1432622998360

انتخاب ظرف کوچک برای غذا  اولین گام برای لاغرشدن شما محسوب می شود!

 «می خواهم لاغر شوم». اگر می خواهید با حجم انبوهی از توصیه و نصایح در مورد روش های لاغری آشنا شوید، کافی است همین یک جمله کوتاه را در هر جمعی به زبان بیاورید. هر کس حرفی می زند و پیشنهادهای ورزش و رژیم های غذایی سخت و گاهی عجیب و غریب از گوشه و کنار شنیده می شود. اما بعید به نظر می رسد که یک نفر به شما پیشنهاد عوض کردن ظرف و ظروف غذا خوریتان را بدهد.

به گزارش سرویس ترجمه شفقنا زندگی، به صورت طبیعی اغلب ما برای لاغر شدن و کاهش وزن سراغ ورزش کردن و خوردن غذاهای کم کالری می رویم، غافل از اینکه علت اصلی اضافه وزن هم چنان با قدرت تمام به کار خودش ادامه می دهد. شاید قدری باورش سخت باشد، ولی ظروف آشپزخانه ما به خصوص بشقاب های نقشی اساسی در میزان وزن ما ایفا می کنند. در واقعف هر چه بشقاب شما بزرگ تر باشد میزان غذای شما هم به همان میزان افزایش پیدا می کند. در طرف مقابل بشقاب کوچک تر، از زیاده روی در مصرف غذا جلوگیری می کند.

نتایج آخرین تحقیقات انجام شده نشان می دهد: انتخاب بشقاب های کوچک تا 10 درصد میزان کالری دریافتی بدن را کاهش می دهد. اگر ظرف غذای شما بزرگ نباشد روزانه 159 کالری کمتر مصرف می کنید. رعایت همین نکته به زعم ما ساده و از پیش پا افتاده تأثیر زیادی در تناسب اندام و به تبع آن سلامت جسمانی ما دارد. نکته ای که نه تنها اشخاص بلکه تولید کننده مواد غذایی آماده و رستوران های فست فودی باید به آن توجه کنند. در واقع، هر چه بسته غذای آماده ای که شما از سوپر مارکت تهیه می کنید یا ساندویچی که از رستوران می خرید کوچک تر باشد میزان کمتر چربی و کالری به بدن شما می رسد.

منبع دیلی میل

انتهای پیام