images.jpg757

سکته با این علائم اتفاق می افتد ،بهتر است مهمترین نشانه های آن را بشناسید.

با پول یک پیتزا لاغر شو

به کمک این کلینیک تخصصی می تونید بیش از ۷ کیلو در یک دوره (۲۱روزه) وزن کم کنید و به اندام ایده آل خودتون برسید.
پشتیبانی و مشاور رایگان
کاهش وزن تضمینی بدون بازگشت

مطالعات و پژوهش های یکی از محققان دانشگاه گلاسکو University of Glasgow ، منجر به کشف ارتباط بین فشار خون ، افسردگی و افزایش خطر ابتلا به سکته شد . بر این اساس میزان بالای فشار خون یا کم بودن آن  زمانی که همراه با عارضه افسردگی باشد ، خطر بروز سکته را در فرد به شدت افزایش خواهد داد .

دکتر باوتش جانی Bhautesh Jani سرپرست این تیم تحقیقاتی در مطالعات خود با بررسی شرایط 35 هزار و 537 بیمار مبتلا به عوارض قلبی ، دیابت و دارای سابقه سکته ، به ارزیابی نقش افسردگی در بروز این عوارض پرداخت . این مطالعات برای مدت چهار سال ادامه یافت و در این مدت زمان تعداد 3 هزار و 939 فرد بیمار از بین افراد مورد مطالعه قرار گرفته ، حداقل  یک عارضه خطرناک و آسیب رسان را تجربه کرده بودند .

نتایج تحقیقات انجام شده بسیار شگفت انگیز بود . دکتر جانی با آنالیز یافته های خود دریافت که خطر بروز مشکلاتی از جمله سکته ، حملات قلبی ، نقصان در عملکرد قلب یا مرگ بر اثر بیماری های مرتبط با قلب در بین افرادی که دارای افسردگی و فشار خون بالا هستند به میزان 83 درصد بیشتر از سایرین بوده و افرادی که به طور همزمان از افسردگی و کم بودن فشار خون خود رنج می برند 36 درصد بیشتر از افرادی که دارای تنها یکی از این دو عارضه هستند ، در معرض سکته های قلبی قرار دارند .

وی در این رابطه اعلام کرد : ” من پیشنهاد می کنم مجامع پزشکی و درمانی با تمرکز بر این موضوع ، به بررسی میزان فشار خون بیماران دارای افسردگی بپردازند . به این ترتیب و با کنترل میزان فشار خون در این گروه از بیماران ؛ احتمال آسیب و مرگ و میر بر اثر عوارض ناشی از نارسائی های قلبی و سکته در این افراد به شدت کاهش پیدا خواهد کرد . “

وی در خاتمه بر این موضوع نیز تاکید کرد که بیماران دارای فشار خون بالا یا پائین باید از نظر روانی تحت کنترل قرار گرفته و در صورت بروز علائم افسردگی در آن ها ، روش های درمانی در اسرع وقت باید انجام شود .