indexطبق یک عمل جراحی نادر دست این مرد به شکمش پیوند زده شد!به  کمک این جراحی پیشرفته این مرد انگشتان خود را از دست نداد

پژوهشگران و محققان تگزاسی در بیمارستان دانشگاه پیتزبورگ مجبور شدند برای نجات انگشتان دست یک پیرمرد 87 ساله که به هنگام تعویض چرخ کامیون خود دستش زیر بدنه کامیون گیر کرده و دچار جراحت و سوختگی شدید شده بود از یک راه حل بسیار غیر عادی استفاده کنند.
گفتنی است، در این روش درمانی برای جلوگیری از قطع انگشتان، دست آسیب دیده را زیر لایه پوست شکم این مرد به مدت 3 هفته قرار دادند تا علاوه بر تسکین درد تا زمان پیوند پوست خونرسانی به انگشتان انجام شود و زخم‌ها التیام پیدا کنند.
دست این پیرمرد در درجه حرارت 100 درجه فارنهایت به مدت یک ساعت زیر بدنه کامیون مانده و در اثر حرارت بدنه فلزی کاملاً سوخته و دچار جراحات بسیار شدید شده بود.
پس از گذشت 3 هفته و بستری کامل این مصدوم در بیمارستان پزشکان از روی شکم با مشخص کردن مناطق مربوط به مرزهای بین انگشتان شروع به بریدن سطح خارجی پوست و خارج کردن انگشتان و آزاد کردن دست این مرد سالمند کرده‌اند.
حال پس از انجام جراحی‌های ترمیمی گسترده پزشکان امیدوار هستند با انجام جلسات فیزیوتراپی بتدریج توان حرکتی و قدرت انعطاف دست بیمار افزایش یابد.
تیم پزشکی متخصصان پیوند پوست و جراحی پلاستیک اعلام کرده‌اند این جراحی یک جراحی بسیار پیشرفته و منحصر بفرد بوده و امیدوار هستند در آینده بتوانند از این شیوه برای حفظ اعضای صدمه دیده بدن بدون قطع عضو استفاده کنند.
کارشناسان مجبور به پیوند پوست به شکم شدند زیرا رگ‌های خونی بسیار عمیق و گسترده‌ای در شکم وجود دارد که می‌توانسته جریان خون مورد نیاز التیام زخم انگشتان را فراهم کند.
تا به حال چندین مورد مشابه این جراحی در دنیا صورت رفته که جراحان به این وسیله به رشد بینی، حتی حفظ مچ‌ پای بیماران پرداخته‌اند.