fish-for-eyes-400x400

جدیدترین مواد مغذی مربوط به دید بهتر؛ اسید چرب امگا 3است که عمدتا در روغن ماهی یافت می شود.در مطالعات مختلف ؛ ویتامین ها و آنتی اکسیدان موجود در برخی مواد غذایی با  سلامت چشم ارتباط دارد؛ چون به  حفظ سلول های سالم و بافت چشم کمک میکنند.مطالعات اخیر نشان داده است که برخی مواد مغذی می تواند اثر مثبتی بر سلامتی چشم داشته باشند.

برخی از خوراکی های مفید در این زمینه عبارتند از:

– تخم مرغ: یکی از سالم‌ترین مواد خوراکی برای شروع کردن روز مصرف تخم مرغ است. بنابراین مصرف این ماده خوراکی پروتئینی به دلیل دارا بودن لوتئین،‌ ویتامین ای و اسیدهای چرب امگا 3 و دیگر مواد مغذی و ویتامین‌ها توصیه می‌شود.

 

– کلم پیچ: کلم پیچ منبعی غنی از آنتی‌اکسیدان‌ها و ویتامین‌هایی است که مصرف آنها برای مقابله با سرطان ضروری است. همچنین این سبزی حاوی مقدار قابل توجهی بتاکاروتن، لوتئین و گزانتین است.

 

– ذرت: این ماده خوراکی نیز حاوی لوتئین و گزانتین بوده و در درمان و پیشگیری از بیماری‌های مزمن چشمی موثر است.

 

– اسفناج: یک فنجان اسفناج حاوی 20.4 میلی‌گرم لوتئین و گزانتین است که مصرف آن به صورت پخته باعث می‌شود بدن لوئتین موجود در آن را بهتر جذب کند.

 

– بروکلی: این سبزی سرشار از فیبر خوراکی حاوی مقدار قابل توجهی ویتامین ث و بتاکاروتن همچنین لوتئین و گزانتین است که برای سلامت چشم مفید هستند.

 

– پرتقال: این میوه که حاوی ویتامین ث است به بهبود سلامت بافت‌های چشم کمک می‌کند.

منبع- مجله اینترنتی ژورنال