و بالا انحنا دهيد؛ درست مثل صورت خندان.

چشم‌هايي با پلك‌هاي افتاده

چشم‌هايي با پلك‌های افتاده يك لايه اضافه پوست زير ابرو دارند كه روي پلك مي‌افتد و باعث مي‌شود پلك كوچك‌تر ديده شود. اين افراد نياز به روشن‌سازي با سايه ندارند، فقط گوشه‌هاي پلك را سايه بزنيد؛ سپس مقدار مناسبی از يك سايه تيره را روي قسمتي از پلك كه زير قرارگرفته، بزنيد. سپس دورتادور اين خط را سايه تيره بزنيد تا با خطاي ديد حالت گردي بيشتري به چشم داده شود. خط‌ چشم را كمي کشیده‌تر بكشيد تا اين تركيب متعادل شود.

زیبا به‌ نظر آمدن در هر سنی ترفندهای خاصی دارد!

نکاتی که حرفه ای ها در مورد کاربرد کانسیلر می دانند

قاتلان خاموش زیبایی شما

منبع: ایده آل

5 1000
ارسال شده در 22 خرداد 1396 توسط با موضوع زیبایی, پوست, مو

پیشنهاد سردبیر

 • موثر ترین روش کنترل و درمان گرفتگی عضلات
 • مشکلات مراجعه خردسالان به دندانپزشک
 • برگ های پرخاصیت برای پوست صورت
 • فشارخون و پیشگیری از عوارض آن
 • فاکتورهای انتخاب نمودن یک مکان مناسب برای ورزش
 • روشی جدید جایگزین سشوار کردن مو
 • خوردن کلم پیچ را از یاد نبرید
 • این عادات غذایی منجر به بروز بیماری می شود
 • محبوبترین ها

 • عمری طولانی و بدنی سالم با این اره و روشهای تغذیه ای
 • عدم موفقیت افراد در رژیم گرفتن
 • دانسته هایی در مورد استفاده از روغن پالم در لبنیات
 • 10 مواد غذایی که پیشنهاد می کنیم هرگز آن ها را نخورید
 • مکمل های امگا 3 در درمان افسردگی موثر هستند
 • این شکلات های مضر را بشناسید
 • گول تبیلغات غذا های رژیمی را نخورید
 • تا جائیکه می توانید آرام غذا بخورید
 • رپورتاژ

 • مزایا و معایب لیفت صورت با نخ
 • جراحی لیفت ابرو دکتر نداف کرمانی
 • خدمات جراحی لیزر و عروق دکتر محمدی توفیق
 • ارائه خدمات ویژه سلامت و زیبایی دندان در کلینیک دیبا
 • آزمایش ژن‌های مرتبط با چاقی (بروز شده)
 • ارکید
  تلگرام دکتر سلام
  دندانپزشکی دکترسلام

  درباره ی دکتر سلام

  مجله پزشکی دکتر سلام (hiDoctor.ir) در تاریخ دوم اسفند ماه سال ۱۳۹۰ آغاز به کار کرد. در حال حاضر سایت دکتر سلام با بیش از ۱۰۰ پزشک و متخصص، مترجم، کارمند و کسانی که در رشته های مرتبط هستند در حال همکاری است.

  خبرنامه

  با عضویت در خبرنامه ی دکتر سلام از آخرین مطالب و مقالات پزشکی و سلامتی با خبر شوید
  کلیه حقوق محفوظ و متعلق به مجله پزشکی دکتر سلام است بازنشر مطالب فقط با ذکر لینک مستقیم مجاز است همکاری با ما
  x