مشاوره زیبایی
دکتر بابایی
دکتر بابایی
متخصص پوست،مو، زیبایی، لیزر
دکتر عباسی
دکتر محسن عباسی
متخصص جراحی دهان، فک و صورت، ایمپلنتولوژیست
ساختمان پزشکان، دکتر حبیب سهرابی
دکتر حبیب سهرابی
متخصص گوش،حلق،بینی جراح زیبایی بینی
دکتر خیرخواه
دکتر خیرخواه
جراح و متخصص پوست و مو ، لیفت با نخ
کلینیک ره یا
دکتر امید رحمانی
پزشک پوست مو زیبایی كاسمتولوژيست از فرانسه
کلینیک یکتا/ساختمان پزشکان
کلینیک یکتا
مجهزترین کلینیک پوست و مو زیبایی با دستگاه لیزر الکساندرایت
کلینیک سیب سرخ
دکتر داوود مقامی
هایفو:لیفت صورت بدون جراحی
دکتر شاهین بهجو
دکتر شاهین بهجو
پیکر تراشی مدرن با روش لیپوماتیک ، بورد تخصصی پلاستیک
دکتر مجید صالح
دکتر مجید صالح
متخصص جراحی فک وصورت،زیبایی بینی
دکتر هادی صادق /کلینیک
دکتر پژمان هادی صادق و دکتر پریسا هادی صادق
متخصص ارتودنسی
پیرایه
پوست، مو و زیبایی
ایران نوین
کلینیک ایران نوین
کاشت مو
دکتر گوگانی
دکتر صابر سید گوگانی
متخصص ارتودنسی
بیوتی لیزر
بیوتی‌لیزر
دکتر کیان‌پیشه
دکتر مجید نداف کرمانی
دکتر مجید نداف کرمانی
متخصص جراح پلاستیک و زیبایی
چشمخانه، ساختمان پزشکان
کلینیک چشمخانه
به روز ترین تجهیزات و دانش چشم پزشکی

فواید گوشت بر درمان افسردگی درمان افسردگی با مصرف ید چگونه از افسردگی پیشگیری کنیم بهبودی بیماری افسردگی افسردگی را با ویتامین D درمان کنید   گاهی اوقات، مشکلات روانی بیماران را می شود بدون مصرف قرص های ضد افسردگی درمان کرد. مواد غذایی وجود دارد که اگر از آن ها در برنامه غذایی خود استفاده کنید از مبتلا شدن به افسردگی پیشگیری می کنید. در این مقاله از دکتر سلام مواد غذایی که از افسردگی جلوگیری می کنند را آماده کرده ایم. با ما همراه شوید.

گاهی اوقات، مشکلات روانی بیماران با فرستادن آنها به یک آزمایشگاه حل میشود و نیازی به مصرف قرصهای ضد افسردگی ندارند.

به نظر میرسد که روانشناسان قبل از تجویز دارو برای بیماران، باید آزمایشی از آنها بگیرند تا کمبودهای غذاییشان مشخص شده و بعد از آن، داروی مورد نیاز را تجویز کنند.

گاهی اوقات، مشکلات روانی بیماران با فرستادن آنها به یک آزمایشگاه حل میشود و نیازی به مصرف قرصهای ضد افسردگی ندارند. آنها با بهبود مواد غذایی و دریافت بعضی ویتامینها حالشان خوب میشود. 10 کمبودی که ممکن است باعث افسردگی شود، در اینجا ذکر خواهد شد.

اسید چرب امگا 3 :

ممکن است فکر کنید که شما ماهی زیاد میخورید، بنابراین امکان ندارد که با کمبود اسید چرب امگا 3 مواجه باشید. اما باید در نظر گرفت که این ماده باید در سطح مطلوبی استفاده شود. این ماده برای کاهش التهابهای مغزی ضروری است و نقش مهمی در کارکرد مغز، به خصوص حافظه و خلق و خو ایفا میکند. بدن نمیتواند این مواد را بسازد، بنابراین شما نیاز دارید که این منابع را با مواد غذایی تامین کنید.

ویتامین D :

کمبود ویتامینD یکی از عوارض همه گیر مهم است که پزشکان و مراکز بهداشتی رسمی تازه آن را شناسایی کردهاند. این کمبود با افسردگی، زوال عقل و اوتیسم ارتباط دارد. نور خورشید غنی ترین منبع این ویتامین است که ما آن را در زمستان و پاییز از دست میدهیم. برخی کارشناسان عقیده دارند که که به دریافت روزانه5 تا 10 هزار واحد بین المللی از این ویتامین نیاز دارد. اما موسسه های ملی بهداشت آمریکا (ان آی اچ) به اکثر افراد بزرگسال سالم تنها دریافت 600 واحد ویتامین D در روزانه را توصیه میکند.

منیزیم :

فواید گوشت بر درمان افسردگی درمان افسردگی با مصرف ید چگونه از افسردگی پیشگیری کنیم بهبودی بیماری افسردگی افسردگی را با ویتامین D درمان کنید

سبک زندگی ما میزان منیزیم را کاهش میدهد. برای مثال مصرف زیاد الکل، نمک، قند، اسید فسفریک (در سودا)، استرس زیاد، آنتی بیوتیکها، دیورتیکها (مدرها) بر این میزان تاثیر دارد. گاهی منیزیم به عنوان پادزهر استرس نامیده میشود. منیزیم قدرتمندترین ماده معدنی موجود برای ایجاد آرامش است. این ماده معدنی در جلبک دریایی، سبزیجات و حبوبات یافت میشود. ان آی اچ مصرف روزانه 400 تا 420 میلیگرم منیزیم برای مردان بزرگسال و310تا 320 میلیگرم از آن را برای زنان بزرگسال را توصیه کرده است.

ویتامین ب کمپلکس :

ویتامینهایBمانندB6 و B12میتواند منفعتهای غیرقابل باوری بر سلامتی داشته باشد. از جمله کاهش خطر سکته و سلامت پوست و ناخن. از سوی دیگرکمبود ویتامینBروی سلامت روانی شما نیز تاثیر دارد. بر اساس پژوهشی که در سال 2009 صورت گرفته بیش از یک چهارم افسردگیهای شدید در زنان مسن به خاطر کمبود ویتامینB12است. بهترین منبع ویتامینB6مرغ، غذاهای دریایی، موز و سبزی هاست. در بزرگسالان در مورد ویتامینB6دریافت روزانه 1/7 میلی گرم برای مردان بزرگسال و 1/5 برای زنان بزرگسال توصیه شده است. همچنینB12در غذاهایی حیوانی (گوشت، ماهی، مرغ، تخم مرغ و شیر)، حلزون، صدف و خرچنگ وجود دارد. بیشتر بزرگسالان به مصرف روزانه 2/4میکروگرم این ویتامین نیاز دارند.

فولات :

افرادی که کمبود فولات دارند، تنها 7 درصد به درمان با قرصهای ضدافسردگی پاسخ میدهند، اما از سوی دیگر کسانی که میزان بالای فولات دارند، در 44درصد موارد به این درمانها پاسخ میدهند. دریافت روزانه میزان فولات بستگی به جنسیت، بارداری، دوران شیردهی و همچنین سن دارد. با این وجود، اکثر بزرگسالان به مصرف روزانه حداقل 400میلی گرم فولات نیاز دارند. این نیاز میتواند از طریق مواد غذایی سرشار از فولات مانند برگهای سبز تیره، حبوبات، میوههای خانواده مرکبات و آبمیوهها تامین شود.

اسیدهای آمینه :

اسیدهای آمینه به کارکرد مناسب مغز شما کمک میکند. کمبود اسیدهای آمینه ممکن است باعث تنبلی، تمرکز نداشتن و افسردگی شود. منبع خوب این ماده در گوشت، تخممرغ، ماهی، حبوبات و آجیل است.

آهن :

فواید گوشت بر درمان افسردگی درمان افسردگی با مصرف ید چگونه از افسردگی پیشگیری کنیم بهبودی بیماری افسردگی افسردگی را با ویتامین D درمان کنید

کمبود آهن در زنان بسیار شایع است. حدود 20 درصد از زنان و 50 درصد از زنان باردار، دچار این عارضه هستند. تنها 3 درصد مردان کمبود آهن دارند. شایعترین کمخونی، کمبود تعداد سلولهای قرمز خون، به دلیل کمبود آهن است. علایم آن شبیه افسردگی است: خستگی، کج خلقی، تمرکز نداشتن. بیشتر بزرگسالان باید روزانه 18 تا 8 میلیگرم آهن مصرف کنند، البته این موضوع به سن، جنیست و رژیم غذایی آنها نیز بستگی دارد، گوشت قرمز، ماهی و مرغ این ماده را در خود دارد.

روی :

روی بیش از مواد معدنی دیگر مورد استفاده آنزیمهاست که برای بسیاری از سیستمهای ما ضروری است. این آنزیمها برای گوارش و تجزیه غذا و همچنین جلوگیری از آلرژی غذایی است. آنها همچنین بهDNAما برای بازسازی و تولید پروتئینها کمک کرده و در نهایت زینک به کنترل التهاب و سیستم دفاعی ما کمک میکند. دریافت روزانه 11 میلیگرم روی برای مردان و8 میلیگرم برای زنان توصیه شده است.

ید :

کمبود ید میتواند باعث مسایل بسیار جدی شود، چرا که این ماده برای کارکرد درست تیروئید بسیار ضروری است و تیروئید بیش از آنچه که فکر میکنید تاثیر دارد: انرژی، سوخت و ساز، دمای بدن، توسعه سیستم دفاعی و کار کردن مغز. وقتی این بخشها درست کار نکنند، ممکن است شما احساس کنید که افسرده هستید. میتوانید با استفاده نمک یددار این ماده غذایی را دریافت کنید. همچنین جلبک دریایی خشک، میگو یا روغن ماهی حاوی ید است. استفاده روزانه 150 میکروگرم ید برای بزرگسالان توصیه میشود.

سلنیوم :

مانند ید، سلنیوم برای کارکرد درست تیروئید مهم است. این ماده به تبدیل هورمون تیروئید غیرفعالT4به هورمون تیروئید فعالT3کمک میکند. این ماده همچنین به آنتی اکسیدانهای (گلوتاتیون پراکسیدار) مهم ما کمک کرده و مانع اسیدهای چرب اشباع نشده غشای سلولی ما میشود. بزرگسالان روزانه به مصرف 55میکروگرم از سلنیوم نیاز دارند و بهترین منبع آن مغزهای و تخمه های خوراکی است

منبع: پزشک آنلاین

5 1000
ارسال شده در 8 تیر 1396 توسط با موضوع روانشناسی , سلامت اعضای خانواده
پيلتن شاپ
دندانپزشکی دکترسلام

درباره ی دکتر سلام

مجله پزشکی دکتر سلام (hiDoctor.ir) در تاریخ دوم اسفند ماه سال ۱۳۹۰ آغاز به کار کرد. در حال حاضر سایت دکتر سلام با بیش از ۱۰۰ پزشک و متخصص، مترجم، کارمند و کسانی که در رشته های مرتبط هستند در حال همکاری است.

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه ی دکتر سلام از آخرین مطالب و مقالات پزشکی و سلامتی با خبر شوید
کلیه حقوق محفوظ و متعلق به مجله پزشکی دکتر سلام است بازنشر مطالب فقط با ذکر لینک مستقیم مجاز است همکاری با ما پذیرش آگهی
x