lemon-essential-oil.jpg4563

اگر می خواهید به آرامش برسید و استرستان را رفع کنید بهتر است سراغ عطر لیمو بروید و از فواید آن بهره مند شوید!

آرامش ندارید؟ به آسانی دچار استرس می شوید؟ آیا می دانید بسیاری مشکلات از سردردهای بد، تنش عضلات یا درد و درد سینه گرفته تا تغییرات ناگهانی خلق وخو مانند بیش از حد غذا خوردن و عصبانیت شدید، همه و همه می توانند در اثر نداشتن آرامش ایجاد شوند؟ استرس و نبود آرامش نه تنها به تدریج سلامت شما، بلکه زندگی تان را هم تحت تاثیر قرار می دهد. پس نباید اجازه دهید این آرامش نداشتن بر زندگی شما غلبه و برایتان مشکل ایجاد کند.

با در نظر گرفتن این نکته که زندگی ما این روزها بسیار سریع می گذرد، طبیعی است که همه ما گاهی نبود آرامش را حس کنیم. کار زیاد و تفریح کم اغلب علائمی است که در طولانی مدت نمی توانیم از آن چشم پوشی کنیم و اگر کاری برای آن انجام ندهیم مشکل ساز خواهد شد. اگر بتوانیم راه های رسیدن به آرامش را شناسایی کنیم، می توانیم حتی از بروز مشکلات جدی بیشتر مانند بیماری قلبی، فشارخون بالا، چاقی و دیابت جلوگیری کنیم. پزشکان معمولا فعالیت جسمی، مدیتیشن، یوگا، تای چی و تکنیک های آرامش را توصیه می کنند. خود اشخاص هم بعضی مواقع از ماساژهای آرامش بخش، روغن های ضروری و رایحه درمانی استفاده می کنند، اما آنچه ما در این مقاله به شما پیشنهاد می کنیم، استفاده از روغن لیموترش به عنوان یکی از روغن های ضروری برای رسیدن به آرامش است. می خواهید بدانید چطور؟ مطلب ذیل را از دست ندهید.

چطور روغن لیموترش باعث آرامش می شود؟

روغن لیموترش عصاره ای است که از پوست لیمو به دست می آید و معمولا رنگ آن سبز بسیار کمرنگ یا زرد است و رایحه ای تازه و خوش دارد.

مصرف روغن لیمو یکی از بهترین راه ها برای رسیدن به آرامش است. علت اصلی این تاثیر در بوی روغن لیمو است. گیرنده های بویایی ما با مسن ترین بخش های مغزمان یعنی آمیگدال و هیپوکامپ در ارتباطند که مسئول عواطف و خاطراتمان هستند. وقتی روغن لیمو را بو می کنید، مانند یک داروی آرامبخش عمل می کند و علائم بی خوابی، خستگی فکری و گیجی را کاهش می دهد و سیستم انتقال دهنده های دوپامین و سرتونین را نیز متعادل می کند.

روغن لیمو دارای تاثیرات ضدافسردگی است و درست مانند سیب که مصرف روزانه آن پزشک را از شما دور می کند، مصرف روزانه روغن لیمو هم دقیقا همین کار را انجام می دهد.

اگر تصمیم دارید از روغن لیمو برای رسیدن به آرامش استفاده کنید بهتر است بدانید روغن لیمو باید تازه بوده و از زمان تولید آن بیش از 10 ماه نگذشته باشد. نکته دیگر اینکه روغن لیمو را حتما دور از اشعه خورشید نگه دارید تا کارایی خود را از دست ندهد.

منبع:good relaxation