2

از یک رژیم گیاهی شامل از بین بردن گوشت، ماهی، مرغ، تخم مرغ و محصولات لبنی را از رژیم غذایی خود را. خوردن سبزیجات، غلات کامل، میوه ها، سبزیجات، حبوبات، آجیل و دانه ها. به عنوان یک وگان، شما باید مراقب باشند در مورد گرفتن تمام مواد مغذی لازم داری از انتخاب های غذایی شما را داشته باشد.

این روشی است که بسیاری از هنرپیشه‌ها از آن استفاده می‌کنند..

برای لاغر شدن چقدر حاضرید تلاش کنید؟ می‌توانید خوردن گوشت را برای همیشه کنار بگذارید؟ پنیر را چطور؟ الن دی جنرس، پورشا دی رزی و  الانیس موریست  هر سه گوشت را مطلقا” از برنامۀ غذایی خود حذف کرده اند تا وزن کم کنند. بیایید ببینیم گیاهخواری چه کمکی به تناسب وزن می‌کند….

 خوانندۀ معروف ، الانیس موریست، در مصاحبه ای با مجلۀ  O.K.  گفت :” از ماه سپتامبر که گیاهخوار شده ام تا کنون حدود 10 کیلو وزن کم کرده ام”.
موریست یک برنامۀ غذایی حاوی میوه‌ها، سبزیجات، غلات و خشکبار را جایگزین غذاهای بسته بندی و آمادۀ پرنمک کرده است. او می‌گوید: ” احساس می‌کنم از نو متولد شده ام و به شدت سبک و سرحال شده ام. تا قبل از این رژیم صبحها که ار خواب بیدار می‌شدم خسته و کسل بودم و تمام بدنم درد می‌کرد. این حالتی است که اکثر افراد بعد از سی سالگی آن را حس می‌کنند. اما حالا سرحال و پرانرژی از تخت پایین می‌پرم و احساس سرزندگی دارم.”

” چند وقت پیش خواهرم یکباره تصمیم گرفت گیاهخواری کند، اما نتیجۀ این تصمیم عجولانه این شد که او به جای سبزیجات، با ولع زیاد پیتزای پر از پنیر و انواع ساندویچها ی مملو از پنیر کباب شده می‌خورد.
او می‌گوید: ” به نظر من گوشت خوردن به مقدار کم بهتر از گیاهخواری است اما نمی توانم خودم را از طعم دلپذیر گوشت و مرغ محروم کنم. به همین دلیل حدودا” هفته ای یکبار فقط میوه و سبزیجات می‌خورم و گوشت نمی‌خورم.”

 آیا تاکنون گیاهخواری را برای کاهش وزن امتحان کرده اید؟ آیا موثر بوده است؟ حاضرید دوباره این روش را امتحان کنید؟ آیا حاضرید حداقل یک روز در هفته گیاهخواری کنید؟

این زمینه برنامه‌های غذایی مناسب باید داشته باشید تا دچار کمبود ویتامین‌هایی که از طریق گوشت می‌گرفتید نشوید. به این ترتیب شما  نیاز به یک برنامۀ غذایی 30 روزه خواهید داشت که در آن یک رژیم سالم و مفید برای صبحانه، ناهار و شام لحاظ شده باشد. گیاهخواری طبق اصول تغذیه ، با یک تیر دو نشان زدن است.هم سلامت بدن و هم لاغری و تناسب اندام. امتحان کنید.

منبع-http://www.seemorgh.com