self_portrait___angry_man_by_willcook-d64za6x

با این رفتارها همسرتان را عصبی خواهید کرد و به اصطلاح روی اعصاب او راه می روید.

مردان عصبانی

چه رفتارهایی از زن ها می تواند بیشتر از هر چیزی یک مرد را آزار دهد؟ آیا خانم ها تا به حال با خود فکر کرده اند که کدام رفتار به شدت همسرشان را آزرده خاطر می کند و حتی موجب دور شدنشان از آنها می شود؟

  البته درباره این رفتارها باید نظر و دیدگاه آقایان را هم جویا شد، به همین دلیل سراغ آن ها رفتیم و پرسیدیم بیشتر از همه کدام رفتارهای همسرشان برای آن ها غیرقابل تحمل است و در نهایت از همه این گفته ها و شنیده ها و شکایت ها، پرتکرارترینشان را انتخاب کردیم که در ادامه خواهیم خواند:

 تمام وقت تو برای من است

این کاملا درست است که یک زن دوست دارد تا حد ممکن به همسرش محبت کند و نگذارد او هیچ وقت احساس تنهایی کند، طبیعتا مردها تا اینجا هیچ مشکلی ندارند، اما گله آن ها از آن جا آغاز می شود که می گویند: برخی خانم ها فکر می کنند تمام وقت مردشان تنها باید به آن ها اختصاص داشته باشد و نه هیچ چیز دیگر، این موضوعی است که برای آقایان آزار دهنده است.

 شکستن ناخن دلیل منطقی برای گریه نیست!

شکستن ناخن یا شل شدن پاشنه کفش یا خرد شدن شیشه عطر و… هیچ یک دلیل نمی شودکه خانم ها مقابل همسرشان گریه کنند، ابراز احساسات زیاد برای موضوعات کوچک شاید برای زنان امری عادی باشد اما مردها بیشتر آن را یک نمایش اغراق آمیز می دانند، خانم ها باید نسبت به موضوعاتی که مهم نیست، احساسات کمتری نشان بدهند.

 وقتی مدام به او زنگ می زنید؛

مردانی هستند که می گویند از این که همسرشان هرنیم ساعت یک بار به آن ها تلفن می زند یا مدام پیامک های بی محتوا می فرستد کلافه می شوند، از این که در تمام طول روز همسرآن ها زنگ می زند و مکان آن ها را چک می کند، اذیت می شوند، قبل از اینکه خانم ها بخواهند برای چندمین بار در طول روز به همسرشان زنگ بزنند کمی با خود فکر کنند که آیا واقعا کارشان آن قدر مهم هست که بخواهند سرکار با او صحبت کنند و وقتش را بگیرند و ذهنش را از مسائل کاری منحرف سازند؟

 جیغ بنفش ممنوع!

با خنده و صدای بلند حرف زدن یا مدام با نفس بریده بریده (بر اثرخنده )ماجراهای نه چندان جالب را تعریف کردن، همیشه خوشایند نیست، خانم ها برای موضوعی که زیاد مهم نیست نباید خیلی شلوغ کنند، درحقیقت صدای بلند و زیاد حرف زدن درباره موضوعات سطحی و بی معنی نه تنها برای آقایان بلکه برای همه اطرافیان آزار دهنده است.

 چرا در کارهای خانه کمک نمی کنی؟

آیا واقعا لازم است که خانم ها مدام به همسرشان غر بزنند که چرا در کارهای خانه کمک نمی کنند، در حالیکه خود آقایان می گویند نهایت تلاش شان را برای کمک به خانم ها انجام می دهند، خانم ها سعی کنند از شوهرشان برای کمک هایی که به آنها می شود تشکر کنند، وقتی آقایان متوجه شوند از رفتارشان به خاطر کمک قدردانی می شود به طور قابل ملاحظه ای سعی می کند فرد ایده آلی برای همسرشان بشوند.

 شما یک جاسوس نیستید؛

یکی از اتفاقات بدی که می تواند برای یک مرد بیفتد، این است که ناگهان ببیند همسرش در حال جست و جو در وسایل شخصی مثل کیف و گوشی تلفن همراهش است یا ایمیل های شخصی او را می خواند! با اینکه این رفتارها کاملا غیر اخلاقی است، خانم ها به یاد داشته باشند که چنین رفتارهایی نه تنها آقایان را پنهان کارتر می کند بلکه کم کم چیزهایی را هم که به آنها می گفت را دیگر نمی گوید چرا که دیگر احساس امنیت نمی کند.

 الان به چه فکر می کنی؟

” الان به چه فکر می کنی؟ “این جمله ای است که خیلی از خانم ها در طول روز بارها از شوهران خود می پرسند، اما واقعا چرا مهم است که او در فلان لحظه خاص چه فکری در ذهن دارد و به چه می اندیشد، اگر کمی منطقی فکر کنید متوجه می شوید که این سوال چقدر بی فایده است و می تواند برای شخص مقابل آزار دهنده باشد و او را از دنیای آرام خودش خارج کند.

جام