images.jpg4866

صبح زود بیدارشدن موجب ضعف در یادگیری اطفال شود و محصلین را در امر یادگیریی ضعیف میکند و موجب کمبود خواب در آنان می شود محققین ساعت استاندارد برای بیدارشدن و سرکلاش حاضرشدن را بعد از 10 صبح پیشنهاد داده اند!

مطالعه دانشمندان انگلیسی در آستانه شروع سال جدید تحصیلی نشان می‌دهد شروع شدن مدرسه‌ها در ساعت ۱۰ صبح و دانشگاه‌ها در ۱۱ صبح می‌تواند به نفع سلامتی نوجوانان و جوانان باشد.
گروه تحقیقاتی بررسی خواب اعلام کرده که در جامعه امروز به ساعت بدن توجه کافی نمی‌شود و این مسئله ریتم بیولوژیک را بدن انسان‌ها مختل کرده است. نتایج این تحقیق نشان می‌دهد که اصرار به شروع زود هنگام مدرسه  و محرومیت نوجوانان از خواب  روی سلامت و یادگیری نوجوانان  تاثیر مخربی می‌گذارد.
به گفته دکتر پائول کلی از دست دادن ۲ساعت خواب در  روز برای نوجوانان «یک مسئله بزرگ و خطرناک»در جامعه است. این متخصص خواب می‌گوید: زمان شروع روز تحصیلی، برای افراد ۱۶ سال باید بعد از ۱۰ صبح باشد و برای افراد ۱۸ سال هم می‌تواند ۱۱ صبح باشد. اجرای این برنامه زمانی می‌تواند به مقابله با بحران کمبود خواب که باعث  یادگیری ضعیف و مشکلات سلامتی شده، کمک کند.
محققان  عقیده دارند اکثر مردم به طور طبیعی از خواب بیدار نمی شوند و برای بلند شدن و رفتن به محل کار همیشه مجبور به استفاده از  زنگ ساعت هستند. به گفته محققان این نوع محرومیت در گروه سنی ۱۴ تا ۲۴ سال به طور خاص بیشتر از هر بخش دیگر دیده می‌شود