224

اگر فکر می کنید مصرف کربوهیدرات فقط و فقط به ضرر شماست، بهتر است این مطلب را بخوانید.در تحقیقی که در مجله The Quarterly Review of Biology منتشر شده است،

“کارن هاردی” (از موسسه مطالعات پیشرفته کاتالان) و همکارانش مشاهده کردند که گنجاندن کربوهیدرات کافی در رژیم غذایی برای تکامل مغز انسان مدرن ضروریست.مغز انسان بیشتر از 25 درصد از انرژی بدن و بیشتر از 60 درصد از گلوکز خون را استفاده می کند. در حالی که تامین گلوکز از منابع ترکیبی ممکن است، اما این روش تاثیر گذاری نیست. محققان می گویند نیاز بدن به گلوکز با یک رژیم غذایی که حاوی کربوهیدرات بسیار کمی است، تامین نمی شود.این محققان می گویند: زنان باردار و شیرده نیاز بیشتری به گلوکز داشته و در صورت پایین آمدن سطح گلوکز در بدن مادر هم به خودش آسیب می زند و هم به نوزادش.در گذشته نشاسته به آسانی در دسترس انسان بود، هم در سیب زمینی و هم در دانه ها و برخی میوه ها و آجیل. نشاسته خام اغلب به سختی هضم می شود، ولی وقتی که آن را بپزید، ساختار کریستالی آنها از بین رفته و راحت تر هضم می شوند.

این مطلب توسط تیم مترجمین مجله پزشکی دکتر سلام تهیه شده است. استفاده از آن فقط با ذکر منبع دکتر سلام(hiDoctor.ir) مجاز می باشد.