234

در طول تابستان، آزاردهنده ترین چیزی که برای هر کسی ممکن است پیش بیاید، تعریق زیاد و بوی بد ناشی از آن است. اما این مسئله با رعایت چند نکته ساده حل می شود.

از پودر طلق (تلک) آنتی باکتریال استفاده کنید، زیرا این پودر با عرق، بوی بد و احساس خیس بودن مبارزه می کند.عطرهای تهیه شده با این پودر هم عالی هستند. می توانید به مقدار کافی از آن روی بدن اسپری کنید تا در این شرایط آب و هوایی احساس خشک بودن داشته باشید!استفاده از یک دئودورانت یا اسپری بدن باید در برنامه روزانه شما جای داده شود. قبل از اینکه از خانه بیرون بروید، مقدار کافی از این اسپری ها به بدن بزنید. همیشه از اسپری هایی استفاده کنید که عطر خوبی و ماندگاری بالایی داشته باشند.انتخاب نوع عطر باید معرف شخصیت شما باشد. یک عطر خاص مثل یک هویت خاص است و باعث نمایان شدن شخصیت خاص شما در میان دیگران می شود.انتخاب یک اسپری بدن مناسب بستگی به فصل، مناسبت و روحیه شما دارد. پس باید عطری را انتخاب کنید که معرف شخصیت شما بوده و مناسب فصلی که در آن هستید هم باشد.انواع مختلف عطرها و ادکلن ها برای مناسبت های مختلف مناسب هستند. مثلا می توانید عطری آرام بخش که با رایحه مرکبات مخلوط شده انتخاب کرده تا شادابی و طراوت شما را در طول این فصل حفظ کند یا یک رایحه ی تند شرقی که باعث جذابیت بیشتر شما شود.بسیاری از دئودورانت ها بوی بد بدن را می پوشانند، اما فقط تعداد کمی از آنها هستند که با باکتری ها مبارزه می کنند. توصیه می شود از دئودورانت و اسپری ها روی بدن استفاده کنید نه روی لباس.روغن رایحه دار هم کارساز است. می توانید چند قطره روغن معطر در آب حمام ریخته تا بوی بد از بین برود.برای آماده کردن بدن در وهله اول از یک مرطوب کننده ملایم استفاده کرده و به دنبال آن عطر بزنید.سعی نکنید که بوی بدن را با مقدار زیادی عطر و اسپری بپوشانید، زیرا این کار باعث تشدید مشکل می شود.

این مطلب توسط تیم مترجمین مجله پزشکی دکتر سلام تهیه شده است. استفاده از آن فقط با ذکر منبع دکتر سلام(hiDoctor.ir) مجاز می باشد.