221

برای همه ی ما پیش آمده که گرسنه شویم و در آخر به سراغ یک جعبه شکلات یا یک تکه کیک برویم. همه می دانند که این خوردنی ها نه تنها فایده ای ندارند بلکه باعث احساس گناه می شوند

زیرا نتوانستیم خودمان را کنترل کنیم. ما به شما می گوییم چگونه با این مسئله کنار بیایید.سطح پایین قند در بدن، کم آبی و عدم فعالیت از جمله دلایلی است که باعث می شوند هوس شیرینی کنید. با تغذیه درست و ورزش روزانه به طور قطع این هوس کاهش پیدا می کند.در ادامه ی مطلب به شما می گوییم که چگونه قبل از تمام کردن یک بسته شکلات ، جلوی خودتان را بگیرید!

مواد غذایی مضر نخورید

از مصرف مواد غذایی بد و مضر خودداری کنید. اگر در حال رد شدن از رستوران مورد علاقه خود هستید و هوس یک همبرگر و نوشابه می کنید، بهتر است قبل از خرید دوباره فکر کنید. همچنین یخچال خانه را پر از انواع میوه و سبزیجات کرده و هر زمانی که حس کردید به یک ماده غذایی شیرین نیاز دارید، یک کاسه ماست برداشته و مقداری میوه به آن اضافه کرده و میل کنید.

به میان وعده های همیشگی نه بگویید!

آیا عادت دارید بعد از هر وعده غذایی خوراکی های شیرین بخورید؟ آیا احساس می کنید باید هنگام تماشای تلویزیون یک کاسه چیبس یا بستنی بخورید؟ آیا هر روز 3 تا 4 عدد کلوچه با چای میل می کنید؟ اگر جوابتان به این سوالات مثبت است، باید این عادات را ترک کنید.

چگونه این احساس را با کمتری سختی از بین ببرید:

-نادیده گرفتن وعده های اصلی غذایی اشتباهی بزرگ است. اگر گرسنه بمانید بیشتر هوس مواد غذایی شیرین می کنید، و کنترل این احساس سخت تر از همیشه می شود.-وقتی هوس خوراکی های شیرین می کنید برای 20 دقیقه خودتان را مشغول کنید. 20 دقیقه زمان خوبی برای از بین رفتن این هوس هاست.-بیشتر آب بنوشید. آب باعث می شود احساس سیری کنید. وقتی هوس خوراکی های شیرین می کنید، یک یا دو لیوان آب بنوشید.-اگر همه ی این راهکارها شکست خورد، دندان هایتان را مسواک کرده یا آدامس بجوید، این کار باعث می شود مواد غذایی مزه خوبی نداشته باشند و دیگر به سراغ آنها نمی روید.

بیشتر میوه بخورید

میوه ها جدای از اینکه شکر طبیعی دارند، حاوی مواد معدنی ضروری و ویتامین ها بوده و برای سلامت شما عالی هستند. میوه ها سرشار از فیبر بوده و باعث می شوند احساس سیری کنید. وقتی هوس می کنید خوراکی های شیرین بخورید، فقط کافیست یک سالاد میوه درست کرده و میل کنید، در نتیجه نه تنها هوس شما از بین می رود بلکه انرژی لازمتان را هم به دست می آورید.

این مطلب توسط تیم مترجمین مجله پزشکی دکتر سلام تهیه شده است. استفاده از آن فقط با ذکر منبع دکتر سلام(hiDoctor.ir) مجاز می باشد.