دکتر خیرخواه
دکتر خیرخواه
جراح و متخصص پوست و مو پلاسماجت
دکتر وحید عارفی
دکتر وحید عارفی
متخصص لمینیت و زیبایی
کلینیک ساج
پلی‌کلینیک شبانه‌روزی ساج
هر آنچه شما می‌خواهید
نیلوفر داوودپور
دکتر نیلوفر داودپور
ارائه خدمات ترمیمی-زیبایی
دکتر نداف کرمانی
دکتر مجید نداف کرمانی
فوق‌تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی
کلینیک سیب سرخ
دکتر داوود مقامی
هایفو:لیفت صورت بدون جراحی
دکتر شاهین بهجو
دکتر شاهین بهجو
پیکر تراشی مدرن با روش لیپوماتیک ، بورد تخصصی پلاستیک
دکتر نوروزعلی
دکتر علیرضا نوروزعلی
جراح - دندانپزشک
ایران نوین – رجایی
لاغری با دستگاه یا رژیم
کلینیک ایران نوین
آزمایشگاه نیلو
آزمایشگاه نیلو
اختلالات اسيد امينه
دکتر رضا شعبان‌پور
دکتر رضا شعبان‌پور
طراحی لبخند با لومینییرز سرامیکی بدون کوچک‌ترین تراش
دکتر محمدرضا کاظمی
دکتر محمدرضا کاظمی
فوق‌تخصص درد
دکتر افشین قرایی
افشین قرایی
کارشناس شنوایی سنجی
کلینیک یکتا
کلینیک یکتا
کلینیک تخصصی پوست و مو

همسر عصبی همسر بداخلاق مردان عصبی مردان بداخلاق شوهر بداخلاق  با شوهر بداخلاق چگونه باید تا کرد و زندگی کردن با همچین افرادی چه مهارت هایی می طلبد؟

راه‌هایی وجود دارد که بتوان با شوهری که عصبانی است اما عاشقانه دوستش داریم به گونه‌ای رفتار کنیم که بیشتر از زندگی در کنارش لذت برده و حتی بتوانیم عصبانیت او را کنترل کنیم. اما قبل از شروع باید شوهرتان را مطلع کنید که عصبانیت‌هایش شما را آزار می‌دهد، او باید بخواهد این نحوه برخوردش را تغییر دهد.

شما به اختیار خودتان با این مرد ازدواج کرده‌اید پس به او متعهد و وفادار باشید. با این هدف وارد زندگی مشترک شوید که می‌خواهید سال‌های طولانی با این مرد و در کنار او زندگی کنید. در هر ارتباطی فراز و نشیب‌هایی وجود دارد که باید در کنار هم آنها را پشتِ سر بگذارید، بیاموزید که با هم مانند یک تیم باشید و یکدیگر را تنها نگذارید. مشکلات و سختی‌ها باید شما را به یکدیگر نزدیک‌تر کند نه دورتر. زمانی که مشکلی بروز می‌کند به همسرتان بگویید که دوستش دارید و کنارش می‌مانید و آن‌گونه رفتار کنید که انتظار دارید او زمانی که شما با مشکلی مواجه می‌شوید با شما رفتار کند.

میان خشونت و عصبانیت تفاوت‌های زیادی وجود دارد. فرد عصبانی کنترلش را از دست می‌دهد و فریاد می‌کشد که در این شرایط برقراری ارتباط با او دشوار است و باید کمی به او فرصت داد اما خشونت زمانی است که فرد به شما آسیب می‌زند و حفظ چنین ارتباطی برای شما خطرناک است.

شما می‌دانید چه زبانی می‌تواند او را آرام کند، از این زبان برای آرام کردن شوهرتان استفاده کنید.

باید دریابید شوهرتان برای چه عصبانی شده، آیا موضوعی که او را عصبانی کرده ارزش بحث کردن دارد یا نه؟ اگر به‌خاطر خستگی یا مشکلی که در محل کار برایش اتفاق افتاده عصبانی است بهتر است کمی او را به حال خود بگذارید و چند دقیقه از او دور باشید تا فرصت پیدا کند و خودش را آرام کند. اگر همسرتان معمولا هنگام ناراحتی ترجیح می‌دهد صحبت کند کنارش بنشینید و به او فرصت دهید در مورد موضوعی که موجب ناراحتی‌اش شده با شما صحبت کند.

به همسرتان فرصت بدهید، به او بگویید: تو الان عصبانی هستی، فعلا صحبت نمی‌کنیم می‌فهمم که دوست داری الان تنها باشی، هروقت آرام شدی من این‌جا هستم که با هم صحبت کنیم.

اگر همسرتان بیشتر اوقات عصبانی است باید برنامه‌ای برای خودتان بگذارید که کمی از او دور باشید. اگر هر روز وقتی از سر کار به خانه می‌آید عصبانی است می‌توانید زمانی که به خانه آمد برایش چای بریزید و خودتان به بهانه‌ای مانند رفتن به خرید از خانه بیرون بروید. با این کار او فرصت پیدا می‌کند تا کمی استراحت کند، چیزی بخورد و خودسازی کرده و آرام شود. می‌توانید از قبل با همسرتان صحبت کنید و به او بگویید: تو وقتی از محل کار به خانه می‌آیی چون خسته هستی زودتر از کوره درمی‌روی، پیشنهاد می‌کنم از این به بعد وقتی به خانه می‌آیی چند دقیقه تنها باشی و خستگی به در کنی تا دیگر از دست هم ناراحت نشویم. من از این به بعد وقتی تو به خانه می‌آیی برای خرید بیرون می‌روم، یا حمام می‌روم یا در اتاقی دیگر کتاب می‌خوانم تا فرصت داشته باشی استراحت کنی و آرام شوی.

زمانی که همسرتان خوش‌اخلاق و سرحال است به او بگویید که وقتی عصبانی می‌شود چه احساسی پیدا می‌کنید، هرگز او و رفتارهایش را قضاوت نکنید بلکه به او بگویید من درک می‌کنم که تو وقتی بعد از یک روز کاری به خانه می‌آیی خسته و بی‌حوصله هستی اما من هم تمام روز منتظر تو بوده‌ام و دوست دارم ساعات بهتری با هم داشته باشیم. او را به‌خاطر اشتباهات گذشته‌اش سرزنش نکنید، موارد قبلی را یادآوری نکنید. همان‌گونه که از همسرتان می‌خواهید صبوری را تمرین کند شما هم بخشش و چشم‌پوشی از اشتباهات را تمرین کنید.

به همسرتان کمک کنید سریع‌تر به آرامش برسد. مدتی بعد از آغاز زندگی مشترک زن و شوهر به رفتارها و اخلاق‌های یکدیگر خوب آشنا می‌شوند. بعضی مردان زمانی که گرسنه می‌شوند عصبی می‌شوند. شما می‌توانید همواره روی میز کمی خوراکی و تنقلات بگذارید یا زمانی که از محل کار به خانه می‌آید یک فنجان چای یا کمی میوه یا شیرینی به او بدهید تا آرام شود. در گرمای تابستان یک لیوان شربت خنک و یک فنجان چای در هوای سرد واقعا موثر است، بعضی دیگر از مردان زمانی که خسته هستند سریع‌تر عصبانی می‌شوند می‌توانید وقتی از محل کار به خانه می‌آید به او کمی فرصت دهید تا خستگی به در کند یا زمانی که می‌بینید بی‌حوصله و خسته است در مورد مسایلی که می‌دانید او را عصبانی می‌کنند صحبت نکنید. گروهی از مردان دوست دارند وقتی به خانه می‌آیند همسرشان در کنارشان باشد و بعضی دیگر ترجیح می‌دهند تنها باشند یا چند دقیقه بخوابند. به همسرتان کمک کنید تا بر عصبانیتش غلبه کند و همواره به او نشان بدهید که عاشقانه دوستش دارید و در کنارش هستید. اگر از محل کار عصبانی است به او بگویید که چقدر برایتان ارزش دارد که او به‌خاطر حفظ زندگی و به‌‌خاطر رفاه شما کار می‌کند و شما قدر زحمت‌های او را می‌دانید. اگر به‌خاطر خستگی از سروصدای بچه‌ها عصبانی می‌شود زمانی که خسته است بچه‌ها را از او دور کنید تا سرحال شود.

 گاهی مردان به دلیل مشکلاتی که دارند عصبانی می‌شوند مثلا مردانی که کارشان را از دست می‌دهند معمولا حساس‌تر می‌شوند چون هم نگران مسایل مالی هستند و هم نمی‌خواهند احساس کنند موجودی بیخود و بی‌مسوولیت هستند در این موارد نیز شما بیش از هرفرد دیگری می‌توانید به او کمک کنید. زمانی که همسرتان از محل کارش اخراج شده یا بازنشست شده به او مسوولیت‌هایی بدهید که متوجه شود همچنان برایتان مهم است و به او نیاز دارید. اگر از بیکاری کلافه و بی‌حوصله شده از او بخواهید با هم فیلم تماشا کنید یا با هم برای پیاده‌روی بیرون بروید یا کارهای دیگری که خودتان می‌دانید می‌تواند همسرتان را سرحال کند.

احترام را فراموش نکنید، هیچ‌چیزی نباید احترامی که به یکدیگر می‌گذارید را از بین ببرد، اگر از دست شوهرتان و عصبانیت‌های او خسته شده‌اید با او با عشق و احترام صحبت اما هرگز وقتی او عصبانی می‌شود با عصبانیت پاسخش را ندهید. زمانی که عصبانی می‌شود با ابراز عشق او را شگفت‌زده کنید، چند لحظه سکوت کنید تا آرام شود. بدون شک کمی بعد شوهرتان از این‌که عصبانی شده پشیمان می‌شود. زمانی که شوهرتان از مساله و فردی غیر از شما عصبانی است دلیلی ندارد که از دستش عصبانی شده یا سعی کنید او را آرام کنید چون اگر کمی به او فرصت دهید آرام می‌شود اما اگر از دست شما عصبانی شده باید راهی برای آرام کردنشپیدا کنید.

زمانی که شوهرتان عصبانی است با او مخالفت نکنید این کار او را عصبانی‌تر می‌کند. کمی صبر کنید به‌زودی فرصت پیدا می‌کنید که نظرتان را به او بگویید.

زمانی که آرام شد حتما در مورد اتفاقاتی که رخ داده، با هم صحبت کنید تا از تکرار چنین رفتارهایی جلوگیری کنید.

شما عصبانی نشوید، وقتی شوهرتان عصبانی است تنها کاری که می‌توانید انجام دهید این است که شما خودتان را کنترل کنید، عصبانیت شما کارها را بدتر می‌کند.

وقتی شوهرتان به خانه می‌آید همین که در را باز کردید به او خوش‌آمد و خسته نباشی بگویید. با روی باز در را به رویش باز کنید، کمی شوهرتان را درک کنید او واقعا خسته است و بعد از یک روز خسته‌کننده به خانه آمده است.
از شوهرتان بپرسید برای شام چه غذایی می‌خواهد و اگر می‌توانید آن را برایش تهیه کنید اما اگر به هر دلیلی نمی‌توانید غذای مورد علاقه‌اش را تهیه کنید به او بگویید که مواد این غذا را در منزل نداریم و یا دلایل قانع‌کننده دیگر. اگرچه غذای مورد علاقه او را درست نکرده‌اید اما با این کار به او می‌فهمانید که چقدر برایش ارزش قایلید.

نق نزنید، بیشتر مردان از نق‌نق کردن زنان عصبانی می‌شوند. چرا به‌جای غر زدن یا نق‌نق کردن در مورد اصل مطلب با شوهرتان صحبت نمی‌کنید؟ خیلی رک و صریح با شوهرتان صحبت کنید نق زدن راه‌حل مناسبی نیست.

  شوهر عصبانی ترسناک نیست فقط کافی است درکش کنید و به او بفمانید که در هر شرایطی دوستش دارید.

منبع: مجله موفقیت

5 1000
ارسال شده در 9 تیر 1394 توسط با موضوع روانشناسی

پیشنهاد سردبیر

 • داروها و عارضه های اضافه وزن
 • معرفی بیماریهای پوستی شایع که باعث ریزش موی کودک می شود
 • مننژیت و راههای کنترل و مراقبت های مربوط به آن
 • رسیدن به زندگی سالم با این روش ها
 • برطرف کردن اختلالات خواب با روش های ساده
 • به سادگی استرس را فراری دهید
 • درمان کبد چرب با خوردن این ترکیب پیش از صبحانه
 • جلوگیری از بیماری دیابت با یک نوع رژیم غذایی مرسوم به رژیم مدیترانه ای
 • محبوبترین ها

 • اسنک های میوه ای زیادتر از شیرینی ها قند دارند
 • دیابتی ها خرو پف کردن را جدی بگیرند
 • با این 5 روش ساده، دیابت را کنترل کنید
 • از طرف سازمان غذا و داروی آمریکا پمپ انسولین Animas Vibe تایید شد
 • چگونه از بیماران دیابتی مواظبت کنیم
 • آیا دیابت نوع 1 با میکروب معده ارتباط دارد؟
 • نوعی خوردنی که درمانگر دیابت است
 • آموزش درست کردن املت ویژه افراد دیابتی
 • رپورتاژ

 • لیزرهای نوین راه حلی آسان برای زیبایی لبخند
 • ارائه پیشرفته ترین خدمات دندانپزشکی توسط دکتر راه انجام
 • ارائه خدمات ویژه سلامت و زیبایی دندان در کلینیک دیبا
 • ارائه خدمات ارتودنسی با استفاده از روش های نوین و پیشرفته
 • آسیب های دندان از آنچه فکر می‌ کنید به شما نزدیک ‌تر است!
 • ارکید
  تلگرام دکتر سلام
  دندانپزشکی دکترسلام

  درباره ی دکتر سلام

  مجله پزشکی دکتر سلام (hiDoctor.ir) در تاریخ دوم اسفند ماه سال ۱۳۹۰ آغاز به کار کرد. در حال حاضر سایت دکتر سلام با بیش از ۱۰۰ پزشک و متخصص، مترجم، کارمند و کسانی که در رشته های مرتبط هستند در حال همکاری است.

  خبرنامه

  با عضویت در خبرنامه ی دکتر سلام از آخرین مطالب و مقالات پزشکی و سلامتی با خبر شوید
  کلیه حقوق محفوظ و متعلق به مجله پزشکی دکتر سلام است بازنشر مطالب فقط با ذکر لینک مستقیم مجاز است همکاری با ما
  x